Dlaczego baza do paznokci jest ważna

Manicure hybrydowy to już standard w stylizacji paznokci. O jego popularności zadecydowała przede wszystkim trwałość oraz bardzo duże możliwości kolorystyczne. Hybrydę można wykonać samodzielnie w domu, wystarczy tylko odpowiednia lampa UV/LED do suszenia i trochę wprawy.

Podstawą są bazy do paznokci

Lakiery żelowe, a zwłaszcza hybrydowe są niezwykle trwałe. Hybrydy nie zmieniają swojego pięknego wyglądu nawet przez 4 tygodnie. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które sprawia, że nie trzeba nakładać nowego lakieru co kilka dni.

O trwałości manicure hybrydowego decyduje nie tylko lakier do paznokci, ale także baza, czyli specjalny podkład. Zadaniem bazy jest wygładzenie płytki paznokciowej, jej wzmocnienie oraz dobre związanie z lakierem. Baza do paznokci chroni je przed działaniem czynników szkodliwych i uszkodzeniami mechanicznymi.

Rodzaje baz do paznokci

Bazy do paznokci różnią się składem, gęstością oraz właściwościami, dlatego wybranie odpowiedniej bazy jest niezwykle ważne. Do zdrowych i mocnych paznokci można wybrać bazę uniwersalną o średniej gęstości. Taka baza do paznokci pokryje drobne nierówności płytki, idealnie ją wygładzi.

Słabe i łamliwe paznokcie wymagają zastosowania bazy z dodatkowymi składnikami odżywczymi. Najczęściej są to keratyny oraz witaminy. Tego typu bazy mają gęstszą konsystencję od baz uniwersalnych. Zapobiegają pękaniu płytki i łamliwości paznokci.

Coraz większą popularnością cieszą się bazy do paznokci kauczukowe, które wyróżniają się elastycznością oraz trwałością. Bardzo dobrze chronią paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz pozwalają na przedłużanie paznokci nawet do 5 mm.

Jak nakładać bazę do paznokci?

Baza do paznokci to etap wstępny przed nałożeniem lakieru żelowego lub hybrydowego. Jednak przed jej nałożeniem trzeba odpowiednio przygotować paznokcie. Niezbędne jest ich opiłowanie, nadanie odpowiedniego kształtu, usunięcie skórek oraz zmatowienie płytki paznokciowej.

Przed nałożeniem bazy, płytkę paznokciową należy oczyścić z pyłków za pomocą cleanera. Dopiero na tak przygotowaną płytkę można nakładać bazę, szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia. Dzięki temu hybryda nie będzie się rozwarstwiać i odchodzić od płytki. Ostatnim etapem jest utwardzenie bazy pod lampą LED/UV. Dopiero po tym można nakładać lakier oraz top.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here