Jak dbać o płytę nagrobka z granitu

Wybierając nagrobek granitowy, mamy nadzieję, że będzie on służył przez naprawdę długi czas i świetnie się prezentował nawet po wielu latach. Aby jednak było to możliwe, należy odpowiednio o niego dbać. Jak pielęgnować i czyścić płytę nagrobka wykonaną z granitu, aby doskonale się prezentowała przez długi czas? Z jakich detergentów korzystać i jak zadbać o jej idealny połysk?

Eleganckie nagrobki granitowe to jakość na lata

Wykonane z granitu nagrobki doskonale sprawdzają się na polskich cmentarzach. Są one bardzo często wybierane, ponieważ posiadają właściwości, które są bardzo ważne przy zmiennej pogodzie, jaka panuje w Polsce. Granit to skała, która jest odporna na zmiany temperatury, opady atmosferyczne oraz intensywne słońce. Nie straszne jej ujemne temperatury zimą, ani też upalne lato. Dlatego właśnie nagrobki granitowe są idealne do polskich warunków atmosferycznych.

Trwałość granitu jest szeroko doceniana. Z tego materiału wykonywane są pomniki i rzeźby różnego typu. Sprawdza się on również w produkcji nagrobków cmentarnych. Wybór granitu, to wybór trwałości na długie lata, która doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Granity nie należy do najtańszych materiałów, z których wykonywane są nagrobki w Poznaniu oraz w innych miastach w Polsce, ale jest zdecydowanie najbardziej opłacalną inwestycją.

Szukając dobrej jakości nagrobka na cmentarz, warto udać się bezpośrednio do sprawdzonego producenta. Pomoże on nie tylko w dopasowaniu konkretnego modelu pomnika do Twoich wymagań, ale także przekaże Ci istotne informacje na temat odpowiedniej pielęgnacji nagrobka w konkretnych warunkach.

Regularna pielęgnacja kluczem do długowieczności

Żeby granit jak najdłużej zachował swoje wyjątkowe właściwości oraz walory estetyczne, o nagrobek cmentarny warto odpowiednio zadbać poprzez skuteczną pielęgnację i regularne czyszczenie nagrobka. W przypadku granitowych płyt sprawa jest bardzo prosta, bo do ich czyszczenia tak naprawdę wystarczy czysta woda. W przypadku trudnych zabrudzeń można do niej dodać odrobinę płynu do mycia naczyń lub płynu do mycia szyb. Wykorzystywania silniejszych detergentów nie jest wskazane.

Używanie intensywnych środków czyszczących może uszkodzić warstwę wierzchnią płyty nagrobka wykonanego z granitu, dlatego należy ich unikać. Jeśli chcesz zapewnić nagrobkowi z tego materiału połysk, możesz do wody dodać trochę octu, który zapewni taki efekt. Jeśli chcesz dodać do wody detergent, postaw na środek niejonowy, który na pewno nie uszkodzi płyty z granitu. Pamiętaj, aby nigdy nie woskować powierzchni nagrobka, a także nie pastować ani go nie natłuszczać – w przypadku tego materiału takie działania dadzą efekt odwrotny do oczekiwanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here