Odżywka po hybrydzie
Fot. Pixabay

Regularne zdobienie paznokci hybrydami wcale nie psuje płytki paznokcia! Problemem jest natomiast nieumiejętna aplikacja produktu lub jego ściąganie. Odżywka po hybrydzie staje się więc podstawą. Poniżej podpowiadamy, jaki produkt zakupić oraz jakie składniki powinien zawierać, aby jego działanie było optymalne.

Czym konkretnie jest odzywka do paznokci?

Odzywka do paznokci to produkt, którego regularne zastosowanie przynosi korzyści dla samej płytki paznokcia. Odpowiednio dobrane substancje potrafią wzmacniać i odbudowywać słabe struktury. Oczywiście na rynku dostępne są różne opcje. Szukając produktu idealnego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego skład. Odżywka po hybrydzie regenerująca powinna zawierać wapń i keratynę. Jeżeli zaś myślisz o szybszym wzroście płytki paznokcia, postaw na składniki, takie jak: ceramid, dwutlenek krzemu i żelazo. W tym artykule nie możemy również zapomnieć o witaminie C, E, F oraz witaminie B7. To właśnie one rozwiązują kłopot z kruchością i łamliwością. Jeśli zaś chcemy utwardzić paznokcie, możemy kupić produkty z pyłem diamentowym i białkiem jedwabiu.

Odżywka po hybrydzie – Czym kierować się podczas zakupu?

Wybór odpowiedniej odżywki w dużej mierze zależy od kondycji paznokci, które zwyczajnie posiadamy. Warto jest przyjrzeć się ewentualnym ubytkom i konkretnym potrzebom. Czy chcesz wzmocnić płytkę? A może zależy Ci na szybkim wzroście samego paznokcia? To najważniejszy aspekt, który należy zweryfikować. Ponadto produkt ten można również oczywiście wykorzystać jako bazę pod ulubiony lakier do paznokci.

W celu odbudowy płytki po korzystaniu z lampy do hybryd, poszukaj preparatu zawierającego w swoim składzie keratynę i wapń. Jeśli zależy nam szczególnie na pobudzeniu ich wzrostu, dobrze jest wybierać produkt bogaty w żelazo. Tak, jak wspominaliśmy powyżej, to właśnie pył diamentowy bardzo dobrze nadaje się do utwardzania płytek paznokciowych. W licznych sklepach znajdziesz odżywki 2 w 1, 3 w 1, a nawet 7 w 1! Takie propozycje nie tylko odbudowuje strukturę paznokci, ale także stymulują ich wzrost. Odżywki po hybrydzie to niewątpliwie dobry sposób na zniszczone paznokcie. Wysokiej jakości preparaty to przede wszystkim poprawa kondycji płytki paznokcia, regeneracja i odświeżenie.

Odżywka po hybrydzie – Sprawdź naturalne składniki!
Fot. Pixabay

Odżywka po hybrydzie – Sprawdź naturalne składniki!

Wiesz już, jakie składniki odbudują płytkę Twojego paznokcie. Tak samo, jak w przypadku suplementów diety, warto tutaj również zweryfikować źródło pochodzenia poszczególnych składników. Przede wszystkim, chcąc zakupić produkt, jakim są odżywki, warto zwrócić uwagę na cały skład. Nieważne czy będzie to transakcja dokonywana w drogerii, aptece czy też sklepie online. Warto wybrać produkt, który zawiera naturalne składniki (w tym olejki). Polecane rozwiązania, które będą obecne w takich odzywkach, to między innymi: olejek jojoba, ekstrakty z drzewa herbacianego, dzika róża, olej migdałowy czy też olej z pestek winogron.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując odżywki?

Po pierwsze wybór preparatu zależy od samej ceny. Każdy zakup powinien być bowiem przystosowany do konkretnego budżetu finansowego. Ceny takich produktów wahają się natomiast od około 6 do nawet 100 zł. Przykładowo lakier do paznokci z odżywką pomaga zaoszczędzić kilka groszy i zaspokoić dwie potrzeby podczas jednego zakupu. Decydując się na kupno produktu, jakim jest odżywka po hybrydzie warto także zweryfikować skuteczność preparatu. Najważniejsze jest przecież osiągnięcie zamierzonego efektu. Lepiej więc wydać 20 zł – 30 zł na lepsze marki i cieszyć się z pozytywnych rezultatów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując odżywki?
Fot. Pixabay

Odżywka po hybrydzie powinna być elementem obowiązkowym. Mimo, że same lakiery nie niszczą płytki, to samodzielne zdobienie nie zawsze wychodzi perfekcyjnie. Dodatkowo, dobrze jest wybierać sprawdzone marki, które w odpowiedni sposób przetestują proponowany w klepach produkt. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, w postaci poparzeń lub uczuleń. Najlepiej więc sprawdzić opinie, które są dostępne w sieci i przeanalizować skład kosmetyku. To samo dotyczy odżywek, szamponów czy masek do włosów. Tylko wtedy można zakupić to, co będzie skuteczne i sprawdzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here