Co wziąć na wyjazd wakacyjny
Fot. Pexels

Nieważne czy właśnie planujesz wyjazd na wakacje czy też wyruszasz na ferie. Być może to będzie krótka wycieczka na kilka dni lub długi wojaż na kilka miesięcy. W każdym z wymienionych przypadków należy wcześniej zrobić zakupy. Co wziąć na wyjazd wakacyjny? Co zakupić przed wyruszeniem w drogę? Jeżeli szukasz takich informacji, koniecznie przeczytaj to, co dla ciebie przygotowaliśmy!

Najpierw pamiętaj o dokumentach!

Zanim przejdziemy do sekcji z zakupami, chcemy przypomnieć o tym, co najważniejsze. Jakie dokumenty trzeba ze sobą zabrać na wyjazd?

  • dowód osobisty – to zupełna podstawa. Bez dowodu podróżowanie za granice kraju, a nawet po terytorium Polski jest niemożliwe.
  • paszport – będzie on potrzebny w przypadku podróży poza kraje Unii Europejskiej. Jeśli wybierasz się do kraju, który wymaga wizy, nie zapomnij jej spakować.
  • potwierdzenie ubezpieczenia – jeżeli wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie, zabierz ze sobą specjalne potwierdzenie. Bardzo często jest ono wydawane w postaci kart od ubezpieczycieli.
  • karta EKUZ – ważna tylko na terenie Krajów Członkowskich.
  • Dowód rejestracyjny auta, dokumenty OC – jeśli zabierzemy samochód na wakacje, wymienione dokumenty są koniecznością.
  • legitymacja studencka/rencisty/emeryta/osoby niepełnosprawnej – jeśli posiadasz legitymację, warto zabrać ją ze sobą. W wielu miejscach jest to podstawa do udzielenia zniżki.
  • książeczka szczepień – zabierz ją, jeśli wymaga tego kraj lub region, do którego się wybierasz.
  • zakupione wcześniej bilety – podróżując samolotem nie zapomnimy o biletach lotniczych i kartach pokładowych. To samo dotyczy pociągów czy busów.
  • dokumenty z biura podróży – jeśli wykupimy wycieczkę w biurze podróży, nie zapomnimy o zabraniu ze sobą potwierdzeniu zakupu
  • prawo jazdy – jeśli będziemy chcieli wynająć samochód na miejscu, będzie to zwyczajnie bardzo wygodne i praktyczne.
Co wziąć na wyjazd? Pora na zakupy kosmetyczne!
Fot. Pexels

Co wziąć na wyjazd? Pora na zakupy kosmetyczne!

Zastanawiasz się co zakupić na wyjazd? Oczywiście ubrania są podstawa. Zazwyczaj nie musimy ich specjalnie dokupować. Zazwyczaj wystarczy wybrać jeden lub dwa stroje kąpielowe, które wrzucimy do walizki. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z kosmetykami. Wybierając się w ciepłe kraje, dobrze jest zakupić sprawdzony krem z filtrem SPF 50+. To będzie zupełna podstawa. Lepiej zabrać ze sobą 3 opakowania, ponieważ nie zawsze będziesz mieć możliwość dokupienia odpowiedniego produktu za granicą. Dodatkowo warto pamiętać o kosmetykach, takich jak szampon do włosów czy regenerujące odżywki. Będzie to zbawienne dla Twoich włosów po długich godzinach na słońcu. Nie zapomnij także o kremach po opalaniu czy detergentach, które odstraszą kleszcze i komary. Z takim kompletem będziesz gotowy na każdą przygodę!

Czy warto dokupić elektronikę?

Odpowiedź w tym przypadku nie będzie jednoznaczna. Dobrze będzie zabrać ze sobą aparat fotograficzny, dzięki któremu uwiecznisz każdy najważniejszy moment. Oczywiście nie jest to konieczność, ponieważ większość smartfonów ma wbudowany dobry sprzęt do fotografowania. Jeżeli Twój budżet jest większy, możesz pozwolić sobie również na zakup drona. Ujęcia pięknej przyrody z góry są czymś niesamowitym, co cieszy oko i zachwyca. Do tego wszystkiego dobrze będzie dorzucić power banka, dzięki któremu podładujesz telefon w razie potrzeby.

Co jeszcze warto wziąć na wyjazd?
Fot. Pexels

Co jeszcze warto wziąć na wyjazd?

Przed wyruszeniem w drogę warto odwiedzić aptekę. Zaopatrz się w leki przeciwbólowe, przeciwskurczowe oraz coś na gorączkę. Warto dokupić dobre plastry, leki na biegunkę czy też bandaże. Nie zapomnij dokupić specyfików na poparzenia słoneczne, obtarcia czy opuchnięcia. Dobrze też mieć ze sobą tabletki na ewentualne alergie czy też zwykłą sól fizjologiczną. Kolejnym ważnym zakupem będzie mapa okolicy, do której się wybierasz. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli mapy, którą masz na telefonie. Czasami bowiem możesz spotkać sytuacje, w których to właśnie mapa papierowa będzie przydatna.

 

Co wziąć na wyjazd? Wszystko zależy od tego, gdzie wyruszasz. Najważniejszym punktem będą dokumenty i leki. Jeżeli planujesz daleką podróż, dobrze będzie odpowiednie wcześniej się do niej przygotować. W takim przypadku potrzeba więcej uwagi i energii do skompletowania tego, co niezbędne. Przemyślane zakupy pomogą w odpowiedniej organizacji i oszczędzą zbędnych nerwów. To natomiast bardzo ważne, ponieważ w spokoju spakujesz wszystko, bez jakichkolwiek wpadek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here