Jaki robot sprzątający kupić?
Fot. Pexels

Rynek technologii z całą pewnością ewoluuje się w oszałamiającym tempie. Obecnie projektowany sprzęt wyposażony jest w coraz bardziej inteligentne rozwiązania, które ułatwiają życie domowników. Wszystko to zapewnia największy komfort w użytkowaniu. Coraz bardziej popularnym urządzeniem jest robot sprzątający. Dlaczego warto kupić taki sprzęt? Jaki robot sprzątający wybrać? W tym artykule pomożemy dokonać przemyślanego zakupu!

Robot sprzątający – Co to takiego?

Robot sprzątający to ciekawy sprzęt typu smart, które może odgrywać wielką rolę i w zależności od wybranego typu jest odpowiednikiem mniejszego rozmiaru odkurzacza. Różni się jednak od klasycznych sprzętów AGD tym, że posiada specjalny oprogramowanie oraz czujniki i kamery, które pozwalają na samodzielne działanie. Za pomocą takich rozwiązań robot może wykonywać wszystkie polecenia użytkownika. Zaliczamy do tego planowanie konkretnej trasy czy omijanie przeszkód w postaci na przykład kwiatów doniczkowych. Jednak to nie wszystko! Takie urządzenia to przede wszystkim sprzęt bezobsługowy, tak naprawdę nie trzeba nimi zarządzać, aby wykonywać swoje zadania.

Zanim zdecydujesz, który robot sprzątający wybrać, powinieneś wiedzieć, jaki typ wybrać. W kategorii robotów sprzątających wyróżniamy roboty:

  • odkurzające;
  • mopujące;
  • do mycia okien.

Wybór jest więc dość spory i może wydawać się skomplikowany. Spokojnie! Poniżej przedstawiamy paramenty, które powinny być kluczowe podczas dokonywania zakupu!

Na jakie parametry robota warto zwrócić uwagę?
Fot. Pexels

Na jakie parametry robota warto zwrócić uwagę?

Czy grono miłośników takie inteligentnego sprzętu jest coraz większe? Oczywiście, że tak! Taki sprzęt pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt minut do kilku godzin każdego dnia. Oznacza to wiele korzyści dla Ciebie! Każdego dnia zaoszczędzony czas możesz wykorzystać do obejrzenia dodatkowego odcinka ulubionego serialu przed telewizorem, przeczytania setek stron książki lub chociażby pograć na konsoli. Jeśli natomiast chcesz, aby taki robot najskuteczniej odciążył Cię od obciążenia, musi mieć dobre parametry.

  • Czujniki ruchu – w przypadku ich braku robot sprzątający nie będzie działać. Jest to powód, dla którego to najważniejszy czynnik, który należy dokładnie zweryfikować podczas zakupów. Wbudowany czujnik podczerwieni, czujnik ultradźwiękowy czy kamera mapująca umożliwia robotowi bezproblemowe poruszanie się po różnorodnych powierzchniach (terakota, płytki, panele, dywany).
  • Moc silnika – pokazuje prędkość i siłę działania szczotek. Im wyższa moc, tym wydajniej sprzęt zbiera kurz. W rzeczywistości moc ssania jest znacznie niższa niż w tradycyjnych rozwiązaniach, które dobrze znamy. Czy to oznacza słabsze wyniki? Robot porusza się w naszych pokojach średnio przez około 2 godziny. Niższa moc silnika oznacza w praktyce, że taki model ​​jest bardziej ekonomiczny. Oznacza to również, że możesz taki sprzęt uruchamiać codziennie. Pomyśl więc, jak często spędzasz 2 godziny odkurzając całe mieszkanie. Dlatego regularne czyszczenie robota sprawi, że Twoje mieszkanie będzie sprzątane codziennie. Ma to również pozytywny wpływ na jakość powietrza w domu.
  • Rodzaj filtrów – filtry HEPA nie mają sobie równych. Wykonany jest z trzech oddzielnych warstw szkła piankowego, które najlepiej wchłania specyficzny zapach, roztocza, wirusy, kurz i zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia. Skutkiem jest sytuacja, w której powietrze uwalniane przez odkurzacz jest czyste i wolne od alergenów i mikroorganizmów. Jest to bardzo ważny element dla osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju alergie.

Jaki robot sprzątający kupić - dodatkowe parametry

Fot. Pexels

Jaki robot sprzątający kupić – dodatkowe parametry

  • Poziom hałasu – hałas wytwarzany przez robota sprzątającego jest znacznie niższy w porównaniu do wytwarzanego przez tradycyjny odkurzacz. Średnio ma zakres od 50 do 80 dB, przy standardowym ustawieniu wyposażenia oraz optymalnej pracy zasilania. Podczas jego pracy będziesz mógł swobodnie oglądać telewizję i jednocześnie prowadzić rozmowę.
  • Sterowanie – jeśli nasi automatyczni asystenci głównie odkurzają, gdy nas nie ma w domu, niektórzy mogą się zastanawiać, po co nam w tej chwili piloty lub smartfony. Za pomocą aplikacji możemy wskazać miejsce, w którym należy odkurzyć jeszcze raz.

 

Robot sprzątający jest jednym z największych oznak postępu i nowatorskich rozwiązań. W ostatnim czasie inne artykuły gospodarstwa domowego nie mają sobie równych w porównaniu z robotem. Jaki robot sprzątający wybrać? Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiesz, na które parametry musisz koniecznie zwrócić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here