Jaki power bank kupić
Fot. Pexels

Większość ludzi korzysta z co najmniej jednego urządzenia mobilnego. Dodatkowo, coraz więcej osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez w pełni naładowanego smartfona, tabletu czy aparatu. Gdy nie mamy zasilacza, rozwiązaniem w tym przypadku jest power bank, który jest ostatnio popularnym gadżetem. Jaki power bank kupić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest power bank i czy warto go zakupić?

Power bank to wygodne źródło zasilania, które umożliwia ładowanie urządzeń bez konieczności podłączania ich do gniazdka za pomocą tradycyjnej ładowarki. Dostępne w sprzedaży modele różnią się pojemnością oraz wieloma parametrami, takimi jak wydajność czy liczba gniazd USB.

Dlaczego warto go kupić? Po pierwsze zapomnisz o konieczności obniżania jasności ekranu telefonu w celu oszczędzania baterii. Dodatkowo będziesz mógł pożegnać się z wyłączaniem Wi-Fi. To tylko przykłady wpływające na wygodę związaną z użytkowaniem Twojego telefonu.  Power bank z łatwością uzupełni moc baterii dosłownie w każdym miejscu, w którym obecnie jesteś.  Jeśli nie możesz skorzystać z gniazdka elektrycznego, power bank będzie bardzo przydatnym gadżetem. Dzięki małym gabarytom, bez problemu zmieści się do plecaka, kieszeni czy torebki.

Czym jest power bank i dlaczego warto go mieć?
Fot. Pexels

Jaką pojemność wybrać?

Wybierając odpowiedni model power banka koniecznie zwróć uwagę na jego pojemność. Aby jego użyteczność była zadowalająca, powinien co najmniej dwukrotnie doładować baterię smartfona i raz w pełni naładować tablet. Jaka pojemność będzie więc odpowiednia? Załóżmy, że dla większości ludzi minimalna pojemność power banka sprawdzi się od 5000 do 6000 mAh. Należy wziąć pod uwagę, że podawane dane przez producentów nie zawsze są trafne, ponieważ urządzenia te tracą średnio samoczynnie około 20% energii. Z doświadczenia wiemy, że najbardziej pojemne modele (20000 mAh), sprawdzają się idealnie w każdych warunkach. Poza tym lepiej zakupić większą pojemność i zachować spokój podczas podróży czy nieprzewidzianej przerwie w dostarczaniu prądu.

Zastosowanie w porównaniu z ceną i jakością

To, czy potrzebujesz powerbanku z wyjściem 1A, 2A czy USB Type-C zależy od typu ładowanego urządzenia. Możesz też zdecydować się na optymalną opcję. Jest nią power bank z dwoma złączami. Ten model umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Cena, jednakże urządzenia jest zależna nie tylko od pojemności. Wpływa na nią również jakości sprzętu, który chcesz zakupić. Unikaj kuszących atrakcji cenowych power banka z ogromną pojemnością. To jest bardzo podejrzane działanie! Mniej znane baterie przenośne mogą nie mieć pełnych funkcji bezpieczeństwa i opisywanej przez samego producenta wydajności. Ich faktyczna pojemność zazwyczaj nie jest adekwatna z tym, co deklaruje się na opakowaniu.

Jakie urządzenia naładujesz power bankiem?
Fot. Pexels

Jakie urządzenia naładujesz power bankiem?

Micro USB oraz standardowe złącze USB to pewniaki, które powinny mieć każdy power bank. Pierwsze służy do ładowania samego power banka, a drugie przesyła energię z power banka do innych urządzeń. Chociaż najczęściej wymieniane są smartfony i tablety, katalog tutaj jest znacznie szerszy i obejmuje odtwarzacze muzyczne, przenośne konsole do gier, inteligentne zegarki, aparaty cyfrowe, czytniki ebooków czy nawigację samochodową. Pamiętaj, że w urządzenia  marki Apple potrzebują specjalnego adaptera z interfejsem Lightning.

Urządzenia, które można ładować za pomocą power banka to m.in.:

Jak dbać o urządzenie?

Właściwe wykorzystanie mocy urządzenia może nie tylko przedłużyć jego żywotność, ale także zmniejszyć ryzyko awarii. Wystarczy nauczyć się kilku prostych zasad, a z łatwością utrzymasz power bank w dobrym stanie.

  • Przeczytaj instrukcję dołączoną do zestawu i koniecznie korzystaj tylko z oryginalnych przewodów swoich urządzeń,
  • Nie podłączaj go do ładowania na całą noc,
  • Zachowuj pełne cykle rozładowania – ładowania,
  • Jeśli nie będziesz korzystać z urządzenia w najbliższym czasie staraj się go ładować od czasu do czasu – przynajmniej raz w miesiącu.
  • Pamiętaj, że sprzęt ten to nie zabawka, dlatego przechowuj go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

 

Powerbank to praktyczny gadżet, który może ochronić Twoje smartfony i tablety przed wyładowaniami. Bardzo dobrze sprawdza się w sytuacjach, w których nie można zastosować tradycyjnych zasilaczy. W naszym artykule poznałeś już zalety tego rozwiązania. Mamy nadzieję, że wiesz już jaki power bank kupić i na co zwrócić szczególną uwagę. Warto postawić na lepszą baterię i cieszyć się ogromem możliwości w trudnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here