Czy luksusowe etui skórzane ochroni telefon?

Podstawową funkcją każdego pokrowca na telefon jest ochrona przed różnego rodzaju zagrożeniami, a dopiero w drugiej kolejności modyfikacja oryginalnego wyglądu sprzętu. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy minimalistyczne i transparentne pokrowce, które praktycznie w ogóle nie zmieniają wyglądu smartfona. Jednak możemy sięgnąć także po designerskie pokrowce luksusowe, które nadają urządzeniu niezwykle wyrafinowany wygląd. Czy takie akcesoria są wciąż funkcjonalne?

Ochrona telefonu

Niezależnie od stylu wykonania i materiału, z jakiego wyprodukowano pokrowiec, tego typu sprzęt powinien w znaczący sposób wpływać na poprawę bezpieczeństwa przechowywanego w nim telefonu. Praktycznie wszystkie modele etui, również designerskie pokrowce skórzane, o intrygującej fakturze materiału, na przykład luksusowe etui z serwisu https://luxcase.pl/, chronią ubrany w nie telefon przed nieestetycznymi rysami, przetarciami, a także kurzem i innego rodzaju zabrudzeniami. Poza tym większość dostępnych na rynku pokrowców, zwłaszcza modele wykonane z elastycznych tworzyw, oferuje także dobrą amortyzację, chroniąc cenny sprzęt przed konsekwencjami uderzeń i upadków z wysokości. Co warto podkreślenia, właściwościami amortyzującymi pochwalić mogą się także wspomniane pokrowce luksusowe – pod ich skórzanymi pleckami znajduje się elastyczny stelaż z tworzywa pochłaniającego część siły uderzeń i wstrząsów.

Pokrowce pełne i częściowe

Poziom ochrony telefonu w dużym stopniu zależy od typu zastosowanego pokrowca. Wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas transportu, zapewniają pokrowce pełne, z klapką. Takie akcesoria zabezpieczają cały telefon, również jego dotykowy wyświetlacz. W przypadku luksusowych pokrowców skórzanych w formie nakładki chroniony jest jedynie tył urządzenia oraz jego boczne krawędzie. Ekran w całości jest odsłonięty, a zatem w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia wyświetlacza, warto zabezpieczyć jego powierzchnię specjalną folią ochronną lub dopasowanym szkłem hartowanym. Należy podkreślić, że zarówno pełne, jak i częściowe pokrowce, tradycyjne i luksusowe, nie zapewniają pełnej ochrony przed upadkami z dużych wysokości.

Czy zakup eleganckiego etui, które pozwoli zmodyfikować oryginalny wygląd telefonu, będzie również sposobem na zapewnienie mu nieco wyższego poziomu bezpieczeństwa? Raczej tak. Oczywiście wiele zależy od sposobu wykonania konkretnego pokrowca. W przypadku luksusowych etui jakość wykonania stoi jednak na najwyższym poziomie, a zatem są to akcesoria, które nie tylko zmieniają oblicza telefonów, ale także chronią je przed szeregiem zagrożeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here