Kim jest okulista

Czym się zajmuje okulista?

Okulista to specjalista zajmujący się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem problemów związanych z jednym z najważniejszych narządów, dzięki któremu możemy podziwiać otaczającą nas paletę barw. Okulista zajmuje się leczeniem chorób oczu oraz narządów z nim związanych. Czym jeszcze się zajmuje okulista? Pomaga w doborze odpowiednich okularów czy soczewek, by nasza zdolność widzenia była w jak najlepszej kondycji.

Okulista w swoim gabinecie powinien mieć wyspecjalizowany sprzęt oraz najnowszą technologię, która pozwoli na dokładne badanie oczu i pokaże nawet najbardziej skryte dolegliwości, które kryją się w naszych pozwalającym nam widzieć otaczający nas świat.

Wady wzrok – najczęściej występujące dolegliwości

1.Krótkowzroczność, inaczej mopia – osoby zmagające się z tą dolegliwością mają problem z dostrzeganiem obiektów znajdujących się daleko. Osoby posiadające krótkowzroczność widzą przedmiotu znajdujące się jedynie bardzo blisko.

2.Dalekowzroczność, inaczej hyperopia to jak można się domyśleć, to przeciwieństwo krótkowzroczności. Osoby posiadające tę chorobę potrafią dostrzec przedmioty znajdujące się w dalszej odległości, a mają problem z zauważeniem rzeczy otaczających ich w niedalekim dystansie.

3.Jaskra to przewlekłe, rozwijające się uszkodzenie narządów wzroku, charakteryzujące się stopniowym pogarszaniem wzroku. Nieleczona niesie ze sobą bardzo nieprzyjemne skutki, może doprowadzić do całkowitego zniszczenia narzędzia wzroku, przez co osoba posiadająca tę chorobę może całkowicie utracić wzrok. Jaskra może być chorobą dziedziczną

4.Zaćma to choroba soczewki oka. Charakteryzuje się zmętnieniem oraz powstawaniem plamek na soczewkach. Osoby posiadające tą dolegliwość mają wrażenie widzenia jak przez mgłę, trudności z czytaniem z bliższej lub dalszej odległości oraz uczucie zmęczenia wzroku. Tak jak jaskra, może prowadzić również do stopniowego pogorszenia się wzroku. Może być całkowicie wyleczona dzięki chirurgii okulistycznej.

Kiedy warto zarezerwować wizytę u okulisty?

Warto zrobić rezerwację u lekarza jak najszybciej od momentu, gdy zauważymy, że nasz wzrok się pogarsza. Wzrok znajduje się w gronie pięciu podstawowych zmysłów, dzięki czemu jest bezapelacyjnie jedną z najważniejszych rzeczy, dzięki którym człowiek poprawnie funkcjonuje. Posiadając taką wiedzę, warto zdać sobie sprawę, że nie można bagatelizować nawet najłagodniejszych objawów, gdyż może mieć to swoje odbicie w przyszłości. Zaleca się również badania profilaktyczne, które dają możliwość szybszego leczenia i zdiagnozowania ewentualnych dolegliwości związanych ze wzrokiem.

Okulista Poznań – który okulista będzie najlepszym wyborem?

Przed wyborem okulisty warto zasięgnąć opinii osób, które wcześniej zdiagnozowały u siebie problemy ze wzrokiem i udały się do specjalisty. Jeden z najlepszych okulistów, na którego wypada rzucić okiem, stacjonuje w klinice medycyny estetycznej znajdującej się przy ulicy Promienistej 132, 60-142 Poznań. Cennik oraz szeroki wachlarz usług może zobaczyć na stronie wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here