Na czym polega leczenie niepłodności

Niestety nie wszyscy mogą posiadać dzieci i jest to uwarunkowane genetyką. Jest to szczególnie duży cios dla kobiet, ponieważ potrzeba macierzyństwa w ich przypadku jest ogromna i czasami nie mogą sobie już z tym poradzić psychicznie.

Czym jest in vitro?

Leczenie niepłodności Katowice cieszy się w ostatnich latach dużym uznaniem i może pomóc rozwiązać problemy takich ludzi. Sztuczne zapłodnienie nie jest w dzisiejszych czasach niczym dziwnym i coraz więcej ludzi się na to decyduje. Zabieg in vitro Śląsk wykonuje się, jeżeli wszystkie inne metody nie dały żadnego rezultatu. Należy pamiętać, żeby przeprowadzać go w sprawdzonej i renomowanej placówce, która posiada w swoich szeregach doświadczonych lekarzy. Klinika in vitro katowice może się pochwalić bardzo dobrymi opiniami na swój temat. In vitro Śląsk to inaczej metoda pozaustrojowego zapłodnienia, polegają na zapłodnieniu komórek jajowych i wprowadzeniu ich do dróg rodnych kobiety. Zabieg jest złożony z kilku etapów, a szczególnie istotne jest stymulowanie owulacji. Później trzeba pobrać komórki jajowe, czyli wykonać tak zwaną punkcję. Może ona być nieco bolesna, dlatego stosuje się znieczulenie ogólne oraz kontrolę USG. Dawcą jest zazwyczaj partner kobiety i to on jest odpowiedzialny za oddanie nasienia.

Transfer zarodków

W laboratorium męskie i żeńskie komórki rozrodcze są ze sobą łączone w specjalnych warunkach, a później przychodzi czas na transfer zarodków do kobiety. Najlepiej wykonać go w ciągu 2 – 5 dni od zapłodnienia. Rządy poszczególnych krajów są odpowiedzialne za uregulowanie zasad przeprowadzania zapłodnienia. Warto zaznaczyć, że w Polsce nieformalne pary również mogą zdecydować się na leczenie niepłodności Katowice. Klinika in vitro Katowice cieszy się bardzo dużym uznaniem w całym kraju, ponieważ pracują tu najlepsi specjaliście. Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności dokładnie określa warunki przeprowadzania in vitro. Warto jednak zaznaczyć, że nie został określony maksymalny wiek, do którego może być wykonywane pozaustrojowe zapłodnienie. W innych krajach europejskich takie limity zostały nałożone i wynoszą one około 45 lat. Należy jednak mieć na uwadze, że z upływem lat maleje szansa na urodzenie zdrowego dziecka, dlatego kobieta powinna się nad tym poważnie zastanowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here