Kwiaty domowe doniczkowe
Fot. Pexels

Nasze mieszkania są miejscem, w którym odpoczywamy, pracujemy i spotykamy się z bliskimi. Lubimy, aby przestrzenie były piękne i zadbane. Właśnie dlatego bardzo chętnie sięgamy po kwiaty domowe doniczkowe. Jak dokonać najlepszego zakupu? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie. Zobacz, jakie kwiaty doniczkowe warto zakupić na początku przygody z takimi roślinami.

Dlaczego warto kupić kwiaty domowe doniczkowe?

Rośliny przede wszystkim poprawiają samopoczucie. Patrząc na zieleń, stajemy się bardziej zadowoleni z życia. Ponadto dbanie o rośliny może rozwijać empatię. Dlaczego? Ludzie, którym zależy na naturze, są bardziej skłonni do troski o innych. Dodatkowo, kwiaty mogą również zmniejszać niepokój i stres. W powietrzu jest wiele związków szkodliwych dla zdrowia. Rośliny nie tylko pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen, ale także oczyszczają zanieczyszczenia. Uwalniają również parę wodną, ​​zwiększając w ten sposób wilgotność. Jest to bardzo dobre dla naszego zdrowia. Wszystko dlatego, że takie działanie zmniejsza suchość skóry, a nawet może zapobiegać przeziębieniom, bólom gardła i suchemu kaszlowi. Na koniec warto także dodać, że to właśnie kwiaty domowe doniczkowe mogą również filtrować mikroorganizmy, które mogą podrażniać nasze drogi oddechowe. Jest to więc świetny element wyposażenia salonu, sypialni czy nawet kuchni. Co ciekawe warto również o nich pomyśleć w przypadku prowadzenia gabinetu kosmetycznego. To ciekawe uzupełnienie, które doda życia!

Kaktusy - Kwiaty domowe doniczkowe
Fot. Pexels

Jakie kwiaty domowe doniczkowe kupić?

Bardzo możliwe, że zastanawiasz się jakie gatunki kupić. To jak najbardziej normalne. Tak samo jak w przypadku kompletowania kuchni. Zastanawiamy się wtedy jaką lodówkę wybrać oraz jakie garnki będą najlepsze. No dobrze, jakie kwiaty doniczkowe będą najlepsze na początek?

  • Kaktus – to bez wątpienia idealna roślina domowa dla początkujących. Cena kaktusów jest zwykle bardzo niska. Możesz go zakupić już za 5 zł. Istnieje duży wybór rodzajów i odmian, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rośliny te potrzebują jedynie słonecznego miejsca i umiarkowanego podlewania.
  • Grubosz drzewiasty – nazywany jest również drzewkiem szczęścia. Rośnie powoli i nie wymaga przycinania. Ta wieloletnia roślina doniczkowa dorasta do około 100 cm. Dobrze radzi sobie również z okresowymi niedoborami wody.
  • Gwinea Sanseveria – lubi podlewanie, ale takie, które wykonywane jest z umiarem. Ze względu na długą żywotność i tolerancję na trudne warunki jest bardzo popularną rośliną doniczkową, którą można znaleźć w wielu mieszkaniach, biurach i galeriach handlowych.
  • Zamiokulkas Zamolistny – tej rośliny nie należy zbyt mocno podlewać, ponieważ może to spowodować gnicie. Gromadzi ona bowiem wodę w zagęszczonych łodygach. Rośnie szybko w jasnych miejscach i znacznie wolniej w tych zacienionych.
Gdzie kupić kwiaty domowe doniczkowe?
Fot. Pexels

Gdzie kupić kwiaty domowe doniczkowe?

Bardzo często bywa tak, że nasze rośliny doniczkowe kupujemy impulsywnie. W związku z tym niezmiernie rzadko dokładnie sprawdzamy je przed zakupem. Kwiaty w doniczkach można kupić obecnie w supermarketach, kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, centrach handlowych, a czasem na targowiskach. Warto wiec podkreślić, że nie zawsze miejsca te są dla nich odpowiednie. W supermarketach rośliny doniczkowe są zwykle podlewane nieregularnie, a nasłonecznienie jest bardzo ograniczone. Dodatkowo poszczególne gatunki przeważnie pozostają w pomieszczeniu magazynowym przez długi czas. To natomiast powoduje ubytki minerałów. Decydując się na zakup rośliny doniczkowej pamiętaj, że im lepsze jej warunki, tym większa szansa, że ​​roślina przetrwa i dostosuje się do domu. Dlatego kupując rośliny doniczkowe warto wybierać sprawdzonych dostawców, którzy dbają o każdy etap podczas sprzedaży.

 

Kupując kwiaty doniczkowe domowe warto wybierać gatunki łatwe w pielęgnacji. Jest to niezmiernie ważne na początku przygody z małą uprawą. Dodatkowo tylko sprawdzeni dostawcy zagwarantują to, co najlepsze. Bardzo często to właśnie od warunków przechowywania samych roślin przed zakupem zależy to, czy zaadoptują się one w Twoim domu. Przede wszystkim taki zakup powinien być dobrze przemyślany. Z naszej strony polecamy dobry research, który pozwoli na zapoznanie się ze specyfiką poszczególnych gatunków. To natomiast uchroni przed ewentualną porażką i pozwoli na uzyskanie pięknych efektów i małej dżungli w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here