Piękny i zadbany uśmiech jest dla nas czymś, do czego dążymy. Oprócz regularnych wizyt u dentysty i doboru odpowiedniej pasty do zębów, warto też zaopatrzyć się w wysokiej jakości szczoteczkę. To właśnie ona skutecznie usunie resztki jedzenia, które znajdują się między zębami. Jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza? Na co patrzeć podczas dokonywania zakupu? Poniżej odpowiadamy na te pytania,
Jakie rodzaje szczoteczek elektrycznych są dostępne na rynku?
Przed dokonaniem zakup warto zapoznać się z poszczególnymi opcjami. Tak samo, jak w przypadku zakupu telewizora, lodówki czy też hulajnogi. Jakie więc rozwiązania są obecnie dostępne w sklepach? Obecnie możesz zakupić 3 rodzaje szczoteczek elektrycznych:
- obrotowa: jest wybierana zdecydowanie najczęściej. Jej końcówka obraca się z dużą prędkością, aby usunąć resztki pokarmowe, nawet z trudno dostępnych miejsc.
- obrotowo – pulsująca: sprzęt ten jest bogaty jest w wibracje o wysokiej częstotliwości. Wybór takiej szczoteczki gwarantuje dokładne oczyszczenie płytki nazębnej oraz przestrzeni między zębami.
- soniczna: to najbardziej zaawansowany model. Dzięki nowoczesnej technologii może generować wibracje, które odrywają osad od powierzchni zęba bez ryzyka podrażnienia mechanicznego.
Jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza? Sprawdź te parametry!
Jeżeli decydujemy się na zakup szczoteczki elektrycznej, dobrze będzie wybrać lepszy model. Warto, aby taki sprzęt posłużył nam przez dłuższy czas. Jakie parametry warto zweryfikować? Zaliczamy do nich:
- szybkość i rodzaj ruchu – najlepiej będzie kupić taki model szczoteczki, który łączy w sobie oscylację, rotację i pulsację. Ważna jest również maksymalna prędkość ruchu. Im szybciej, tym lepiej.
- rozmiar końcówki – dopasuj rozmiar szczoteczki do swoich potrzeb. Zupełnie inna opcja będzie przeznaczona dla dzieci. Z całą pewnością będzie się różnić od modeli dla dorosłych.
- typ końcówki – warto wybierać szczotki z wymiennymi końcówkami. Wymiana tej części bez konieczności kupowania całego urządzenia to nie tylko oszczędność, ale jednocześnie wsparcie naszego środowiska.
- tryb pracy – zaawansowane i oczywiście droższe szczoteczki elektryczne mają różne programy. Zaliczamy do nich między innymi tryb dzienny, wybielanie, delikatne dziąsła lub całkowite usuwanie płytki nazębnej. Dzięki nim lepiej dopasujesz działanie sprzętu do swoich potrzeb.
- zasilanie – najpopularniejsze są szczoteczki do zębów to ta, którą można naładować. Lepiej unikać modeli, do których trzeba kupować baterie.
Jaka szczoteczka elektryczna? Poznaj dodatkowe funkcjonalności!
Powyżej opisaliśmy podstawowe funkcje szczoteczek elektrycznych. Czy jest jednak jeszcze coś, na co warto spojrzeć przed zakupem? Do takich elementów zaliczamy dodatkowo płatne opcje, które są naprawdę ciekawe. Będzie to między innymi:
- Środek dezynfekujący ultrafioletem – dzięki temu możesz wyczyścić końcówki sprzętu bez użycia różnych chemikaliów.
- Wskaźnik poziomu naładowania baterii – to bardzo praktyczne rozwiązanie. Rozładowana bateria nie zaskoczy, a my będziemy mogli naładować urządzenie w optymalnym momencie.
- Czyszczenie języka – Czy wiedziałeś, że nieświeży oddech może również pochodzić spoza zębów? Bardzo często jest to wina bakterii, które znajdują się na języku. Warto więc kupić szczoteczkę elektryczną, która będzie posiadała specjalną nakładkę do czyszczenia naszego języka.
- Aplikacja mobilna – po zainstalowaniu takiej aplikacji na swoim telefonie, można kontrolować, czy spędzamy odpowiedni czas na szczotkowaniu.
Szczoteczka elektryczna to bardzo dobry zakup. Takie urządzenie pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania sprawiają, że samo czyszczenie jest bardziej dokładne. Z całą pewnością dobrze jest wybierać rozwiązania, które dedykują sprawdzeni producenci. Jednocześnie opinie innych konsumentów mogą być trafną wskazówką. Odpowiedni wybór pomoże zachować należytą higienę. W końcu zęby są bardzo ważnym elementem, a ich ewentualne choroby potrafią być naprawdę uciążliwe. Właśnie dlatego warto o nie dbać i cieszyć się z pięknego uśmiechu.