Ile kosztuje smartwatch
Fot. Pexels

Dzięki ciągłemu rozszerzaniu funkcji smartwatche z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne. Ten gadżet może całkowicie zastąpić tradycyjne zegarki czy sportowe paski. Najlepsze inteligentne zegarki wyposażone są w duże czytelne ekrany i GPS. Jak wybrać najlepszy smartwatch spośród wszystkich oferowanych przez sklep ofert? Ile kosztuje smartwatch i jakie są jego kluczowe funkcje? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch podobnie jak smartfon może zastąpić wiele urządzeń. Posiada elektroniczny wyświetlacz ze zmienną tarczą oraz system operacyjny – WatchOS, Tizen, Android Wear. Inteligentne zegarki, które są kompatybilne ze smartfonami. Oznacza to, że wyświetlają na ekranie powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach tekstowych, e-mailach i wiadomościach z mediów społecznościowych. Mogą również posłużyć do monitorowania naszej aktywności fizycznej.

Najciekawsze funkcje smartwatcha
Fot. Pexels

Najciekawsze funkcje smartwatcha

Dzięki temu urządzeniu możesz korzystać z wielu funkcji telefonu bez konieczności wyjmowania go z kieszeni. Na ekranie smartwatcha można nie tylko wyświetlać godzinę (jak w klasycznym zegarku), ale także wyświetlać powiadomienia z telefonu. Za pomocą inteligentnego zegarka możesz odbierać połączenia i wiadomości tekstowe, wykonywać połączenia, przełączać muzykę odtwarzaną na telefonie lub sprawdzać wiadomości e-mail czy inne powiadomienia.

Dostęp do funkcji różni się w zależności od modelu. Najtańsze telefony mają zwykle bardzo podstawowe funkcje, takie jak wyświetlanie powiadomień z telefonu na wyświetlaczu zegarka. Istnieją bardziej zaawansowane urządzenia, na przykład przeznaczone dla sportowców. Te modele mogą mierzyć aktywność (kroki lub spalone kalorie) i monitorować jakość snu. Jednak nie każdy jest wyposażony w funkcje pulsoksymetru czy ciśnieniomierza. Co ciekawe, niektóre urządzenia mają nawet wbudowane głośniki do wykonywania połączeń lub słuchania muzyki. Ile kosztuje smartwatch? Cena inteligentnego zegarka zależy głównie od jego funkcji. Niewątpliwie wpływa na to również jego wygląd. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z których część przypomina typowe klasyczne zegarki. Na pierwszy rzut oka nawet nie zauważysz, że jest to nowy model smartwatcha.

Jaki smartwatch kupić?
Fot. Pexels

Jaki smartwatch kupić?

Inteligentny zegarek to wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie wybrane funkcje innych gadżetów domowych. Wysokiej jakości smartwatche mogą udostępniać wiele ciekawych opcji. W rzeczywistości każdy zegarek umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, przechowywanie zdjęć, moduł GPS, pulsometr lub możliwość zainstalowania własnych aplikacji. Nie wiesz, który inteligentny zegarek wybrać? Sprawdź poniższe nasze propozycje.

  • Xiaomi AmazFit 2 Stratos – zegarek wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego i stali. Model ten jest wyposażony w moduły Bluetooth i WiFi. Inne funkcje tego modelu to pulsometr, ekran dotykowy, moduł GPS, wbudowana pamięć i kompas.
  • Samsung Gear S3 Frontier SM-R760 –  jest odpowiedni do zastosowań biznesowych i sportowych. Zwiększona wodoodporność i możliwość pomiaru pokonanej trasy z pewnością przyciągnie sportowców. W przedsiębiorstwach przydatne będą funkcje sprawdzania e-maili, odbierania telefonów czy ustawiania przypomnień.
  • Apple Watch 3 – wbudowana pamięć 8 GB pomieści wiele ulubionej muzyki, zdjęć, dokumentów czy e-maili. Konstrukcja obudowy jest całkowicie odporna na wszelkie zarysowania lub kolizje. Bateria wytrzymuje do 18 godzin.
  • Samsung Galaxy Watch 42mm SM-R810 – klasyczna tarcza posiada przezroczysty ekran dotykowy, który umożliwia sterowanie muzyką lub wyświetlanie cyfrowego czasu. Dodatkowo dzięki modułowi LTE możemy słuchać muzyki bez sparowanego smartfona. Model ten doskonale również współgrają ze słuchawkami bezprzewodowymi, co oznacza, że ​​nie musimy nosić przy sobie telefonu podczas biegania.

Inteligentne zegarki należą do grupy urządzeń smart, które zastępują całą gamę mniejszych urządzeń. Wybierając tani smartwatch musimy zdać sobie sprawę, że nie będzie on miał dodatkowych funkcji. Tanie smartwatche są wyposażone w podstawowe funkcje, takie jak wyświetlanie powiadomień z telefonu, stoper czy licznik kroków. Nowoczesne inteligentne zegarki mają więcej funkcji, które już omówiliśmy powyżej. Mamy nadzieję, że przedstawiony nasz poradnik wspomoże Cię w wyborze odpowiedniego zegarka dla Ciebie. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here