Jaki ciśnieniomierz warto kupić
Fot. Pexels

Wszystkie osoby, które mają wyraźne wahania ciśnienia krwi oraz są wrażliwe na zmiany pogody powinny regularnie mierzyć ciśnienie. Dodatkowo to również bardzo ważne dla osób, które cierpią na nadciśnienie lub niedociśnienie. Dobry ciśnieniomierz będzie w tym przypadku podstawą. Dzięki niemu uzyskane wyniki pomogą Ci skutecznie monitorować swój stan zdrowia. Jaki ciśnieniomierz warto kupić? Sprawdź!

Poznaj rodzaje ciśnieniomierzy

Dobry ciśnieniomierz wykorzystuje do swojego działania technologię testów oscylometrycznych. Na rynku można natomiast znaleźć zarówno modele automatyczne, jak i półautomatyczne. Decydując się na opcję półautomatyczną warto wiedzieć, że użytkownik musi samodzielnie nadmuchać tak zwany rękaw. Ponadto istnieją dwa rodzaje monitorowania ciśnienia krwi. Producenci proponują opaski nadgarstkowe lub naramienne. W pierwszym przypadku dokładność odczytu jest dość słaba. Wszystko dlatego, że najważniejsza część jest umieszczona na nadgarstku, a niedokładne odczyty mogą być spowodowane nieprawidłowym krążeniem krwi w kończynach. Właśnie dlatego najlepiej zakupić model z opaską na ramię. Podczas wykonywania pomiaru umieszcza się ją mniej więcej na zgięciu łokcia.

Wybierając dobry ciśnieniomierz warto także przyjrzeć się rodzajowi zasilacza. Najpopularniejsze jest zasilanie bateryjne. Oczywiście można również zakupić modele z tradycyjnym zasilaniem. Warto również podkreślić, że dokładność pomiaru dobrego sprzętu, jest porównywalna z metodami osłuchiwania wykonywanymi przez personel medyczny. Z całą pewnością dobrze mieć taki element w swoim domu, tak samo jak termometr czy pulsoksymetr.

Poznaj rodzaje ciśnieniomierzy
Fot. Pexels

Jaki ciśnieniomierz kupić? Poznaj wszystkie funkcjonalności!

Po przeczytaniu powyższych informacji znasz już rodzaje ciśnieniomierzy, jak również ich wady i zalety. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Co powinien zawierać dobry ciśnieniomierz?

 • Jasna informacja o wartości błędu – powinna być zgodna zgodnie z standardami Światowej Organizacji Zdrowia,
 • Wiadomości głosowe – to dobra opcja dla osób niedowidzących,
 • Przypomnienia – warto, by taki sprzęt miał możliwość przypominania o dokonaniu pomiaru. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych,
 • Wbudowana pamięć – dzięki można zapisać wyniki kolejnych badań bez konieczności korzystania z notesu,
 • Alert o arytmii – niejednokrotnie taka funkcjonalność może uratować życie,
 • Dedykowana aplikacja mobilna – niektóre urządzenia można skoordynować z aplikacja mobilną. To najwygodniejsze rozwiązanie do monitorowania wyników w telefonie.
Dobry ciśnieniomierz z aplikacją mobilną
Fot. Pexels

Dobry ciśnieniomierz z aplikacją mobilną

Doskonale wiemy, że aplikacja mobilna nie jest raczej kojarzona z ciśnieniomierzem.  Takie rozwiązanie staje się jednak coraz popularniejsze, co cieszy. Dzięki temu można jeszcze lepiej zadbać o własne zdrowie. Dlaczego warto wybrać właśnie taką opcję, jaką jest dobry ciśnieniomierz z aplikacją? Dobrze napisane aplikacje, które są przyjemne dla użytkowników umożliwiają bowiem:

 • całkowicie automatyczne zapisywanie wyników łącznie z datą i dokładną godziną,
 • porównanie i dokładną analizę poszczególnych pomiarów,
 • tworzenie zrozumiałych wykresów na podstawie danych z wybranego okresu, które można pokazać lekarzowi,
 • automatyczne przesyłanie pomiarów do lekarza, co bardzo ułatwia kontrolę i ewentualne zmiany w dawkowaniu leków,
 • ustawienie alertów o wykonaniu pomiarów o wyznaczonych godzinach,
 • skonfigurowanie przypomnień o zażywaniu lekarstw.

 

Jaki ciśnieniomierz warto kupić? Przede wszystkim warto wybrać taki model, którego używanie zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Oczywiście lepiej wybrać model naramienny, który cechuje się zdecydowanie wyższą dokładnością prowadzonych pomiarów. Rodzaj zasilania jest praktycznie bez znaczenia. Naturalnie ważny będzie również budżet, jakim dysponujesz. Pamiętaj jednak, że w przypadku sprzętów medycznych lepiej wybierać sprawdzonych producentów i produkty z gwarancją. W takim przypadku zdrowie jest przecież najważniejsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here