Używane ubranka dla dzieci
Fot. Pexels

Dzieci rozwijają się niezwykle szybko. Z miesiąca na miesiąc są coraz większe i zdobywają kolejne umiejętności. Taki stan rzeczy jak najbardziej nas zachwyca. W związku z tak szybkim wzrostem musimy nieustannie aktualizować stan garderoby. Czy używane ubranka dla dzieci to dobry pomysł? Czy taki zakup się opłaca? W tym artykule chcemy udowodnić, że produkty z drugiej ręki wcale nie są gorsze, a zakupy w second handach mogą się opłacać!

Używane ubranka dla dzieci a czynnik ekonomiczny

Doskonale wiemy, że nie każdy może pozwolić sobie na częsty zakup nowych i droższych ubrań. To właśnie second handy pozwalają na dokonanie dobrego zakupu. Po pierwsze w takich sklepach można znaleźć markowe ciuszki w bardzo dobrych cenach.  Dzieci rosną bardzo szybko, więc wszystko nie było wykorzystywane zbyt wiele razy. Dodatkowo coraz większa konkurencja na rynku second handów zmusza dostawców do oferowania lepszej jakości niż ta, którą znaliśmy jeszcze kilka lat temu. Kupowanie używanych ubrań dla dzieci może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Cena odzieży używanej to co najmniej połowa ceny regularnej. Czasami można trafić na specjalne okazje. W takich przypadkach używane ubranka dla dzieci można kupić nawet za symboliczną złotówkę! Do tego wszystkiego dochodzą także buciki na każdą porę roku, w tym solidne obuwie na zimę.

Używane ubranka dla dzieci a czynnik ekonomiczny
Fot. Pexels

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska!

Udowodniono, że to właśnie przemysł odzieżowy jest jedną z branż, która najbardziej szkodzi naszemu środowisku. Do produkcji ubrań zużywa się hektolitry wody. Dodatkowo cały proces związany jest ściśle z ogromną ilością gazów, takich jak dwutlenek węgla. Wiele niesprzedanych lub zużytych ubrań trafia na wysypiska śmieci. Działania marketingowe dużych korporacji powodują, że ​​chcemy kupować duże ilości taniej odzieży. Wszystko to zamiast poszukiwania produktów trwalszych, bardziej uniwersalnych i ponadczasowych. Tak, jak wspominaliśmy powyżej – nasze dzieci używają ubrań przez stosunkowo krótki czas i zwykle nawet ich nie niszczą. Dotyczy to także ubrań dla niemowlaków. Jest to jeden z argumentów, który pokazuje, że to właśnie lumpeksy będą dobrą opcją do dokonania ekologicznych zakupów.

Używane ubranka dla dzieci jako zdrowa moda

Zakupy z drugiej ręki stały się w dzisiejszych czasach bardzo modne i popularne. Co ciekawe, w second handach można też znaleźć używane zabawki. Wszystko to wynika ze zmian klimatycznych i rosnącej popularności minimalistycznego stylu życia. Świadome dbanie o planetę jest bowiem bardzo ważne. Obserwujemy ciekawy trend, który pokazuje, że zamiast wyrzucać rzeczy do kosza, konsumenci sami często znajdują dla nich drugie życie. Kupowanie ubrań z drugiej ręki zazwyczaj ma również szansę, aby Twoje dziecko wyróżniło się wśród innych. To właśnie wizyta w sklepie z odzieżą używaną da Ci możliwość znalezienia czegoś wyjątkowego. Nauka indywidualności wzmacnia bowiem pewność siebie.

Używane ubranka dla dzieci wpływają na zdrowie!
Fot. Pexels

Używane ubranka dla dzieci wpływają na zdrowie!

Zastanawiasz się nad zakupem ubranek używanych, ale nie jesteś przekonany? Mamy dla ciebie jeszcze jeden argument. Zdecydowana większość nowej odzieży dziecięcej jest produkowana w Azji i pochodzi z lokalnych hurtowni. Tekstylia poddawane są obróbce chemicznej. Wszystko po to, aby zachować jakość nadruków i kolorów oraz chronić je przed owadami. Zwykle pranie w zalecanej temperaturze nie wystarczy do usunięcia wszystkich chemikaliów. Związki te mogą powodować liczne uczulenia, które podrażnią dziecko.  Ponadto świeżo wyprodukowane ubrania są twardsze i bardziej szorstkie niż rozwiązania używane. Warto więc pomyśleć o komforcie naszych pociech i zakupić to, co najwygodniejsze.

Używane ubranka dla dzieci są jedną z ciekawszych opcji, jakie możemy zakupić. Takie zakupy to natomiast możliwość znalezienia najlepszych materiałów, które będą przyjazne dla naszych maluchów. Oczywiście nie musisz wcale udawać się do lumpeksu. Obecnie coraz częściej powstają second handy online. To świetna alternatywa, nad którą warto się zastanowić. Ponadto również Ty możesz sprzedawać w takich miejscach swoje elementy garderoby. To jeszcze lepsze dla budżetu domowego i korzystne dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here