Pierwszy trening na siłowni
Fot. Pexels

Decyzja zapadła – idziemy na swój pierwszy trening na siłowni! Zanim jednak odważnie ruszymy w stronę najbliższego klubu sportowego, warto przyjrzeć się zawartości naszej torby. Czy jesteśmy pewni, że spakowaliśmy wszystko, czego potrzebujemy? Warto wcześniej zaplanować, co chcesz zabrać, aby nie spotkać się z przykrym rozczarowaniem. Co warto kupić na siłownię? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Wygodny strój sportowy

Bez względu na to, czy właśnie kupiłeś sprzęt do ćwiczeń w domu czy zamierzasz pójść pierwszy raz na siłownie, wygodny strój sportowy jest przede wszystkim najważniejszy. Noszenie wygodnego ubrania jest warunkiem komfortu podczas treningu. Jak powinien on wyglądać?

  • Odpowiedni rozmiar – wygląda to banalnie, ale nie dla każdego. Na siłowni można spotkać osoby noszące za małe lub za duże ubrania. Jest to niewygodne i wręcz niebezpieczne
  • Wybierz odzież wykonaną z oddychających materiałów – ważne, aby nie były w  stu procentach szczelne, bo wtedy trening nie będzie wygodny. Najlepiej, aby Twoja koszulka oddychała. To przyniesie ulgę i ogromny komfort.
  • Sprawdź przed treningiem czy ubranie nie ogranicza Twoich ruchów – ważne jest, aby czuć się w nim zwyczajnie wygodnie, a ruchy ciała nie były ograniczone.

Jeśli wybierzesz odzież spełniającą powyższe wymagania, trening będzie bardzo komfortowy i przede wszystkim bezpieczny. Co warto jeszcze kupić na siłownię? Czytaj dalej!

Wygodny strój sportowy
Fot. Pexels

Odpowiednie obuwie

Podobnie jak w przypadku ubrań, najważniejsze jest to, aby były wygodne i odpowiednie dla Twoich stóp. Na rynku znajdziesz różnorodne buty sportowe, które są przeznaczone do określonej aktywności fizycznej i zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować Twoje wysiłki. Jeśli masz poważny plan treningowy, warto zainwestować w wysokiej jakości obuwie. Twój trening będzie nie tylko efektywniejszy, ale i bezpieczniejszy, bo buty wysokiej jakości to mniejsze prawdopodobieństwo ewentualnej kontuzji lub wypadku.

Ręcznik oraz butelka wody

Ręczniki są niezbędne do wycierania potu i umieszczania go na sprzęcie do ćwiczeń (np. na ławce). Jest to bardziej higieniczne niż koszulka, która odprowadza pot bezpośrednio na wierzch urządzenia. Więc noś go ze sobą, bo jest naprawdę przydatny. Podczas treningu bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie. Zamiast wody źródlanej zaleca się picie wody mineralnej, ponieważ to pierwsze rozwiązanie ma o wiele mniej mikroelementów w porównaniu z drugim. Napoje izotoniczne mogą również z pewnością zastąpić wodę mineralną. Izotoniki mogą również dostarczać pierwiastków śladowych dla organizmu człowieka, ale niewątpliwie ich wadą jest to, że zawierają dużo cukru. Najlepszą rzeczą przed, w trakcie i po treningu jest zwykła woda mineralna, która powinna być koniecznością!

Posiłek po treningu

Popularne ostatnio koktajle proteinowe, batony energetyczne czy wysokiej jakości pudełka z lunchem to doskonały posiłek potreningowy. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, możesz wszystkie zabrać na trening. Po skończonej aktywności sportowej uzupełnisz utraconą energię i zaspokoisz głód, bez konieczności kupowania w najbliższym sklepie batonika wątpliwej jakości.

Niestandardowe akcesoria - siłownia
Fot. Pexels

Niestandardowe akcesoria

Obecnie do siłowni powinniśmy się również zaopatrzyć w maskę ​​ochronną. Niektóre obiekty wymagają od swoich użytkowników noszenia maseczki. Właśnie warto w pierwszej kolejności sprawdzić wymagania higieniczne danego obiektu. Możesz wybrać standardowe maski lub kominy. Dodatkowo akcesoria, które przydają się w trakcie i podczas treningu są również związane z warunkami atmosferycznymi. Jeśli jest zima, warto pomyśleć o noszeniu czapki czy wzięciu parasola. Pamiętaj, że po treningu możesz zmoknąć i się przeziębić. Jeżeli podczas ćwiczeń lubisz słuchać swojej ulubionej muzyki to koniecznie nie zapomnij o swoim smartfonie i słuchawkach. Pomocny również może być smartwatch, który zmierzy ilość spalonych kalorii oraz power bank w razie rozładowania się Twojego telefonu.

 

Przed skorzystaniem z usług siłowni warto wziąć pod uwagę wszystkie warunki, rodzaj treningu i wymagania danej lokalizacji oraz własny komfort i bezpieczeństwo. Pamiętaj, żeby nie przejmować się opiniami innych ludzi! Po pierwsze, każdy zaczynał w jakimś momencie, więc nie bój się pytać bardziej doświadczonych osób ani szukać informacji w Internecie. Po drugie, nikt nie przychodzi na siłownię, żeby oceniać. Jesteśmy tu dla własnych celów, więc jest duże prawdopodobieństwo, że nikt nie zauważy rzeczy, za którą mógłbyś się wstydzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here