Jaki dron
Fot. Pexels

Który dron będzie odpowiedni dla początkujących, aby łatwo nauczyć się obsługi takiego sprzętu? Szukając dronów do nauki latania, wiele osób nie wie, który model wybrać. Na jakie cechy wyposażenia zwrócić uwagę? Oprócz parametrów technicznych i materiałów użytych do wykończenia ważne jest również dostosowanie funkcji do osobistych potrzeb użytkownika. Obecnie na rynku dostępne są różne typy tego typu maszyn – od dronów rekreacyjnych po zaawansowane modele wyposażone w wysokiej jakości kamery. Jaki dron warto wybrać w sklepie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu swojego pierwszego drona?

Dla tych, którzy właśnie zrobili pierwszy krok w dziedzinie latania dronami, wystarczą mini drony lub drony – zabawki. Te drugie świetnie się sprawdzą, jako prezent na komunię. Zwykle są wyposażone w kamery, które mogą rejestrować niezbyt wysokiej jakości obraz. Nie jest to dobry sprzęt do nagrywania filmów, ale doskonały do nauki. Oczywiście w przyszłości będziesz mógł wypróbować bardziej profesjonalne rozwiązania. Natomiast wadą takich małych i lekkich dronów jest to, że są podatne na wiatr. Oznacza to, że ​​mogą się poruszać w niekontrolowany przez nas sposób. Właśnie dlatego najlepiej trenować swojego drona w bezwietrzne, słoneczne dni. Który dron wybrać na początek, aby łatwo i szybko nauczyć się obsługi nowego typu urządzenia? Zobaczmy!

Przede wszystkim, maksymalny czas lotu to jeden z najważniejszych parametrów, w zależności od baterii zainstalowanej w urządzeniu. Dron może unosić się w powietrzu przez około 20-30 minut. Krótszy czas uniemożliwi nagrywanie wideo podczas naszego wyjazdu lub podczas pracy. Jakość aparatu jest równie ważna. Możesz kupić modele z kamerami lub wybrać te bez dodatkowej funkcji. Zwykle najlepiej wybrać to drugie, ponieważ dron połączony z kamerą daje o wiele większe możliwości. Z łatwością zastąpi nawet najlepszy aparat fotograficzny.

Jaki dron kupić - pozostałe parametry
Fot. Pexels

Jaki dron kupić – pozostałe parametry

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, musimy ocenić, czy kamera nagrywa w jakości HD. Im większa liczba klatek na sekundę, tym lepszy efekt. Dodatkowo zwróćmy uwagę na rodzaj sterowania (najłatwiejszy w obsłudze jest ten, który jest wyposażony w kontroler) oraz czy jest to sprzęt odporny na wstrząsy. Wygląd oraz możliwość korzystania z części zamiennych, to ostatnie sprawy, na które warto zwrócić uwagę. Dodatkowo zobacz czy będziesz mógł połączyć drona z telefonem.

Jaki dron dla początkującego wybrać?

Który dron wybrać dla początkujących, aby nauka latania była przyjemna i zminimalizowała frustrację? Obecnie na rynku dostępne są drony trzeciej generacji, które są bardzo odpowiednie dla początkujących. Co najważniejsze, dron dla początkującego powinien mieć możliwość korzystania z funkcji automatycznego startu i lądowania, ponieważ może to znacznie ułatwić jego obsługę i zapobiec awariom maszyny (szczególnie w końcowych etapach lotu). Dodatkowo warto wspomnieć, że dron posiada funkcję bezpiecznego powrotu do nadajnika (czyli osoby obsługującej urządzenie). Jeżeli operator podczas lotu napotka przeszkodę na drodze swojej „zabawki”, może szybko i łatwo (naciskając przycisk) obrócić drona z powrotem do pierwotnej pozycji. To kolejna cecha, którą powinien mieć każdy dron.

Jaki dron dla początkującego wybrać?
Fot. Pexels

Oprócz funkcji zapewniających bezpieczeństwo, warto pomyśleć również o model drona wyposażonego w naprawdę mocną baterię. W podstawowym wyposażeniu czas użytkowania maszyny jest bardzo krótki (akumulator wystarczy na kilkanaście minut). Dlatego, aby uniknąć przerwy w przyjemnej nauce z powodu niedostatecznego zasilania sprzętu, warto wyposażyć drona w kilka baterii, najlepiej które można zabrać ze sobą.

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów dronów. Część z nich to urządzenia służące do szybkiego latania, akrobatyki i po prostu sprawiania radości. Sprzęt używany przez ekipę fotograficzną i fotografów ślubnych do robienia zdjęć to druga część. Jedyne, co łączy te dwa elementy, to pilot i jego umiejętności. Warto tutaj podkreślić, że bez odpowiednich umiejętności pilota niemożliwe jest nagranie dronem wysokiej jakości wideo.

 

Dlaczego więc warto wybrać na początku podstawowy sprzęt? Przede wszystkim łatwiej jest nauczyć się latać niezbyt zaawansowanym dronem. Po drugie, tego typu sprzęt jest tańszy, więc kiedy dany model trafi na drzewo lub do jeziora poniesiesz po prostu mniejsze koszty. Po trzecie, bardzo ważne jest kryterium cenowe. Tańsze i słabsze drony to na początku rozsądniejszy wydatek, zwłaszcza gdy dopiero się zastanawiamy, czy będzie to tylko nasze hobby czy sposób na zarabianie pieniędzy. Jeżeli nie jesteś pewien czy taki sprzęt będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, możesz go najpierw wypożyczyć. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ostateczny zakup będzie udany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here