Jak dobrać materac?
Fot. Pexels

Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy siły. Dobrze więc, by zadbać o odpowiednie elementy, które to ułatwią. Jednym z takich punktów jest oczywiście wygodne łóżko, które będzie przystosowane do Twoich potrzeb. To dzięki niemu możemy solidnie odpocząć i niejednokrotnie poczuć nieocenioną ulgę. Aby łóżko sprawdzało się dobrze konieczny będzie też dobry materac. W tym momencie pojawiają się pierwsze pytania. Jak dobrać materac, aby w pełni cieszyć się z dobrego snu? Poniżej przedstawiamy trzy ciekawe opcje, obok których nie można przejść obojętnie.

Materac sprężynowy

Taki model składa się ze sprężyn, elementów nośnych i osłon. Dzięki temu można utworzyć naprawdę szeroką gamę rozwiązań. To właśnie one zapewnią optymalną funkcjonalność i nieoceniony komfort. Przed dokonaniem zakupu warto jednocześnie wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje sprężyn w materacach sprężynowych:

  • sprężyny bonellowe – są wykonane z grubych i przede wszystkim metalowych drutów. Zapewniają zwartą powierzchnię materaca i zapewniają długą żywotność w przystępnej cenie.
  • sprężyny kieszeniowe – w tym przypadku każda sprężyna jest umieszczana w małej torebce z materiału. Wszystko po to, aby zapobiec zużyciu oraz w celu zapewnienia lepszą stabilności. Dzięki wielu punktom podparcia materac można dopasować do kondycji fizycznej, aby zapewnić maksymalny komfort. Ułożenie sprężyny w strefie komfortu sprzyja utrzymaniu ergonomicznej pozycji podczas snu.

Połączenie pięknego łóżka, kwiatów doniczkowych i przemyślanej aranżacji wnętrza sprawi, że Twoja sypialnia będzie ulubionym pomieszczeniem w całym domu!

Jak dobrać materac? Poznaj materac piankowy!
Fot. Pexels

Jak dobrać materac? Poznaj materac piankowy!

To proste materace umieszczane w ramie łóżka. Taki model składa się z rdzenia piankowego umieszczonego w pokrowcu z tkaniny. Dotyczy to również łóżeczek dla dzieci. W tym momencie warto podkreślić, że takie materace piankowe zwykle składają się z więcej niż jednej warstwy różnych pianek. Bardzo często rdzeń materaca wykonany jest z nieco cięższej pianki poliuretanowej i warstwy pianki termoelastycznej. Wszystko po to, aby zapewnić optymalny komfort podczas wypoczynku. Niektóre materace mają warstwę naturalnego włókna kokosowego, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i odpowiednią wentylację. Dodatkowo, kupując materac piankowy należy zwrócić uwagę na jego pokrycie. Warto wybrać taki materac, który będzie dla nas najwygodniejszy. W tym przypadku nie będzie to trudne, ponieważ sama pianka jest bardzo przyjemna.

Kilka słów o łóżku kontynentalnym

Znasz już 2 rodzaje najpopularniejszych i najbardziej komfortowych materacy. Czy musisz wiedzieć coś więcej? Z całą pewnością nie możesz zapomnieć o łóżku kontynentalnym. To centrum sypialni, tak samo jak lodówka jest centrum kuchni. Łóżko kontynentalne to nie tylko eleganckie wyposażenie sypialni. To przede wszystkim najwyższej jakości komfort, który jest nieoceniony po ciężkim dniu. Jednocześnie warto wybrać odpowiedni zagłówek. Dzięki temu można wygodnie czytać czy też oglądać telewizję lub Netflixa.

Kilka słów o łóżku kontynentalnym
Fot. Pexels

Warto wiedzieć, że coraz bardziej cenionym rozwiązaniem na rynku łóżek i materacy jest łóżko w stylu europejskim. Charakteryzują się one drewnianymi ramami oraz wysokiej klasy materacami. Połączenie takiego łóżka z prostym wystrojem to gwarancja uwydatnienia wszystkich korzyści ze stosowania materaca sprężynowego. Oczywiście w razie potrzeby możesz postawić również na łóżko piankowe. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji czy stanu zdrowia.

 

Jak dobrać materac? Podczas poszukiwania własnego ideału nie bój się testować. W tym przypadku wygodniej będzie wybrać się do sklepu stacjonarnego, by sprawdzić, czy proponowany przez producenta materac jest zwyczajnie wygodny. Dodatkowo, warto znaleźć opinie innych użytkowników poszczególnych materacy w sieci. Możesz również podpytać znajomych, którzy w niedalekiej przeszłości dokonali właśnie takiego zakupu. Tylko wtedy ostateczny wybór okaże się najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb. To natomiast bardzo ważne, ponieważ człowiek niewypoczęty nie zawsze może dać w ciągu dnia od siebie 100%. Natomiast w przypadku pełnej regeneracji można zrobić o wiele więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here