Jaki blender będzie najlepszy
Fot. Pexels

Blender można spokojnie nazwać następcą mikserów kuchennych. Jest to urządzenie bardzo praktyczne, wszechstronne i stanowiące cenną pomoc w kuchni. Możemy je wykorzystać do przygotowania sałatek, ciast, kremów, koktajli, musów, smoothie, deserów, drinków oraz wielu innych dań i napojów. Do większości blenderów jest dodawanych kilka ciekawych akcesoriów, więc możliwość korzystania z tego urządzenia jest znacznie zwiększona. Jaki blender będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czytaj i przekonaj się sam! 

Typy blenderów

Wybór odpowiedniego urządzenia niekoniecznie jest trudny, ale warto poznać podstawowe parametry, funkcje i rodzaje tych sprzętów. Jako bardzo praktyczne i wszechstronne urządzenia gospodarstwa domowego mogą mieć różne akcesoria zwiększające ich funkcje. Warto też wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje blenderów:

  • Ręczny – jak sama nazwa wskazuje, trzymamy go w dłoniach. Powinien mieć osłonę, aby zapobiec rozpryskiwaniu się wody. Wybierając blender ręczny powinniśmy zwrócić uwagę, aby trzymało się go wygodnie, tak, aby idealnie pasował do naszych dłoni.
  • Kielichowy – kubka miksera stojącego nie trzymamy, ale stawiamy na stole podczas pracy. Zwykle przyssawka jest montowana na pojemniku tak, aby mogła utrzymać stabilną pozycję na blacie. Te modele posiadają więcej funkcji, ale zajmują też więcej miejsca. Miksery te mają zwykle cechy dużej mocy, co daje też dużą prędkość rozdrabniania.
Jaką moc blendera wybrać?
Fot. Pexels

Jaką moc blendera wybrać?

Im większa moc urządzenia, tym lepiej. Po pierwsze świetnie poradzi sobie z rozdrobnieniem nawet najtwardszych produktów. Większa moc pozwoli również na dłuższą jego pracę. Zasady te dotyczy obydwóch rodzajów sprzętu.

  • Miksery stacjonarne o mocy przekraczającej 1200W – wszystkie modele z silnikiem o mocy przekraczającej 1200W można uznać za potężne miksery stacjonarne. Taki sprzęt będzie używany głównie do rozdrabniania twardych produktów. Dobrze radzą sobie również z mieszaniem bardzo gęstych substancji. Mikser z funkcją turbo pozwala na chwilowe zwiększenie prędkości obrotowej silnika.
  • Blendery ręczne o mocy wyższej niż 700W – z kolei modele o mocy wyższej niż 700W można również uznać za wytrzymałe blendery ręczne. Będą w stanie pracować długoterminowo i radzić sobie z trudnymi zadaniami.

Obroty blendera

Ważną kwestią jest również to, ile obrotów w ciągu minuty wykonuje taki sprzęt. W ręcznym typie prędkość zazwyczaj waha się od około 20 000 obrotów do maksymalnie do 35 000. Aby przygotowane dania charakteryzowały się prawidłową konsystencją, warto wybrać urządzenia o różnych szybkościach mielenia. Szybsze funkcje są zdecydowanie bardziej praktyczne. Funkcja turbo jest bardzo praktyczna w użyciu oraz znacznie przyspiesza samo mieszanie.

Obroty blendera
Fot. Pexels

Dodatkowe akcesoria

Producenci prześcigają się w wymyślaniu najbardziej zaawansowanego modelu blendera, aby zachęcić klientów do zakupu. Podstawowy zestaw jest zwykle wzbogacany o inne produkty, takie jak pojemniki lub różne akcesoria, które pozwalają na wykorzystanie miksera do innych czynności niż mielenie, ale np. do ubijania piany lub siekania cebuli. W przypadku mikserów kielichowych warto upewnić się na zakup drugiego, mniejszego kubka. Dodatkowo, każdy blender powinien być wyposażony jest w różne akcesoria i inne ciekawe elementy, do których zaliczamy:

  • Krajalnica idealna do krojenia warzyw i owoców. Z jej pomocą możemy również kruszyć twarde produkty, takie jak orzechy. W niektórych typach rozdrabniaczy możemy również siekać mięso.
  • Niektóre modele blenderów mogą być wyposażone w mały moduł robota kuchennego. Pomoże Ci to szybko posiekać składniki na sałatkę lub zupę jarzynową.
  • Trzepaczka, która jest idealnym wyborem dla miłośników deserów. Z jego pomocą możesz również domowe kremy.

Nowoczesne blendery są wielozadaniowe. To dzięki temu mogą konkurować z drogimi maszynami. Wyposażony w nowoczesne rozwiązania mogą posłużyć do siekania, tarcia czy mieszania warzyw i owoców. Wszystko to dzięki pracy jednego sprzętu. Obecnie blendery kielichowe to bardzo praktyczne opcje, które pozwalają na przygotowanie sorbetów, mąki, smoothie, zup czy nawet masła orzechowego – wszystko to bardzo można przygotować szybko i bez problemu. Blender to świetne rozwiązanie jako prezent np. na rocznicę ślubu czy parapetówkę. Jesteśmy wręcz pewni, że powyższy artykuł wspomoże Cię w idealnym wyborze blendera do Twojego gospodarstwa domowego, a sam zakup pozwoli na sporządzenie najpyszniejszych dań!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here