toster do domu

Kanapki na ciepło, grzanki i tosty z serem to jedne z tych dań, których mało kto nie lubi. Jeżeli i my jesteśmy entuzjastami lekko chrupiącego chleba z rozpływającym się na nim serem i innymi dodatkami, warto sprawić sobie toster do domu, aby móc cieszyć się pysznym śniadaniem zawsze gdy będziemy mieć na to ochotę. Jak jednak dobrać urządzenie odpowiednie dla naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Czy opiekacz i toster to to samo, czy może jednak znacząco się od siebie różnią?

  1. Toster poziomy czy klasyczny – który lepszy?
  2. Toster a opiekacz – jakie są różnice?
  3. Jak dobrać moc tostera?

Toster poziomy czy klasyczny – który lepszy?

Jeżeli chcemy wybrać standardowy toster, mamy do dyspozycji dwa rodzaje – te ładowane od góry i te poziome. W pierwszym przypadku urządzenie nadaje się zazwyczaj tylko do podpiekania samego chleba, podczas gdy toster poziomy jest w stanie zrobić nam ciepłą kanapkę z wybranymi dodatkami. Opcja z rusztem z boku jest więc bardziej uniwersalna, chociaż samo urządzenie będzie zajmować więcej miejsca i może nas również więcej kosztować. Jeżeli chcemy robić tylko grzanki do dalszego użycia na kanapki lub mamy mało miejsca w kuchni, warto zdecydować się na toster klasyczny. Wiele ciekawych modeli w przystępnej cenie znajdziesz na stronie: https://www.morele.net/kategoria/tostery-300/.

Toster a opiekacz – jakie są różnice?

Jeszcze innym rodzajem urządzenia jest opiekacz, chociaż wielu z nas również mówi na nie toster. Oba modele różnią się jednak od siebie – obsługa tostera jest nieskomplikowana, a czas podpieczenia chleba zwykle bardzo krótki. Natomiast w przypadku opiekacza musimy poczekać nieco dłużej, ale za to możemy przygotowywać całe kanapki, nie tylko z serem czy szynką ale także z kawałkiem pomidora czy nawet kurczaka. Opiekacze często umożliwiają również przygotowanie czystych grzanek bez żadnych dodatków, więc funkcjonalnością bardziej odpowiadają tosterowi ładowanemu z boku, niż wersji klasycznej.

Jak dobrać moc tostera?

Od mocy tostera zależy bezpośrednio czas, jaki poświęcimy na przygotowanie grzanek czy prostych kanapek. Jeżeli celujemy w urządzenia z wyższej półki cenowej, możemy śmiało oczekiwać mocy na poziomie powyżej 1000W. Taki toster umożliwi nam przygotowanie śniadania czy przekąski w iście ekspresowym tempie, jednak będzie dość drogi. Jeżeli nie potrzebujemy aż tak mocno zwracać uwagi na tempo pracy, możemy zdecydować się na modele poniżej 1000W, jednak wtedy różnica w czasie przygotowywania posiłku będzie dość zauważalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here