Xbox czy Playstation?
Fot. Pexels

Którą konsolę do gier warto kupić, aby jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas na granie w ulubione pozycje? Lepiej postawić na starsze modele Xbox czy Playstation? A może od razu wybrać konsole nowej generacji? Chociaż wszystkie te urządzenia mają ten sam cel, każde urządzenie jest inne i jest przeznaczone dla osób o różnych wymaganiach. Przekonaj się sam, która konsola będzie dla Ciebie najlepsza. 

Konsole starej generacji

Konsola zaraz obok smartfona jest podstawowym urządzeniem służącym do grania w różnorodne gry. Obecnie „cykl życia” konsoli do gier wynosi około 7-8 lat. Taki czas upłynął od premiery konsoli Xbox 360 i Xbox 360 (2005-2006) PS3 (2006) do pojawienia się urządzenia, z którego obecnie korzystamy. Choć żywotność PS4 i Xbox One powoli się kończy (są one już wymieniane na modele nowej generacji), wiele wskazuje na to, że będą one dostępne dla graczy przez jakiś czas. Starsze konsole będą więc na przykład świetnym prezentem na komunię. Właśnie dlatego jest to dobra okazja, aby odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze – Xbox czy Playstation? W tej dziedzinie mamy bardzo duże doświadczenie. W czasie użytkowania poszczególnych sprzętów udało nam się zrozumieć wszystkie różnice i podobieństwa takiego wyposażenia. Ten przewodnik szczególnie przyda się osobom, które planują w ostatnim czasie kupno konsoli i nie wiedzą, która będzie dla nich najlepsza.

Konsole starej generacji
Fot. Pexels

Xbox czy Playstation?

Ponieważ obie opisywane przez nas konsole debiutowały w tym samym czasie, oferują podobne możliwości, podobne gry i mniej więcej te same funkcje. Prawdziwe różnice można zauważyć wyłącznie przeglądając szczegóły. Przede wszystkim warto podkreślić, że z technicznego punktu widzenia trudno dostrzec różnicę w sposobie gry na obu konsolach. Jakość grafiki, płynna animacja i wydajność są nie do odróżnienia. Dzieje się tak, ponieważ obie maszyny działają na komponentach, które są do siebie bardzo podobne. Konsola w standardowej wersji wyposażona jest w 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar. Pamięć operacyjna RAM również jest na tym samym poziomie – to 8 GB. Dysk wewnętrzny ma taką samą pojemność, a obie konsole obsługują również dyski Blu-ray.

Gdzie więc szukać argumentów na poparcie wyboru Xbox One lub PS4? Oto najważniejsze aspekty przemawiające za przekonaniem do konkretnej konsoli.

PlayStation 4:

  • Bardzo interesujące i ciekawe gry, których inne konsole nie zapewniają,
  • Możliwość użycia technologii VR.

XboxOne:

  • Zgodność z poprzednimi konsolami Xbox 360,
  • Odtwarzanie płyt Blu-ray w rodzielczości 4K,
  • W ramach usługi subskrypcji dostępna jest szersza gama gier w porównaniu do PS4.
PlayStation 4 czy PS4 Pro? Xbox One S czy X?
Fot. Pexels

PlayStation 4 czy PS4 Pro? Xbox One S czy X?

PlayStation 4 Pro zamiast wersji standardowej jest lepsze tylko w jednej sytuacji. Jeżeli ustawienia wizualne są dla Ciebie bardzo ważne. Mocniejszą konsolę wyposażono w komponenty, które pozwalają cieszyć się grafiką powiększoną do 4K i szybszymi animacjami.

Podobnie jak w przypadku konsol z serii PlayStation, wybór odpowiedniego modelu przy konsoli Xbox jest praktycznie identyczny. Jeżeli aspekty wizualne są dla Ciebie ważne to wybierz mocniejszy model konsoli. Należy jednak zaznaczyć, że Xbox One X zapewnia najlepsze efekty wizualne na rynku – użytkownicy mogą grać w 4K, HDR na swoim telewizorze i osiągać wysoką płynność animacji.

Którą więc konsolę wybrać?

Wybór odpowiedniej konsoli, czyli podjęcie decyzji Xbox One czy PS4 jest wysoce spersonalizowany. Jeśli chcesz mieć mocniejsze urządzenie, płynniejszą rozgrywkę 4K i bardzo interesującą subskrypcję gier, wybierz Xbox One. Konsola PS4 głównie udostępni Ci wiele interesujących i ekskluzywnych gier, których oczekują gracze i nie ma ich dostępnych na innych modelach konsol.

Niedawno rozpoczęła się kolejna runda rywalizacji między Sony a Microsoftem. Na rynku pojawiła się dziewiąta generacja konsol do gier – PlayStation 5 i Xbox One SeriesX. Według wszystkich zapowiedzi stały się bardziej wydajnymi urządzeniami m.in. przez wykorzystanie dysków twardych SSD. Dzięki nim ekran ładowania można prawie całkowicie wyeliminować. Jednakże dla wielu użytkowników starsze modele konsol będą cały czas bardziej dostępne. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł doradzi Ci którą konsolę wybrać: Xbox czy Playstation? Jednocześnie życzymy najlepszych rozgrywek i samych pozytywnych emocji podczas gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here