Kręcone włosy

Kręcone włosy niemal zawsze przyciągają uwagę. Niekiedy jednak źródłem zainteresowania może być ich fatalna kondycja, która często wynika z braku wiedzy o poprawnej pielęgnacji i stylizacji loków. To można jednak bardzo szybko zmienić. Chcesz, żeby twoje pukle robiły wyłącznie pozytywne wrażenie? Sprawdź, jakich zasad powinny przestrzegać właścicielki kręconych włosów.

Sięgnij po kosmetyki dla kręconych włosów

Absolutną podstawą jest wymiana kosmetyków na takie, które zostały stworzone z myślą o potrzebach kręconych włosów. Na stronie https://sklep.jld.pl/brand/2-kerastase czeka szeroki wybór profesjonalnych produktów, z których korzysta się nawet w salonach fryzjerskich. Dzięki odpowiednim specyfikom do pielęgnacji i stylizacji loków już po krótkim czasie można liczyć na zauważalne zmiany w kondycji i wyglądzie włosów.

Szampon do kręconych włosów powinien mieć lżejszą formułę, która nie obciąży pukli. Warto też zainwestować w kosmetyki, które podkreślą naturalny skręt i wzmocnią sprężystość loków. Ponadto w kosmetyczce nie może zabraknąć produktów o właściwościach odżywczych i nawilżających. Dobrym pomysłem może być też zaopatrzenie się w specyfiki ułatwiające rozczesywanie kręconych kosmyków i zapobiegające puszeniu się włosów.

Zadbaj o prawidłową pielęgnację na co dzień

Zestaw kosmetyków dla kręconych włosów to nie wszystko. Bardzo ważne jest też przestrzeganie kilku ważnych zasad dotyczących pielęgnacji loków. Przede wszystkim należy pamiętać, że kręcone włosy są dość podatne na uszkodzenia. Z tego powodu podczas mycia głowy należy zachować sporo ostrożności. Ponadto nie należy trzeć włosów ręcznikiem, którego lepiej użyć do delikatnego osuszenia przez dociskanie go do kosmyków.

Kręcone włosy nie przepadają też za suszarką, a w przypadku konieczności użycia takiego sprzętu najlepiej wybrać suszenie z dyfuzorem. Warto sięgnąć po szczotki i grzebienie przeznaczone do kręconych włosów bądź użyć palców. Najlepiej rozczesywać wilgotne pasma. Lepiej unikać też zbyt częstego prostowania i zbyt wielu produktów do stylizacji.

Odwiedzaj regularnie salon fryzjerski

Nie tylko pielęgnacja i układanie kręconych włosów są dość sporym wyzwaniem. Jeszcze bardziej wymagające może okazać się obcinanie loków. Takie zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Fryzjerzy z salonów Jean Louis David doskonale wiedzą, jak wydobyć z loków naturalny skręt i dodać włosom objętości. Ponadto mogą dobrać fryzurę, która nie będzie sprawiać problemów w codziennej stylizacji.

Na dodatek w dobrym salonie fryzjerskim można liczyć na stosowanie profesjonalnych kosmetyków, które mogą dać naprawdę spektakularne rezultaty. Prawdziwy fachowiec będzie też wiedział, jak i czym pofarbować kręcone włosy tak, żeby ich nie zniszczyć i uzyskać profesjonalny efekt. Dodatkowo fryzjer może zasugerować zabiegi regenerujące loki czy też udzielić cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji i stylizacji w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here