Buty dla dziewczynki na wiosnę
Fot. Pexels

Po chłodnych miesiącach nadchodzi w końcu długo wyczekiwana wiosna. Półki sklepowe są ich zapełniają się asortymentem dla dzieci, który będzie przeznaczony dla tej pory roku. Sandały, kapcie, botki, buty sportowe. Kolorowe i poruszające. Jak wybrać najlepszego z tej grupy? Oczywiście buty dziecięce powinny być dobre, ale aby zachować zdrowie, muszą być również odpowiednio skonstruowane. Na co więc należy zwrócić uwagę? Jakie buty dla dziewczynki na wiosnę będą najlepsze? Zobacz!

Wygodne obuwie na każdy dzień!

Na wiosenne spacery najlepiej oczywiście zakupić wygodne półbuty lub przewiewne botki. W połączeniu ze sprawdzonymi ubrankami dziecięcymi sprawdzają się bardzo dobrze. Najlepsze modele będą oczywiście wykonane z miękkiej skóry naturalnej. W tego rodzaju obuwiu nóżki dziecka z pewnością nie będą się pocić. O czym warto pamiętać podczas takiego zakupu? Nowe buciki powinny być nieco dłuższe niż stopy dziecka. Taka przerwa między palcami a końcówką obuwia nie powinna przekraczać 1 cm. W cieplejsze wiosenne dni najlepiej postawić na zapinane sandałki. Warto zwrócić uwagę na to, by były zabudowane z przodu. Dzięki temu ewentualne ryzyko kontuzji palca jest mniejsze. Przydatne będą także stabilizatory pięt. Oczywiście możesz wybrać buty z otwartym przodem, ale powinny być one lekko podwyższone. Nieważne czy będziesz dokonywać zakupu w sieciówce czy w lokalnym salonie. W każdym z tych przypadków długość samego sandałka również powinna być mniej więcej centymetr dłuższa niż stopa dziecka. Natomiast odradzamy zakup tego właśnie elementu w second handzie.

Wygodne obuwie na każdy dzień!
Fot. Pexels

Jakie powinny być dobre buty?

Kupując buty na wiosnę dla dziewczynki warto zwrócić uwagę na wymienione niżej punkty. Oczywiście są one równie ważne w każdą inną porę roku. Jeżeli więc chcesz zakupić najlepsze obuwie dla Twojego dziecka, to pamiętaj, że powinno ono być:

  • Lekkie – zbyt ciężkie buty mogą powodować nienaturalne ustawienie stopy. To natomiast może prowadzić do deformacji stóp, co będzie problematyczne w przyszłości.
  • Elastyczne – dobre buty możemy zginać i skręcać we wszystkich kierunkach. Z całą pewnością obuwie nie powinno ograniczać ruchu stóp. Tylko wtedy komfort chodzenia będzie najlepszy.
  • Oddychające – nie ma nic lepszego niż buty, które oddychają. Przewiewny materiał wiosną sprawdzi się idealnie!
  • Nowe – nie zaleca się kupowania butów używanych. Dlaczego? Nieprawidłowe wyprofilowanie obuwia może przyczyniać się do nieprawidłowego rozwoju stopy, która rośnie bardzo szybko w pierwszych latach życia.
  • Szeroki rozstaw palców – pomiędzy palcami stopy, które są w butach powinno być wystarczająco dużo miejsca. Oznacza to, że nie powinno się ich ściskać.
Buty dla dziewczynki na wiosnę – Jakie wzory wybrać?
Fot. Pexels

Buty dla dziewczynki na wiosnę – Jakie wzory wybrać?

Zastanawiasz się, jakie wzory wybrać? Jeżeli Twoje dziecko ma kilka lat, dokonanie idealnego zakupu będzie łatwiejsze niż skompletowanie wyprawki dla niemowlaka. Młode dziewczynki doskonale wiedzą, jakie kolory im się podobają. Oczywiście możesz zacząć od dobrze znanej klasyki. Kwiaty to bez wątpienia element, który kojarzy się z wiosną. Wyglądają one pięknie zarówno na małych trampkach jak i na sandałkach. Doskonale wiemy, że każda z młodych dam jest inna. Być może Twoja córka jest mała buntowniczką lub uwielbia zwierzaki. Na rynku znajdziesz rozwiązania dla fanek różnych kreskówek i bajek. Dzięki takiemu zakupowi samo użytkowanie obuwia będzie jeszcze bardziej przyjemne. Wiosną dobrze także posiadać gumiaki. Pozwolą na beztroskie skakanie po kałużach, co jest świetną zabawą. Wystarczy jedna para, a radość w deszczowe dni będzie o wiele większa.

Buty dla dziewczynki na wiosnę to trampki, botki, gumiaki, a nawet sandałki. Wszystko zależy oczywiście od pogody. Warto wybierać w tym przypadku sklepy, które oferują specjalne certyfikaty, które potwierdzają zgodność z wymaganiami ortopedycznymi. Bardzo często nieumiejętnie dobrane obuwie może spowodować w przyszłości uciążliwe wady. Właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o dobry wybór obuwia zarówno wiosną, jesienią, latem jak i zimą. Tylko wtedy Twoje dziecko otrzyma to, co dla niego najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here