Przybory do szkoły
Fot. Pexels

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dzieci jest świetną zabawą. Rodzice jednak muszą wyliczyć odpowiednie kwoty w budżecie domowym. Kupując przybory do szkoły warto zastosować kilka sposobów, aby zaoszczędzić. Czy skompletowanie wyprawki za niewielkie pieniądze jest możliwe? W jaki sposób zrobić takie zakupy, aby było to opłacalne? Poniżej zamieszczamy kilka sprawdzonych patentów, które możesz wykorzystać i cieszyć się zaoszczędzoną kwotą! 

Kilka słów o programie Dobry start

Wydatki związane z utrzymaniem naszej pociechy potrafią być kolosalne. Zakup ubrań, obuwia czy zabawek to nie wszystko! Skompletowanie wyprawki jest naszym obowiązkiem i koniecznością. Na początku chcemy zachęcić do tego, abyś wykorzystał każdą formę wsparcia. Dobrym przykładem będzie program Dobry start. To dodatkowe 300 zł, które można otrzymać na każde dziecko.  Wniosek o zasiłek można składać online w wyznaczonym wcześniej terminie. Takie finansowanie jest zaś dostępne do ukończenia przez ucznia 20 roku życia lub w przypadku niepełnosprawności do 24 roku życia. Co ciekawe świadczenie to jest niezależne od dochodów rodziny.

Kilka słów o programie Dobry start
Fot. Pexels

Konieczna dokładna lista zakupów

Zakup wyprawki szkolnej można połączyć z nauką. Usiądź ze swoim dzieckiem i razem pomyślcie, co jest konieczne do zakupienia. Dzięki temu nauczysz swoją pociechę planowania. Dodatkowo rezygnacja z wyjazdu na zakupy w ostatniej chwili ograniczy zakupy pod wpływem emocji. Dlatego najlepiej jest najpierw wymienić na kartce papieru potrzebne akcesoria, a następnie przejrzeć przybory szkolne, które nadal nadają się do użytku.  Dzięki temu zbierzecie komplet i będziecie mogli udać się na wspólne poszukiwanie niezbędnych zeszytów i innych przyborów.

Przybory do szkoły – zakup stacjonarny czy online?

Możesz zastanawiać się co w tym przypadku będzie bardziej korzystne. Zazwyczaj ceny są porównywalne. Wielkie markety organizują specjalne promocje, a ceny w sieci są zwyczajnie tańsze przez cały rok. To, w jaki sposób dokonacie zakupów zależy jedynie od Was. Czy wolicie usiąść wspólnie przed laptopem i wybrać poszczególne elementy czy też chcecie to zrobić w sklepie stacjonarnym tak naprawdę nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, by ten element przeżyć razem tak, by dziecko nastroiło się pozytywnie do nowego roku szkolnego. To również świetna okazja na wspólne spędzenie czasu i poznanie preferencji Twojego dziecka.

Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej?
Fot. Pexels

Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej?

Zastanawiasz się, jakie elementy należy kupić przed rozpoczęciem roku szkolnego? Oczywiście część z nich jak najbardziej może być używana. Do najważniejszych punktów zaliczymy: plecak, piórnik, zeszyty oraz worek na obuwie. Konieczny będzie również zakupu długopisów, ołówków, linijek, nożyczek, temperówki czy gumki do ścierania. Nie możesz także zapomnieć o stroju na zajęcia wychowania fizycznego czy kompletu, do którego Twoje dziecko spakuje drugie śniadanie. Dodatkowo, młodsze roczniki potrzebują plasteliny, farb, kredek, różnych papierów czy bibuły na zajęcia z plastyki. Zazwyczaj dokładne listy udostępniane są przez konkretne placówki edukacyjne. Dla starszych przyda się kalkulator. Czasami konieczne będzie również dokupienie podręczników czy innych akcesoriów związanych z kierunkiem (technikum lub liceum). W przypadku lekcji muzyki czasami konieczne będzie dokupienia fleta lub cymbałków. Oczywiście nie można zapomnieć o obuwiu na zmianę, które musi być wygodne. W wielu szkołach wymagana jest biała podeszwa. Warto więc przed dokonaniem zakupu sprawdzić, jak to wygląda u Ciebie.

 

Skompletowanie wyprawki szkolnej wynosi około od 600 do 1000 zł. To naprawdę duże pieniądze! Warto więc dokładnie zaplanować takie zakupy i kupić to, co naprawdę potrzebne. Wspólne poszukiwanie zeszytów i innych przyborów potrafi być świetną zabawą i formą wspólnego spędzenia czasu. To także lekcja planowania i odpowiedzialności dla najmłodszych. Dobrze więc zadbać, aby takie zakupy przyniosły jak najwięcej wartości i pozwoliły na to, by wszystkie przybory szkolne były gotowe do użycia już 1 września!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here