Lokówka do loków
Fot. Pexels

Lokówka do loków jest jednym z elementów, które znajdują się w kobiecych szafkach. Sama stylizacja przy wykorzystaniu takiego sprzętu nie jest skomplikowanym procesem. Warto jednak podkreślić, że podejmując decyzję o zakupie, należy pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zobacz! 

Lokówka do loków – poznaj podstawowe rodzaje

Profesjonalny sprzęt do kręcenia włosów można podzielić na kilka rodzajów. Oczywiście Twój wybór powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dokonując zakupu trzeba zweryfikować natomiast podobne parametry jak dla prostownicy. Decydując się na zakup lokówki, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej średnicę. Na rynku dostępne są modele o średnicach od 17 do nawet 30 mm. Taka lokówka do loków o mniejszej średnicy wytworzy mniejszy skręt, podczas gdy model o większej średnicy pomoże stworzyć zwiewne fale.

W tym momencie warto także podkreślić, że lokówki dostępne na rynku to:

  • Lokówki tradycyjne – ich konstrukcja cechuje się metalowymi lub ceramicznymi końcówkami i bocznymi klipsami do mocowania włosów. Służą do podkręcania włosów, które uprzednio zostały wysuszone. Warto jednak podkreślić, że ciepło generowane przez taki sprzęt może uszkodzić strukturę włosa.
  • Lokówko-suszarki – posiadają specjalistyczne groty lutownicze. Jak sama nazwa wskazuje, taki sprzęt jednocześnie suszy i podkręca włosy. To ciekawa alternatywa dla zwykłej suszarki. Urządzenia te wytwarzają niższe temperatury, dzięki czemu nie niszczą włosów. W związku z tym można ich używać regularnie. Rozwiązanie to jednak nie jest bezpieczne dla włosów. Wszystko to ze względu na wysoką temperaturę.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki
Fot. Pexels

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki? – Regulacja temperatury!

Decydując się na zakup lokówki pamiętaj, że różne rodzaje włosów wymagają różnych temperatur. Przeważnie zakres temperatur dla takiego sprzętu wynosi od 100 do 200 stopni Celsjusza. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka temperatura może nawet spalić włosy. W takim przypadku nawet najlepsze odżywki czy maski do włosów nie pomogą. Właśnie dlatego zakres temperatur polecany dla osób o włosach „cienkich” wynosi od 100 do 150 stopni Celsjusza. Jeżeli zaś jesteś właścicielem włosów „normalnych”, to dobrą opcją będzie przedział od 150 do 170 stopni Celsjusza. Produkty o najwyższej temperaturze, czyli od 170 do 200 stopni Celsjusza przeznaczone są dla osób o gęstych włosach.

Moc też jest ważna!

Wbrew pozorom moc urządzenia jest również bardzo ważna. To od niej zależy jak szybko urządzenie się nagrzewa. Dodatkowo to właśnie moc lokówki jest odpowiedzialna za trwałość wykonanej fryzury. Zakres mocy tradycyjnych lokówek waha się od około 10 do 150 W. Najlepszej jakości urządzenie nagrzeje się w kilka sekund, podczas gdy najmniej wydajne będzie potrzebować nawet kilkunastu minut. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa moc, tym bardziej ingerujemy w strukturę włosa. Warto więc podchodzić z rozsądkiem przy codziennej pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów.

Lokówka do loków – poznaj podstawowe rodzaje
Fot. Pexels

Kilka słów o budowie

Struktura lokówek powinna być przede wszystkim ergonomiczna. Oznacza to, że lokówka do loków musi dobrze przylegać do dłoni. Sam uchwyt powinien być pokryty antypoślizgowym materiałem. Jest to bardzo przydatne. Dlaczego?  Gdy podczas pracy nad fryzurą będziemy obracać włosy, to te zwyczajnie nam nie wypadną. Części, które stykają się z dłonią, pod żadnym pozorem nie mogą być podgrzewane. W końcu taka sytuacja może spowodować poważne oparzenia. Warto kupić sprzęt z obrotową liną, która ułatwia życie. Warto również zobaczyć czy sama lokówka posiada dodatkowy uchwyt. Dzięki niemu sam sprzęt można zawiesić na haczyku w łazience.

 

Jeżeli od czasu do czasu chcesz zmienić coś w swojej fryzurze, koniecznie pomyśl o dobrej jakości lokówce. To dzięki niej będziesz mogła uzyskać najlepszy efekt, który będzie zachwycał. Warto wybrać sprawdzonego dostawcę, który sprzedaje urządzenia z gwarancją. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jego użytkowanie jest w stu procentach bezpieczne, a Twoje włosy zwyczajnie nie ulegną zniszczeniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here