cytryna na odchudzanie

W internecie krąży wiele artykułów i opinii związanych z piciem wody z cytryną. Uznawana jest ona za napój o dobroczynnym działaniu, wspierającym prawidłowe działanie układu pokarmowego i pomagającego oczyścić organizm z toksyn. Ponadto, podobno, ma działanie odchudzające. Czy cytryna na odchudzanie naprawdę wpływa? Co daje nam poranne picie wody z cytryną? Jaki korzyści możemy dzięki temu osiągnąć?

Woda z cytryną na odchudzanie

Cytryna cieszy się z tak pozytywnej opinii, gdyż pomaga oczyścić organizm z toksyn. Picie jej w połączeniu z wodą, czy dla odważnych świeżo wyciśniętej, pobudza trawienie i sprawia, że nasze jelita lepiej pracują. I to właśnie tym właściwościom cytryna cieszy się opinią owocu odchudzającego. Bo może nie tyle sprawi, że znikną nam niechciane boczki tłuszczu, ale pomoże organizmowi pozbyć się niepotrzebnych złogów, co już spowoduje znaczną utratę kilogramów.

Jednak wśród gwiazd Hollywood stosowana jest tzw. dieta cytrynowa. Polega ona na wprowadzeniu do swojego codziennego jadłospisu cytryn i w miarę upływu czasu zwiększania spożywanych ich ilości. Poleca się, by przy niespełna dwóch tygodniach przebywania na takiej diecie, zjeść prawie 200 cytryn. Zaczynamy niewinnie od 5 cytryn dziennie, a kończymy na 20 cytrynach w ciągu doby. Ale jak ją spożywać? Najlepiej mieszać sok z cytryny z dodatkiem wody oraz odrobiny miodu, nie należy słodzić takiej mieszanki cukrem. Spożywamy ją przed lub po posiłku, od trzech do pięciu razy dziennie. Tak spożywana wspomoże oczyszczanie organizmu, pomoże w przypadku kamicy nerkowej czy nawet wzmocni odporność w okresie jesienno-zimowym.

Innym rozwiązaniem jest po prostu wprowadzenie do swojego jadłospisu wody z cytryną spożywanej na czczo rano. Najlepiej taką miksturę przygotować dzień wcześniej wieczorem i pozwolić jej, by odstała całą noc. Taka mieszanka idealnie nas nawodni, a co tym idzie sprawi, że zmniejszy się nasz apetyt. Dodać możesz do niej plaster ogórka albo nawet liść mięty do smaku. Cytryna ma odchudzające i faktycznie może pomóc w walce z nieszczęsnymi dodatkowymi kilogramami. A to za sprawą tego, że ogranicza wchłanianie się cukrów do organizmu i obniża indeks glikemiczny spożywanych potraw.

Jednak picie samej wody z cytryną nie wystarczy, by stracić kilogramy. Do tego potrzebna jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, nawet drobna, ale wprowadzona regularnie. Cytryna może wspomóc, ale nie zastąpi pełnowartościowej, bogatej w składniki odżywcze diety, wpłynie jednak na oczyszczenie organizmu z toksyn przyspieszając perystaltykę jelit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here