Dobra prostownica do włosów
Fot. Unsplash

Dobra prostownica do włosów to urządzenie znane i przede wszystkim lubiane przez miliony kobiet na całym świecie. Wybierając najlepszy sprzęt można w kilka chwil uzyskać oczekiwany efekt. Warto również wspomnieć, że nie każdy produkt z tej kategorii będzie dobry dla naszych włosów. Jak wybrać najlepszą opcję, aby w stu procentach cieszyć się z zakupu? Poniżej odpowiadamy na to pytanie oraz pokazujemy na co konkretnie zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu.

Dobra prostownica do włosów – Jakie funkcje posiada?

Dzisiejsze prostownice do włosów stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi, które można wykorzystać na wiele sposobów. Nowoczesne modele oferują między innymi następujące funkcje:

  • funkcja jonizacji – jej obecność wpływa na zabezpieczenia włosów przed ich uszkodzeniem.
  • opcja wytwarzania pary – dzięki niej prostowanie włosów jest jeszcze szybsze.
  • podczerwień – chroni włosy przed poparzeniami.
  • funkcja prostowania na mokro – dzięki temu nie trzeba suszyć włosów wcześniej. Wystarczy jedynie użycie prostownicy.
  • opcja kontroli nawilżania włosów – specjalny czujnik „skanuje” włosy, aby wybrać temperaturę, która będzie najbardziej odpowiednią do ich kondycji.

No dobrze! Jak widzisz opcji jest naprawdę sporo. Oczywiście nie jest to najważniejsza kwestia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu. Są one podobne do tych, które opisujemy dla suszarek lub lokówek.

Dobra prostownica do włosów
Fot. Pexels

Zweryfikuj zakres temperatur

Bardzo ważną cechą każdej prostownicy jest odpowiedni zakres temperatur. Co to oznacza w praktyce? Włosy cienkie i delikatne należy prostować w temperaturze nie wyższej niż 170 stopni Celsjusza. Grubsze włosy można natomiast prostować w temperaturze, której zakres waha się od 170 do 200 stopni. Natomiast posiadacze włosów kręconych muszą użyć temperatury powyżej 200 stopni. Oczywiście najlepszym wyborem jest prostownica do włosów o szerokim zakresie temperatur. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w zupełnie prosty sposób okiełznać trudniejsze do ułożenia kosmyki. Dobrze jednak podkreślić, że stosowanie zbyt wysokiej temperatury może być wręcz niebezpieczne.

Rodzaj płytki ma ogromne znaczenie!

Warto wiedzieć, że to powłoka prostownicy decyduje o ostatecznym wyglądzie włosów. Zły wybór może zniszczy kondycję włosów. W takim przypadku stosowanie masek czy odżywek może już być niewystarczające. Właśnie dlatego to rodzaj płytki powinien być podstawowym kryterium podczas poszukiwania idealnej prostownicy. Urządzenia te mogą mieć 3 rodzaje różnych powłok.

prostownica
Fot. Pexels

Zaliczamy więc do nich powłoki:

  • teflonowe – jest to rozwiązanie, które służy do prostowania włosów już od wielu lat. Teflon bardzo szybko odprowadza ciepło i nie przykleja się do włosów. Niestety tego rodzaju nagrzewanie jest nierównomierne. To natomiast może powodować miejscowe poparzenia lub przegrzanie niektórych partii kosmyków. Ponadto powłoka teflonowa zużywa się stosunkowo szybko.
  • ceramiczne – dobra prostownica do włosów z tą powłoką jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym rozwiązaniem, które jest dostępne na rynku. Dlaczego? To właśnie taki materiał emituje ciepło równomiernie, długotrwale i całkowicie bezpiecznie. Dodatkowo taka powłoka długo pozostaje gładka, dzięki czemu może szybko prostować włosy.
  • tytaniczne – te trwałe i odporne na uszkodzenia materiały mogą nawet wyprostować bardzo grube włosy, które charakteryzują się brakiem podatności na jakiekolwiek stylizacje. Prostownica z tytanową płytą posłużą przez najdłuższy czas. Jednocześnie stosowanie takiego sprzętu nie wpływa negatywnie na stan włosów.

 

Dobra prostownica do włosów jest urządzeniem, które nie zniszczy Twoich włosów. Dokonując takiego zakupu warto brać pod uwagę kondycję naszej struktury włosa. Dzięki temu dokonasz najlepszego zakupu, który pomoże uzyskać oczekiwany efekt. Oczywiście prostownica nie jest elementem obowiązkowym. Jeżeli jednak lubisz eksperymentować z włosami, koniecznie zainwestuj w sprzęt lepszej jakości. Warto zadbać o kondycję włosów i cieszyć się z najlepszych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here