Drzwi wewnętrzne klasyczne - czy warto się na nie zdecydować

Zamontowanie drzwi wewnętrznych jest jednym z bardziej kosztownych elementów procesu urządzania wnętrza, dlatego wyborowi drzwi warto poświęcić nieco szczególnej uwagi. Priorytetami powinny być wysoka jakość, pozwalająca na długotrwałe użytkowanie, oraz uniwersalny wygląd, dzięki któremu dopasują się nawet do bardzo zmienionego wystroju wnętrza.

Uniwersalny wygląd

Wszystkie rodzaje drzwi klasycznych charakteryzują się uniwersalnym charakterem, dzięki któremu wpasują się idealnie w każde wnętrze. Drzwi klasyczne o prostej, eleganckiej formie są ponadczasowe i możemy zobaczyć je zarówno w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, jak i w zadbanych budynkach zabytkowych.

We wnętrzu urządzonym w modnym stylu skandynawskim drzwi klasyczne sprawdzą się najlepiej, szczególnie pomalowane na biało lub inny neutralny kolor powtarzający się w wystroju. Jeśli chcemy urządzić wnętrze rustykalne, klasyczne drewniane drzwi stanowią idealne tło dla takich zdobień, jak tradycyjne malarstwo przedstawiające kwiaty i motywy florystyczne.

Materiał i wykonanie

Wielu producentów oferuje drzwi klasyczne wykonane z płyty pilśniowej lub innych materiałów, niekoniecznie drewnopochodnych. Choć są one tańsze, niż pełne drzwi drewniane, to znacznie szybciej się niszczą, a ich powierzchnia nie nadaje się do odnawiania.

Drzwi wykonane z drewna przede wszystkim są bardzo odporne na dowolne warunki środowiskowe, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Dodatkowo z łatwością można poddawać je renowacji lub zmieniać ich wygląd, wykorzystując różne sposoby wykończenia powierzchni.

Rodzaje drzwi klasycznych

Choć ich zasadniczymi cechami są prostota i uniwersalność, możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów drzwi klasycznych, podzielonych według projektu i sposobu wykończenia drewna. Jeśli chodzi o projekt, drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z litego kawałka drewna, bez żadnych zdobień lub z ozdobnymi wyżłobieniami, z desek połączonych w pionie lub w poziomie, lub z wstawioną szybą.

Powierzchnia drzwi drewnianych może być wykończona kryjącą farbą w wybranym kolorze, lub pozostawiającymi widoczny wzór drewna olejem, bejcą bezbarwną albo kolorową, czy też farbami niekryjącymi. Wszystkie wymienione sposoby wykończenia drewna pozwalają na wykonanie w razie potrzeby prostej renowacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Drzwi klasyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here