Waga elektroniczna łazienkowa – Którą wybrać?
Fot. Pixabay

Waga elektroniczna łazienkowa dla jednych jest przekleństwem, a dla drugich sprzętem, który pomaga w kontroli pracy nad własną sylwetką. Jeżeli planujesz taki zakup, najpewniej zastanawiasz się, który model wybrać. Na co warto zwrócić uwagę w sklepie? Które parametry techniczne dobrze będzie zweryfikować? Czy warto wybierać dodatkowe funkcjonalności? Pytań jest naprawdę sporo, a my poniżej pomożemy, aby Twój zakup był szybki i bezproblemowy! 

Waga elektroniczna łazienkowa – Co powinieneś o niej wiedzieć?

Jest to urządzenie służące do odmierzania masy ważonego przedmiotu. Mechanizm pokazuje wagę, a jest to możliwe dzięki sile grawitacji. Dzięki systemowi cyfrowemu, który jest charakterystyczny dla tego rodzaju wag można odczytać wyniki. Sprzęt ten dostępny jest praktycznie w każdym polskim domu, jak również w gabinetach lekarskich czy dietetycznych. Przeciętna waga elektroniczna zbudowana jest ze specjalnego nośnika, odważników oraz z wyświetlacza. Więcej informacji jest zbędnych. W końcu przy zakupie lodówki, wagi kuchennej czy pulsoksymetra nikt raczej nie zastanawia się nad mechanizmem działania. Ważniejsze są inne aspekty! Jakie?

Waga łazienkowa
Fot. Pexels

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Bardzo często zaczynając naszą przygodę ze zdrowym żywieniem kupujemy smartwatche czy sprzęt do ćwiczeń. Obok tych pozycji jest też waga elektroniczna łazienkowa. Które elementy w takim urządzeni będą najważniejsze? Przede wszystkim warto sprawdzić:

  • skala pomiaru – przed dokonaniem zakupu sprawdź minimalne i maksymalne obciążenia. Dla wag łazienkowych maksymalna waga może wynosić od 120 do 270 kg. Jest to oczywiście zależne od konkretnego modelu. Maksymalną wartość należy dostosować do wagi najcięższego członka rodziny.
  • dokładność pomiaru – wagi elektroniczne bez wątpienia są bardziej precyzyjne niż klasyczne wagi mechaniczne. Większość z nich wyświetla dwa miejsca po przecinku. To daje spore możliwości podczas kontrolowania postępów związanych z budowaniem tkanki mięśniowej lub podczas redukcji zbędnych kilogramów.
  • wykorzystane materiały – każdy produkt, który kupujemy powinien być wykonany z trwałych materiałów. Warto wybrać droższe rozwiązanie, które posłuży nam wiele lat. To również dobre dla naszego środowiska. W przypadku wagi, która będzie w łazience, warto pamiętać o specjalnych nakładkach, które zapobiegną ślizganiu się sprzętu.
  • opcje dodatkowe -niektóre wagi mogą mierzyć nie tylko masę ciała, ale także inne parametry. Coraz więcej produktów umożliwia dość dokładną analizę składu oraz oblicza ilość wody, tłuszczu, mięśni i kości w organizmie. Co ciekawe, takie urządzenie można podłączyć z aplikacją na Twoim telefonie.
Gdzie możesz kupić wagę elektroniczną?
Fot. Pexels

Gdzie możesz kupić wagę elektroniczną?

Dobrą wagę można dzisiaj kupić praktycznie wszędzie. Jeszcze kilka lat temu sprzęt taki był jedynie dostępny w sklepach elektronicznych. Obecnie dobre produkty można znaleźć w supermarketach czy nawet w sieciowych drogeriach. Nie można również zapomnieć o sklepach online, które niejednokrotnie oferują ciekawe promocje. Warto w tym momencie podkreślić, że dobra waga nie musi być wcale droga! Wystarcz zapoznać się z opiniami innych konsumentów, które bardzo często umieszczane są w sieci. Z całą pewnością nie warto przepłacać za dodatkowe funkcjonalności, których nigdy nie użyjemy. W końcu nie każdy ma możliwość podłączenia takiej wagi do aplikacji mobilnej, a dodatkowe podświetlenia czy sygnały dźwiękowe nie są koniecznością. Z naszej strony polecamy wybrać model, który jednocześnie wyliczy BMI, pozwoli na zapisywanie kilku pomiarów oraz wskaże zawartość procentową kości, mięśni czy tłuszczu. Pozostałe dodatki są jedynie kwestią preferencji i budżetu, który możemy wydać na taki właśnie zakup.

Waga elektroniczna łazienkowa to jedynie dodatek, który umożliwia regularną kontrolę procesu odchudzania lub budowania masy mięśniowej. Najważniejsza jest jednak dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. Jeżeli jednak planujesz taki zakup wybierz taki produkt, który nie zepsuje się po kilku miesiącach. W końcu składowanie elektrośmieci również bywa problematyczne, a dodatkowo sprzęt, który szybko się psuje jest zwyczajnie irytujący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here