Najlepsze suszarki do włosów
Fot. Pexels

Suszarki do włosów to bardzo przydatny sprzęt, którego używamy dosłownie każdego dnia. Potrafią nie tylko szybko wysuszyć, ale także profesjonalnie stylizować włosy. Jest jednak jeden minus. Gorące powietrze może łatwo uszkodzić delikatną strukturę włosa. Właśnie dlatego dobrze jest wybierać najlepsze suszarki, które działają w oparciu o nowoczesną technologię. Pomaga ona chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi zbyt gorącym powietrzem. Jak dokonać najlepszego zakupu? Zobacz!

Najlepsze suszarki dostępne na rynku

Poruszając ten temat warto zacząć od podstaw. Suszarki, które są dostępne w sklepach można podzielić na trzy podstawowe typy. Każdy z nich charakteryzuje się innymi funkcjami. Jakie rodzaje możemy więc wymienić?

  • Suszarki domowe – takie urządzenia są wyposażeniem standardowym. Można je stosować każdego dnia. Ceny oczywiście mogą znacznie się różnić. Za taką domową suszarkę zapłacimy od 40 do nawet 250 zł. Droższe produkty są oczywiście trwalsze i zwykle mają funkcje zbliżone do profesjonalnego sprzętu.
  • Suszarki profesjonalne – są one zdecydowanie większe niż standardowe modele. Zwykle posiadają dłuższy kabel, którym można swobodnie operować. W tym przypadku ceny będą wyższe i mogą sięgać nawet więcej niż 500 zł.
  • Suszarki turystyczne – cena suszarki turystycznej to zwykle od 20 do 90 zł. Na ogół nie są tak wydajne jak inne urządzenia, ale są bardzo przydatne podczas podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom, niewielkiej wadze i składanej rączce bez problemu można go spakować do walizki lub torby.
Najlepsze suszarki dostępne na rynku
Fot. Pixabay

Dobry zakup? Zweryfikuj regulację temperatury

Dokonując zakupu bardzo ważna będzie regulacja temperatury i prędkości nadmuchu urządzenia. Regulacja prędkości nadmuchu pozwala na ustawienie słabszego lub silniejszego przepływu powietrza. Natomiast regulacja temperatury umożliwia ustawienie temperatury odpowiedniej do wykonywanej czynności Warto również podkreślić, że opcja zmiany temperatury jest szczególnie przydatna w przypadku włosów suchych i zniszczonych. Umiejętne korzystanie z takiej funkcji jest dobrym uzupełnieniem dla stosowanych masek odżywczych na włosy czy nawet samych odżywek.

Najlepsze suszarki, a moc urządzenia

Im większa moc suszarki, tym szybszy proces suszenia i stylizacji. Ta sama zasada charakterystyczna jest dla lokówek czy prostownic. Najlepsze suszarki posiadają moc, która przekracza 2100 W. Wysoka moc to jeden z parametrów znacząco podnoszący cenę nowego sprzętu. Warto jednak zainwestować w takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy jesteś właścicielem grubych włosów. To genialne ułatwienie codziennej pielęgnacji, które zdecydowanie ułatwia samo suszenie.

Najlepsze suszarki to również ciekawe funkcjonalności
Fot. Pixabay

Najlepsze suszarki to również ciekawe funkcjonalności

Oczywiście moc i temperatura to nie jedyna kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Dodatkowe funkcjonalności niejednokrotnie zaskakują i wpływają pozytywnie na użytkowanie samego sprzętu. Jakie dodatkowe parametry warto zweryfikować czytając opis takiego sprzętu?

  • Wyjmowany filtr – zazwyczaj jest on umieszczony z tyłu urządzenia. Taki element ma na celu ochronę układu nawiewu przed zanieczyszczeniami. Oczywiście sam filtr można łatwo wyjąć i wyczyścić miękką szczoteczką. Warto to robić regularnie. Dlaczego? Konserwacja suszarki przedłuży jej żywotność, w przeciwnym razie nagromadzony kurz może spowodować przegrzanie urządzenia.
  • Zimny podmuch – zwykle uruchamiane specjalnym przyciskiem. Dlaczego dobrze, by Twoja suszarka miała taką funkcjonalność? Zimne powietrze zamyka łuski włosów i sprawia, że będą one gładkie.
  • Jonizacja – w suszarce z tą funkcją wbudowany jest generator jonów ujemnych. Potrafi zneutralizować dodatni ładunek na powierzchni włosów i skutecznie przeciwdziałać tak zwanemu elektryzowaniu się fryzury.

 

Najlepsze suszarki potrafią działać bez jakichkolwiek usterek nawet przez kilkanaście lat. Warto więc zakupić sprzęt, który cieszy się dobrymi opiniami wśród innych konsumentów. Dodatkowe funkcjonalności, które wymieniliśmy powyżej są również bardzo ważne. To dzięki nim utrzymanie dobrej kondycji włosów jest jeszcze prostsze. Jeżeli więc planujesz zakup postaw na to, co najlepsze i ciesz się piękną fryzurą każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here