Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu
Fot. Pexels

Rozpoczynasz przygodę z aktywnością fizyczną? Świetnie! Ćwiczenia możesz wykonywać oczywiście w domowym zaciszu. Nie musisz oczywiście tworzyć całej siłowni. Wystarczy dosłownie kilka elementów. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu kupić? Na to pytanie odpowiadamy bardzo dokładnie poniżej! 

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu – ręce

Najlepszym wyborem w tym przypadku jest uniwersalna ławka i hantle. Dzięki tym narzędziom możesz ćwiczyć mięśnie przedramion, biceps, triceps i barki. W celu poprawy wydolności warto zaopatrzyć się również w tak zwany modlitewnik, który skutecznie izoluje biceps ramienia. Kolejnym elementem będzie oczywiście sztanga. Taki zestaw realnie pomoże na zbudowanie masy mięśniowej w rękach. Oczywiście wszystko to z odpowiednią dietą i suplementacją. Jeżeli jednak nie masz miejsca w mieszkaniu postaw na zestaw hantli, które możesz w dowolnym momencie spakować do specjalnej walizki. Dzięki temu będziesz mógł wykonać solidny trening nawet w niewielkiej kawalerce.

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu – ręce
Fot. Pexels

Trening nóg

Dbając o sylwetkę nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na smartwatche czy drogie diety. W przypadku treningu nóg najlepszym elementem będzie taśma sportowa. Pozwala bowiem na wykonywanie wielu ćwiczeń rozwijających dolne mięśnie. Bardzo przydatne będą również stopnie z regulacją wysokości. W specjalistycznych sklepach ze sprzętem sportowym znajdziesz także sprzęt przeznaczony stricte do ćwiczeń łydek, ud i pośladków. Jeżeli więc planujesz stworzenie domowej siłowni dobierz poszczególne elementy zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem.

Jaki sprzęt do ćwiczeń cardio?

Ćwiczenia aerobowe to również bardzo ważny punkt związany z aktywnością fizyczną. Szczególnie podczas redukcji. Zachowując regularność można zauważyć pozytywne efekty na wadze. Który sprzęt do ćwiczeń aerobowych w domu będzie najlepszy? Na początku warto podkreślić, że w tym przypadku możesz użyć prawie każdego urządzenia. Bardzo często wystarczy zwykła skakanka, która będzie dobrym urozmaiceniem. Czy można jednak zakupić dodatkowe elementy? Oczywiście, że tak! Rower treningowy jest zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Podstawowe modele są niedrogie i zajmują niewiele miejsca w pomieszczeniu. Dodatkowo, można je dowolnie składać, co umożliwia zachowanie porządku.  Kolejną propozycją jest orbitrek. Ćwiczenia na tym sprzęcie są dostępne praktycznie dla każdego. Warto również podkreślić, że takie urządzenie nie obciąża stawów i zmniejsza ryzyko kontuzji.

W tym artykule nie można również zapomnieć o bieżni. Z całą pewnością jest to największy i najdroższy sprzęt. Nieumiejętne korzystanie z tej opcji mocno obciąży stawy i kręgosłup. Oczywiście jest to rozwiązanie dla osób, które dysponują dużą przestrzenią. Najczęściej bieżnie wybierane są do dużych domów, w których można urządzić własną siłownię. Co ciekawe, na rynku coraz częściej pojawiają się bieżnie przeznaczone do chodzenia. Są one małe i kompaktowe i sprawdzą się bardzo dobrze zimą, gdy wyjście na dwór nie jest do końca przyjemne.

Gdzie kupić sprzęt sportowy?
Fot. Pexels

Gdzie kupić sprzęt sportowy?

Sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu można zakupić po pierwsze w sklepach sportowych. Mogą to być znane sieciówki, jak również mniejsze punkty, które są dostępne w mniejszych miasteczkach. Dodatkowo, coraz częściej taki sprzęt pojawia się w popularnych dyskontach. Zazwyczaj można go „dorwać” w bardzo atrakcyjnych cenach w różnego rodzaju promocjach. Bardzo często jest to o wiele bardziej korzystne niż zakup po cenie regularnej. Nie można również zapomnieć o sklepach internetowych. To właśnie tam można znaleźć najbardziej korzystne oferty. Dodatkowo przed dokonaniem zakupu można korzystać z różnego rodzaju porównywarek cenowych. Dzięki takiemu działaniu można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i jednocześnie urządzić domową siłownię, która będzie tak samo funkcjonalna, jak profesjonalne punkty dostępne w całej Polsce.

 

Jaki sprzęt do domu kupić? Najlepiej określić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dopiero potem dobrze będzie zrobić specjalną listę zakupów. Dzięki temu skompletowanie poszczególnych elementów będzie jeszcze prostsze. Dobrze również podkreślić, że nie warto przepłacać. Na początku warto zakupić jeden lub dwa elementy. Dzięki temu zweryfikujesz czy takie rozwiązanie jest dobre dla Ciebie. Jeżeli okaże się, że tak, będziesz mógł pomyśleć o kolejnych zakupach i cieszyć się wymarzoną sylwetką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here