wyposażenie salonu kosmetycznego
Fot. Pexels

Własny salon kosmetyczny to bardzo dobra opcja na stworzenie dochodowego biznesu.  Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na taki ruch. Oprócz stworzenia biznesplanu ważne będzie również samo wyposażenie salonu kosmetycznego. Jakiego sprzęt zakupić w takim przypadku? Jakie wyposażenie będzie niezbędne?  Poniżej przekazujemy informacje, które ułatwią dokonanie tak ważnych zakupów. 

Wyposażenie salonu kosmetycznego – W co warto zainwestować?

Podstawową kwestią podczas zaopatrzenia gabinetu będzie zakup profesjonalnego sprzętu, który będzie wykorzystywany do zabiegów kosmetycznych. Mogą to być lampy LED oraz specjalne lampy z oświetleniem. Warto również podkreślić, że urządzenia używane do poszczególnych zabiegów można podzielić na sprzęt do pielęgnacji twarzy i ciała. Z całą pewnością w takim salonie przydadzą się sprzęty do wykonywania, zabiegów takich jak:

  • peeling kawitacyjny,
  • mikrodermabrazja,
  • mezoterapia,
  • waporyzacja,
  • zabiegi ultradźwiękowe.

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można znaleźć również sprzęt do zabiegów laserowych czy też tych z wykorzystaniem światła. Najważniejsze, aby zakup był dokonany w sprawdzonym źródle od zaufanego producenta. Wszelkie zabiegi powinny być bowiem w pełni bezpieczne i komfortowe dla przyszłych klientów. Oszczędzanie na tym aspekcie jest wręcz zakazane!

Wyposażenie salonu kosmetycznego - meble
Fot. Pexels

Wyposażenie salonu kosmetycznego – Zakup dobre meble!

Przed dalszym urządzaniem pomieszczenia, dokonaj starannego planu potrzebnych mebli. W ten sposób z łatwością stworzysz podstawowe wyposażenie Twojego gabinetu. Jest to punkt analogiczny jak przy zakupie sprzętu AGD do kuchni, czy przy kompletowaniu domowej siłowni. No dobrze! Jakich konkretnie mebli potrzebujesz? Przede wszystkim w każdym gabinecie przydatne będą wysokiej jakości fotele. Pamiętaj, że sukces takiego miejsca zależy od komfortu klientów. Oczywiście w zależności od zakresu usług przydatny może być również specjalistyczny stół do masażu. Kolejnym niezbędnym akcesorium jest taboret dla samej kosmetyczki. Dobry sprzęt można bez problemu obracać. Jednocześnie jest on bardzo wygodny i praktyczny. Nie możesz również zapomnieć o szafie, w której pomieścisz wszelkie kosmetyki, które będą wykorzystywane podczas wykonywanych zabiegów.

Na początku warto też pomyśleć o przyjemnej poczekalni, która umili czas samym klientom. Najlepiej wybrać wygodne i ładne dla oczu fotele.  Warto tez pomyśleć o stole, przy którym będzie można dokonywać zapisów na poszczególne usługi. Ciekawym dodatkiem będą natomiast kwiaty, obrazy, plakaty czy wymyślne oświetlenie. Wszystko zależy od estetyki, jaką chcesz uzyskać w konkretnym miejscu.

Dodatkowe produkty, które należy zakupić
Fot. Pexels

Dodatkowe produkty, które należy zakupić

Meble i sprzęt to nie jedyny wydatek. Co jeszcze trzeba zakupić? Musisz pamiętać o elementach, takich jak: waciki, rękawiczki, fartuchy, ręczniki, prześcieradła, koce, folia, czy nawet ściereczki i środki czyszczące. Jeżeli planujesz robić hybrydy, konieczny będzie zakup lakierów. W przypadku zabiegów na twarz warto skompletować zapas odpowiednich kosmetyków. Jeśli więc weźmiesz pod uwagę szczegóły konkretnych usług i akcesoriów niezbędnych do ich wykonania, lista ta zdecydowanie się powiększy. Asortyment bez wątpienia będzie spory i zajmie wiele miejsca. Odpowiedni projekt pomoże w rozsądnym rozmieszczeniu poszczególnych elementów w wygodny dla Ciebie i klientów sposób.

Pełne wyposażenie salonu kosmetycznego potrafi być naprawdę sporym wydatkiem. Oczywiście jest to inwestycja, która pozwala na rozwinięcie własnego biznesu. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym poradom przygotujesz listę zakupów, która pozwoli Ci na szybkie dokonanie transakcji. Dobry salon kosmetyczny to przede wszystkim wysoka jakość i polecenia kolejnych klientów. Jeżeli więc zależy Ci na rozwoju, stawiaj na dobrej jakości produkty i wytrzymałe meble od sprawdzonych producentów. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Najważniejsze będzie bezpieczeństwo i komfort Twojej pracy. Reszta to jedynie dodatek. Jeżeli więc planujesz rozpoczęcie takiej działalności zweryfikuj dostępny budżet oraz dokonaj rozsądnych zakupów. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here