Jakie łóżeczko dziecięce
Fot. Pexels

Jednym z najważniejszych wyborów jest udekorowanie sypialni Twojego dziecka. Podstawowym meblem, nad którym się warto poważnie zastanowić to łóżko. Dziecko przebywa w nim większość swojego czasu. Musi być przede wszystkim wygodne oraz praktyczne. Jakie łóżeczko dziecięce z wyposażeniem warto kupić? Tego dowiesz się po lekturze naszego artykułu.

Jakiego producenta łóżeczek wybrać?

Wybierajmy producentów, których działania opierają się na trzech podstawowych filarach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Każde łóżeczko czy inny mebelek w pokoju naszego dziecka powinny być wykonane z wytrzymałego i odpowiednio przygotowanego drewna. Najlepiej od lokalnego producenta krajowego. Po drugie postawmy na ekologię. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w związku z pogorszającym się klimatem. Postarajmy się wybierać takie łóżeczka oraz zabawki, w których nie używane były farby emitujące związki lotne oraz farby szkodliwych dla środowiska. Po trzecie, wybierając odpowiedni kolor, styl i projekt łóżeczka, postaw na zrównoważony wpływ na harmonijny rozwój dziecka we wczesnych fazach życia oraz wpłyń na jego zmysł estetyczny już na samym początku jego życia.

Jakie cechy powinno spełniać łóżeczko dziecięce z wyposażeniem?
Fot. Pexels

Jakie cechy powinno spełniać łóżeczko dziecięce z wyposażeniem?

Odpowiednie łóżeczko to podstawową rzecz dla noworodka, w którą należy się zaopatrzyć. Wybierając łóżka dla noworodków i starszych dzieci, weź pod uwagę ich wygodę i bezpieczeństwo. Odpowiedni komfort i opiekę naszych niemowlaków korzystających z łóżeczek można zachować stosując wysokiej jakości materiały, kontrolując je na każdym etapie projektowania i produkcji. Ponadto trwałość powinna być również ważna. Na rynku dostępne są już modele łóżeczek, które mogą „rosnąć” wraz z naszym maluchem. To ciekawe rozwiązanie, nad którym dobrze jest się zastanowić.

Wszechstronność to kolejna ważna cecha przy wyborze odpowiedniego łóżeczka. Wybrany przez nas model możemy skonfigurować poprzez różnorodne dodatkowe opcje. Warto sprawdzić, która z nich jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla Twojego dziecka. Wszystko to można zrobić, mając jednocześnie piękne meble pasujące do stylu całego domu. Możliwość zdjęcia pojedynczego szczebla z łóżka pozwoli na jego dłuższe korzystanie. Niektóre modele zamiast usuwania szczebli, umożliwiają opuszczanie swoich boków, co jest szczególnie odpowiednie dla starszych dzieci, które już chodzą.

Wybierając łóżeczko nie zapomnij też o odpowiednim materacu. Najczęściej polecanymi materacami są materace lateksowe o właściwościach ortopedycznych. Dobrym wyborem będą również materace z pianki HR o dużej gęstości. Rodzice mogą łatwo sprawdzić, czy materacyk pasuje do łóżeczka dziecka. Jeśli umieszczony pionowo na ścianie może się sam utrzymać, to może również dobrze działać w łóżeczku Twojego dziecka.

Czy zaopatrzyć się w poduszkę? Czym przykryć dziecko?
Fot. Pexels

Czy zaopatrzyć się w poduszkę? Czym przykryć dziecko?

Według pediatrów i ortopedów nie jest wskazane, aby dziecko potrzebowało poduszki w początkach swojego życia. W przypadku starszych dzieci należy naturalnie położyć dziecko na plecach na płaskiej powierzchni o średniej twardości. Poduszka może utrudnić swobodne obracanie się głowy. Mięśnie pleców, szyi i karku nie są jeszcze gotowe do podniesienia, co może powodować różnego rodzaju napięcia i wymagać w przyszłości rehabilitacji. Poduszkę dziecięcą zaleca się stosować tylko wtedy, gdy dziecko ma trudności z oddychaniem (na przykład podczas przeziębienia), co zmusza głowę do podniesienia się podczas snu. Jednakże w tym przypadku najlepiej jest podnieść cały materac pod kątem zamiast samej poduszki.

Jeśli chodzi o przykrycie dziecka w łóżeczko to mamy parę opcji. Można tu wspomnieć o śpiworach, otulakach czy rożkach. Te rozwiązania są doskonałą alternatywą dla klasycznych kołder i koców. Ich zaletą jest to, że nie zostaną przypadkowo założone na twarz dziecka. Pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru. Za mały będzie uciskać Twoje dziecko. Warto kupić model o większym rozmiarze i dłużej cieszyć się z jego użytkowania. Jeżeli w rączkach śpiwora znajdują się otwory, należy zadbać o to, aby posiadały ściągacze, które skutecznie zapobiegną przesuwaniu się ubranek dziecka. W ten sposób unikniemy ryzyka przedostania się główki dziecka do śpiwora podczas snu. Każdy pokrowiec powinien być wykonany z naturalnej tkaniny z odpowiednimi zezwoleniami i dopasowany do grubości aktualnej pory roku.

 

Dobrze wyposażone łóżeczko może stanowić wygodne miejsce wypoczynku dla dzieci. Co najważniejsze, powinien zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Estetyka też jest ważna, ale nie jest to najważniejszy parametr. Łóżeczka wyposażone w odpowiedni sprzęt to nie tylko wygoda maluszków, ale także komfort psychiczny rodziców. Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiesz w jakie łóżeczko dziecięce z wyposażeniem warto zainwestować. Bezpieczny i komfortowy wybór to konieczność, która pozwala zagwarantować maluchowi to, co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here