Jaki prezent na komunię kupić
Fot. Pexels

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem dla katolików. W naszym kraju większość dzieci przyjmuje ten sakrament i jeszcze przez długi czas taka sytuacja się nie zmieni. Zgodnie z tradycją prezenty powinny odnosić się do wiary. Nie ma jednak nic złego w zakupie czegoś innego. Jaki prezent na komunię kupić? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje. Jeżeli więc poszukujesz odpowiedniej opcji dla Twojej pociechy lub chrześniaka, koniecznie sprawdź, o czym warto pomyśleć.

Jaki prezent na komunię? Ważna tradycja!

Na początku chcemy zaproponować rozwiązania związane z naszą tradycją. Poniższe elementy będą piękną pamiątką, do której chętnie powracamy podczas spotkań rodzinnych. Co takiego zaliczymy do tej właśnie kategorii?

  • Różaniec – taki prezent możemy bez problemu dostosować do płci i upodobań dziecka. Różaniec możemy kupić w sklepach z artykułami religijnymi lub sanktuariach. Oczywiście obecnie można też wybrać piękny model w jednym ze sklepów online, a ich ceny zaczynają się od 50 zł.
  • Pismo Święte – obecnie na rynku wydawniczym istnieje wiele opcji Biblii, które możemy zakupić. Możesz wybrać opcję z obrazkami lub bez, w uproszczonym języku lub w standardowym stylu biblijnym, modele kieszonkowe lub te duże i solidne. Wybór warto dostosować do konkretnej osoby. Taki zakup to koszt około 100 – 150 zł.
  • Medalik – wiele sklepów jubilerskich oferuje naprawdę piękne produkty. Dla dziewczynek najczęściej wybieramy delikatne łańcuszki srebrne lub złote, a dla chłopców zazwyczaj te grubsze. Cena zależy oczywiście od wybranego medalu oraz wielkości krzyżyka lub medalika. Jako wisiorek możesz używać nie tylko medali ze świętymi, ale także krzyżyków.
Jaki prezent na komunię? Ważna tradycja!
Fot. Pexels

Prezenty sportowe dobra dla zdrowia!

Oczywiście nie chodzi tutaj o zakup sprzętu, którym można by było wyposażyć domową siłownię. Co więc dobrze kupić zarówno dla chłopca i dziewczynki, którzy uwielbiają aktywność fizyczną?

  • Trampolina – to bardzo nowoczesny i ciekawy prezent. Warto jednak przed zakupem zadbać o to, aby rodzice dziecka potwierdzili, czy posiadają odpowiednią przestrzeń na taki sprzęt. Kupując trampolinę zapłacisz około 800 – 1000 zł.
  • Rower – to zupełny klasyk! Na rynku jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które można dostosować do zainteresowań i preferencji dzieci. Jeśli chcemy, aby ten rower służył przez wiele lat, warto wybrać model klasyczny. Posiadając budżet około 500 zł można już kupić coś przyzwoitego.
  • Rolki – prawie każde dziecko marzy o posiadaniu rolek. Nasze pociechy bardzo szybko uczą się nowych aktywności, a jazda na rolkach już po jednym dniu będzie dla nich bułką z masłem. Jeśli chcemy, aby ten prezent służył naszym dzieciom przez długi czas dobrze jest wybrać modele z regulowaną stopą. Koszt to około 400 – 500 zł.
Prezenty sportowe dobra dla zdrowia!
Fot. Pexels

Oklepana elektronika?

Jaki prezent na komunie wybrać? Elektronika to wbrew pozorom bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Najczęściej wybieramy:

  • Telefony – pole do popisu w tej dziedzinie jest naprawdę ogromne. Możesz przebierać w różnych modelach, markach oraz kolorach. Warto jednak pamiętać, aby zweryfikować, czy telefon nie znajduje się już w wyposażeniu dziecka. W przeciwnym wypadku będzie to strata pieniędzy.
  • Aparat fotograficzny – mały, wysokiej jakości aparat może obudzić dziecięcą pasję do fotografii. Wielu rodziców chce też, aby ich dzieci nie uzależniały się od telefonów komórkowych. Zakup aparatu będzie więc ciekawą opcją. Taki sprzęt można zabrać ze sobą na wycieczkę. Wszystko to bez spędzania czasu przed telefonem. Dobry na początek sprzęt kupisz w granicach 500 – 800 zł.
  • Konsola – zabawa na konsoli może stać się wspólną rozrywką dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Możesz wybrać urządzenie używane w bardzo dobrej cenie lub nowy produkt, za który zapłacisz od 1200 do 2000 zł.

 

Jaki prezent na komunię kupić? Przy dokonywaniu zakupu warto kierować się preferencjami młodego człowieka. Oczywiście powyższe przykłady to tylko kropla w morzu pomysłów. Możesz również zafundować swojemu dziecku specjalny kurs, wyjazd czy laboratorium małego naukowca. To właśnie Ty doskonale wiesz, jakie zainteresowania ma Twoja pociecha. Tylko dobrze dopasowany prezent ucieszy maksymalnie i będzie użytkowany każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here