Jaki wózek
Fot. Pexels

Wózek dziecięcy to niezbędny element dla naszego malucha. Dokonanie zakupu, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy zostają rodzicami może być dość ciężkie. Jaki wózek dla dziecka wybrać? Co będzie najlepszym wyborem dla maluszka oraz co konkretnie wziąć pod uwagę, szukając idealnego modelu? Doskonale wiemy, że znalezienie odpowiedzi może być dość trudne. Właśnie dlatego, poniżej publikujemy odpowiedzi, które z całą pewnością będą pomocne!

Jaki wózek dla dziecka na początek?

Na początek, dzieciom do 6 miesiąca życia potrzebny będzie klasyczny, głęboki wózek. To właśnie w nim maluch może spokojnie zasnąć. Dopiero po pierwszych sześciu miesiącach, gdy dziecko nauczy się siadać, będziesz potrzebować czegoś innego. Jeśli Twoje dziecko jest starsze – potrafi biegać i chodzić, a odpoczywa tylko w określonych porach, możesz kupić lżejszy „parasol”. W każdym z tych dwóch przypadków, podczas dokonania zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jest to tak samo ważne, jak w przypadku zakupu łóżeczka.

Podczas dokonywania zakupu warto postawić na sprawdzonych producentów. Dlaczego? Takie koncerny dbają o to, by zapewnić swoim klientom maksymalne bezpieczeństwo. Idealnym dowodem są wszelkiego rodzaju przeprowadzone testy i certyfikaty. To one potwierdzają, że dany wózek jest w sty procentach bezpieczny dla zdrowia i życia dziecka.

Jaki wózek dla dziecka na początek?
Fot. Pexels

Najważniejsze parametry wózka dla dziecka

Chcąc zapewnić naszym pociechom to, co najlepsze kupujemy im najlepsze ubranka i solidne buciki zimowe lub letnie. Tak samo powinno być w przypadku wózka. Jeżeli więc stoisz przed wyborem w pierwszej kolejności sprawdź poniższe kwestie:

  • Waga – waga wózka koszowego wynosi średnio od 10 do 20 kilogramów. To nie wszystko! Do podanych wartości należy również doliczyć wagę pozostałych akcesoriów oraz gabaryty Twojego dziecka. Najlepszym wyborem dla niemowlaka będzie tak naprawdę lekki wózek. Można go również szybko wnieść po schodach.
  • Stelaż – materiał, jakim jest aluminium to najlżejsze rozwiązanie. W przypadku takiej opcji dokładnie sprawdź, czy wszystkie połączenia wyglądają na solidne. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.
  • Zawieszenie – jeśli często jeździsz po wyboistym terenie (trawa, piasek, beton), wybierz najdelikatniejsze zawieszenie. Oczywiście możesz również poszukać wózka z regulacją tej części pojazdu.
  • Hamulec – powinien on działać lekko. Optymalny hamulec powinien uruchamiać się bez użycia zbytniej siły. Co ciekawe, jeśli rączka wózka jest regulowana, hamulce powinny być zamontowane po obu stronach zgodnie z normami europejskimi.
Najważniejsze parametry wózka dla dziecka
Fot. Pexels

Poznaj rodzaje kół!

Powyżej opisaliśmy 4 najważniejsze parametry. Warto w tym momencie zająć się jeszcze jednym, który jest równie ważny. Mowa tutaj o kołach. Jakie rozwiązania można znaleźć w poszczególnych modelach wózków?

  • duże – posiadają ponad 20 cm średnicy. Są cięższe, ale z łatwością pokonują nierówności. Oznacza to, że nie zostaną zakopane w piasku lub śniegu. Dodatkowo amortyzują wstrząsy, a dziecko odczuwa jedynie przyjemne kołysanie na nierównościach.
  • małe – zazwyczaj są twarde i jednocześnie bardzo łatwe w manewrowaniu. Przydają się podczas jazdy głównie w miastach.

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Jeżeli preferujesz spacery po górskich dolinach, wycieczki do lasu czy nawet w Twoim mieście infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia, warto kupić wózek z dużymi kołami. Najlepiej byłoby, gdyby były to modele z pompkami. Piankowe kółka są nieco twardsze i mniej wytrzymałe, co może być problematyczne przy częstym i intensywnym użytkowaniu samego wózka.

 

Doskonale wiemy, że wybór wózka dla dziecka jest ogromnym wyzwaniem. Jako rodzice chcemy, aby zapełnić naszemu maluszkowi tylko to, co najlepsze. Właśnie dlatego poszukujemy odpowiedzi na męczące nas pytania. Jeżeli więc poszukujesz idealnego wózka, postaw na sprawdzone rozwiązania, które są udostępnione przez zweryfikowanych producentów. Wszelkie certyfikaty potwierdzą wiarygodność, a opinie zostawione w sieci będą potwierdzeniem dobrego zakupu. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że dokonujesz najlepszego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here