Domowy koncentrator tlenu – kiedy warto zdecydować się na jego zakup?

0
418

Koncentratory tlenu skutecznie przynoszą ulgę osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Dzięki urządzeniom przenośnym, obecnie terapia tlenowa może być przeprowadzana nawet w domu pacjenta. Kiedy warto używać koncentratora tlenu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście.

Koncentrator tlenu – na jakiej zasadzie działa?

Urządzenia, jakimi są koncentratory tlenu, wspierają leczenie osób cierpiących na niewydolność oddechową. Terapia tego rodzaju dotyczy nie tylko stanów przewlekłych, ale też ostrych, niezależnie od rodzaju choroby wywołującej objawy ze strony płuc. W takich przypadkach samodzielne oddychanie może być niezwykle trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Z tego też względu, chorego należy koniecznie zaopatrzyć w dodatkowe źródło tlenu, jakie stanowią koncentratory tlenu do domu. Na jakiej dokładnie zasadzie działa tego rodzaju sprzęt? Przenośny koncentrator tlenu posiada we wnętrzu swojej konstrukcji filtr molekularny, dzięki któremu przechodzące przez niego powietrze pozbawione zostaje azotu – dzięki temu nasycenie tlenem wzrasta. Następnie jest on podawany choremu poprzez kaniulę nosową. Koncentratory tlenu przenośne nie posiadają zbiornika z tlenem, co redukuje możliwość powstania pożaru lub wybuchu urządzenia. Sprzęt do użytku domowego umożliwia także wybór przepływu tlenu, który w zależności od potrzeb pacjenta może odbywać się w trybie impulsowym bądź ciągłym.

Koncentrator tlenu

Domowe koncentratory tlenu – kiedy należy kupić urządzenie?

Wiedząc już, jak działa koncentrator tlenu, należy również wiedzieć, kiedy jego zakup może okazać się konieczny. Przede wszystkim, koncentratory tlenu do domu umożliwiają swobodne oddychanie osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju choroby płuc. Potrzeba nagłego dostarczenia większej dawki tlenu może być niezbędna w wielu sytuacjach, w tym nawet niewielkiej aktywności fizycznej lub stresującej sytuacji. Zastosowanie terapii tlenowej pozwala skutecznie zmniejszyć uczucie duszności i uspokoić oddech, odpowiednio dotleniając pacjenta. Koncentratory tlenu domowe to szczególnie dobry wybór dla pacjentów cierpiących na obturacyjną chorobę płuc czy niewydolność oddechową. Dzięki stałemu dostępowi do urządzenia, osoba chora w dowolnej chwili może pozbyć się uciążliwych dolegliwości, przyjmując zwiększoną dawkę tlenu. Jest to sposób nie tylko na poprawę jakości życia – wykorzystanie domowych koncentratorów tlenu bardzo często zapobiega niebezpiecznym stanom, do jakich może dojść podczas niedotlenienia. Koncentrator tlenowy będzie zatem stanowił wsparcie w każdej chwili, kiedy tylko chory odczuje niekomfortowe duszności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here