Suplementy na redukcji
Fot. Pexels

W ostatnich latach pojawia się na rynku coraz więcej suplementów diety. Wraz z nimi coraz więcej informacji wskazuje, że nie są one dobre. Suplementy diety często nie są testowane i nie do końca znamy ich składu. Czy jednak wszystkie suplementy diety są złe? W poniższym artykule podpowiemy, jakie suplementy na redukcji wybierać. Jeżeli jesteś zainteresowany, to koniecznie czytaj dalej!

Czy wszystkie suplementy na redukcji są złe?

Przeciwnicy suplementów diety najczęściej powołują się na słabą jakość tych preparatów. Powszechnym argumentem jest to, że zdrowa dieta powinna obejmować wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Rejestracja suplementów diety nie jest w istocie aż tak skomplikowana i restrykcyjna jak w przypadku wprowadzania leku do obrotu. Jest to proces bardzo długi i kosztowny, poparty badaniami klinicznymi. Inaczej jest w przypadku suplementów, gdzie badania kliniczne nie są wymagane. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma dobrych suplementów diety, które pomogą Ci zrzucić na wadze.

Obecnie jest dużo firm produkujących suplementy, które stawiają na jakość produktów i zaufanie pacjentów. Tacy producenci decydują się na przeprowadzenie opcjonalnych analiz laboratoryjnych, aby ich produkty spełniały najwyższe wymagania oraz były bezpieczne i efektywne dla użytkowników. Jeśli ich skład oparty jest również na aktualnych rekomendacjach ekspertów, to w 100% możemy zaufać takiej firmie.

Jak sprawdzić, czy dany suplement będzie dla nas dobry?
Fot. Pexels

Jak sprawdzić, czy dany suplement będzie dla nas dobry?

Codziennie wiele osób decyduje się na kupno nowego suplementu, który ma pomóc mu w procesie odchudzania. Jak jednak sprawdzić, czy dana kuracja będzie dla nas korzystna? Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów oceny, które powinny w tym pomóc:

  • Jeśli miesięczny koszt suplementacji przekroczy koszt 60 zł, to należy poważnie rozważyć wybór innego suplementu. Z pewnością możesz zrezygnować z takiej kuracji, która będzie Cię kosztować ponad 100 zł.
  • Jeśli suplementy można kupić tylko przez Internet to można jednoznacznie stwierdzić, że to oszustwo i nie warto w nie inwestować.
  • Zwróć również uwagę na opinie innych na temat suplementów. Jeśli ktoś przypisuje cudowne właściwości suplementom (które zawierają aloes, suszone owoce, warzywa lub soki owocowo-warzywne) i twierdzą, że to magiczny środek na pozbycie się Twoich problemów, to najczęściej jest to ściema.
Dobre suplementy na redukcji – na co zwrócić uwagę?
Fot. Pexels

Dobre suplementy na redukcji – na co zwrócić uwagę?

Farmaceuta zna wszystkie preparaty wkładek dostępne w aptece, dlatego warto zaufać jego radom. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wysokiej jakości suplementu diety?

Chociaż obecnie nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących oceny jakości suplementów diety, przy wyborze określonych preparatów należy kierować się określonymi kryteriami. Co jest najważniejsze?

  • Skład rzeczywisty powinien być zgodny z deklaracją producenta.
  • Suplement diety nie powinien zawierać żadnych zanieczyszczeń chemicznych czy mikrobiologicznych.
  • Skład suplementu powinien być opracowany na podstawie opinii i badań ekspertów.
  • Firma powinna również posiadać certyfikat Systemu bezpieczeństwa ISO.
  • Zwróć uwagę na stosunek jakości do ceny.

Jakie suplementy wybrać?

Suplementy należy dobierać indywidualnie dla każdej osoby na podstawie ewentualnych braków potwierdzonych badaniem krwi. Magnez, witamina C, witamina D3, kurkuma, spirulina czy probiotyki to niewątpliwie suplementy diety, które należy przyjmować codziennie. Magnez jest niezbędnym minerałem do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Pozwala regulować pracę jelit, wspomagać normalne funkcjonowanie układu nerwowego i stabilizować poziom cukru we krwi.

Witamina C może uodpornić organizm i zapobiegać chorobom, zwłaszcza jesienią i zimą. Ponadto jest silnym antyoksydantem – niszczy wolne rodniki, a także uczestniczy w syntezie kolagenu (niezbędnego do utrzymania prawidłowego stanu skóry i stawów). Witamina D3 jest niezbędna do utrzymania prawidłowego stanu kości, stawów i układu odpornościowego. Utrzymanie prawidłowego poziomu witamin może uchronić nas przed chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą i rakiem.

 

Rynek suplementów może nam dostarczyć wielu rzeczy. Pomogą Ci m.in. zrzucić nadprogramowe kilogramy, co z pewnością przełoży się też na Twoje zdrowie. Niepotrzebne Ci już będą termometry czy pulsoksymetry. Możesz je głęboko wsadzić do szafki. Warto jednak polegać na radach wykwalifikowanych osób, zamiast ślepo śledzić reklamy lub sugestie na forach internetowych. Ważne jest, aby suplementy były dopasowane do konkretnego organizmu w oparciu o profesjonalne i aktualne wyniki badań oraz wysoką jakość preparatu. Bez tego nasz suplement nie będzie ani skuteczny, ani bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here