Ile kosztują elektryczne hulajnogi
Fot. Pexels

Popularność hulajnóg elektrycznych w Polsce rośnie, szczególnie wiosną. Ten sposób transportu umożliwi w szybszym tempie dotrzeć do pracy. Jest to też zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż podróż samochodem. Powstaje jednak pytanie: co jest bardziej opłacalne? Wypożyczyć hulajnogę na kilka minut czy kupić samemu? Ile kosztują elektryczne hulajnogi? Koniecznie czytaj dalej!

Jak wybrać tanią hulajnogę?

Hulajnogi elektryczne są coraz popularniejsze, jeśli chodzi o prezenty np. na komunię. Dzieci też często dostają je jako prezent na urodziny. Przejażdżka tego typem środkiem transportu może być jednak niebezpieczna dla naszych pociech. Czy można znaleźć jednocześnie bezpieczny i wygodny w użytkowaniu model hulajnogi dla naszych dzieci? W przypadku dziecięcych hulajnóg elektrycznych pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc silnika. Im wyższa jest wartość mocy, tym większą prędkość urządzenie może osiągnąć. Dlatego prędkość 25 km / h można osiągnąć przy mocy 1000 W. Hulajnoga elektryczna z silnikiem 2000 W może osiągnąć nawet prędkość 40 km / h. Koszt tego skutera zależy głównie od mocy silnika.

Pamiętaj również o odpowiednim rozmiarze hulajnogi do wzrostu Twojego dziecka. Dziecko musi dosięgać kierownicy i podłoża w najwygodniejszy dla niego sposób. Świetnym rozwiązaniem w przypadku dzieci jest hulajnoga z regulowaną wysokością kierownicy. W sprzedaży możemy znaleźć tanie skutery elektryczne odpowiednie dla początkujących. Jednakże przed kupnem swojego własnego modelu, warto na początku skorzystać z opcji ich wypożyczenia.

Jak wybrać tanią hulajnogę?
Fot. Pexels

Czy opłaca się wypożyczyć hulajnogę elektryczną?

Pomysł wypożyczania hulajnóg na minuty nie jest już nowością. Przecież w wielu miastach są do wynajęcia rowery i hulajnogi, a co najważniejsze, do tej pory cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ci, którzy lubią pokonywać duże odległości, i tak zainwestują we własne dwa koła. Ale na okazjonalną przejażdżkę rowerem do parku nie ma nic lepszego niż właśnie wypożyczenie. Pomysł wypożyczenia również przejęły firmy produkujące swoje własne hulajnogi elektryczne. Ceny wynajęcia w większości polskich miastach są bardzo zbliżone: 2 zł na początku jazdy plus mniej więcej 0,5 zł za każdą minutę jazdy.  Podsumowując 10 minut jazdy będzie nas kosztowało 7 zł.

Ile kosztują elektryczne hulajnogi?

Zakup hulajnogi elektrycznej niekoniecznie oznacza ogromny wydatek! Panuje opinia, że ​​hulajnoga elektryczna to raczej luksusowy, drogi gadżet. Jednak to stwierdzenie nie w pełni oddaje rzeczywistość. Na rynku można znaleźć hulajnogi elektryczne w cenie nieco ponad 1500 zł! Warto w tym miejscu podkreślić, że np. większość rowerów górskich mieści się w tym samym przedziale cenowym. Dlatego hulajnogi elektryczne nigdy nie powinny być traktowane jako pojazdy zarezerwowane tylko dla najbogatszych.

Ile kosztują elektryczne hulajnogi?
Fot. Pexels

Dobrym przykładem jest tu model Xiaomi Mijia M365 Black 2019. Polacy kojarzą firmę głównie ze smartfonami, ale w asortymencie chińskiej firmy jest więcej produktów. Co więcej, ich jakość zwykle okazuje się być naprawdę konkurencyjna. Xiaomi Mijia M365 ma kilka ważnych zalet. Producent po raz pierwszy wybrał tradycyjne koło pneumatyczne. Dzięki nim hulajnoga porusza się bardzo cicho, a komfort jazdy staje się o wile większy. Po drugie, ruchoma konstrukcja skutera ułatwia składanie pojazdu. To z kolei znacznie ułatwia transport tego typu sprzętu. Po trzecie, cena skutera elektrycznego Xiaomi Mijia M365 Black 2019 to tylko 1799 zł!

Ile kosztują elektryczne hulajnogi? Zwykłe, proste hulajnogi elektryczne dla początkujących możemy dostać na rynku za około kilkaset złotych. Pierwsze podstawowe modele można już znaleźć w cenie 700 zł. Najpopularniejszą w tym sektorze firmą produkującą hulajnogi elektryczne jest firma Xiaomi. Najtańsze modele posiadają dość niewielkie silniki, które pozwalają na bezproblemowe przemieszczanie się w mieście. Zasięg po jednym pełnym naładowaniu jest oczywiście zależny od producenta. Możemy śmiało wskazać, że jest to około 10 -30 km.

 

Nie ma wątpliwości, że hulajnogi elektryczne należy nazwać zjawiskiem nowoczesnym. Obecnie prawie każde większe miasto w Polsce udostępnia swoim mieszkańcom opcję wypożyczenia tego typu sprzętu na minuty. To z kolei sprawia, że ​​coraz więcej osób rozważa zakup hulajnóg elektrycznych. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci w wyborze najlepszego modelu hulajnogi dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here