drinki

Uwielbiasz organizować domówki, podczas których możesz popisać się swoimi umiejętnościami za barem? Przygotowanie wyjątkowych drinków mogą ułatwić ci różnego rodzaju gadżety, z których korzystają profesjonalni barmani. Co więcej, taki sprzęt zazwyczaj nie oznacza bardzo dużych wydatków. Sprawdź, jakie akcesoria zdecydowanie warto mieć w domu, jeśli twoją pasją jest sztuka barmańska.

Shaker barmański

Jednym z najbardziej charakterystycznych momentów pracy barmana jest potrząsanie metalowym pojemnikiem. Profesjonalne shakery barmańskie umożliwia dokładne wymieszanie się składników przygotowywanego koktajlu. Na początek warto wybrać proste w obsłudze modele, w których nie ma szklanych elementów. Dla bardziej zaawansowanych osób najlepszym wyborem może okazać się natomiast kultowy shaker bostoński z metalowym kubkiem i szklanicą wykonaną z grubego szkła. Warto też dobrze przemyśleć pojemność wybranego produktu.

Blender do koktajli

Obecnie praktycznie w każdej kuchni można znaleźć taki sprzęt. Blender można bowiem wykorzystać nie tylko do miksowania koktajli podczas imprezy. Niektóre urządzenia są wyposażone w opcję kruszenia lodu, co może okazać się bardzo praktyczną funkcją. Ponadto blender na pewno przyda się też w innych sytuacjach. Można w nim przygotować pyszną zupę krem, zdrowe smoothie czy też nawet pokroić cebulę. W przypadku większego budżetu można pozwolić sobie na zakup profesjonalnego miksera do koktajli.

Kruszarka do lodu

Choć podczas domówki oczywiście nie ma takiej presji jak w barze, to jednak warto pomóc sobie w szybkim zapewnieniu gościom smacznych drinków. W tym celu warto zaopatrzyć się w drobne, ale bardzo ważne gadżety. Do tej kategorii z pewnością zalicza się kruszarka do lodu. W sklepie online Smartgast można znaleźć zarówno modele ręczne w bardzo przystępnych cenach, jak i efektowne i niesamowicie wydajne wersje elektryczne. Takie urządzenie zapewnią większą wygodę niż kruszenie lodu w blenderze, który w przypadku używania również do mieszania koktajli wymagałby czyszczenia dosłownie co kilka chwil.

Wiaderko na lód

Metalowe wiaderko z lodem nie służy jedynie do eleganckiego serwowania alkoholu w butelkach. Taki pojemnik powinien mieć pod ręką każdy fan sztuki barmańskiej. Można bowiem do wrzucić do niego zapas kostek lodu, które zamierza się za chwilę wrzucić np. do drinków. Ponadto w wiaderku wypełnionym lodem można schłodzić butelki z alkoholem, zanim wykorzysta się je do przygotowywania koktajli. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy lodówka jest daleko bądź nie ma w niej miejsca.

Nalewak barmański

Profesjonalny pasjonat sztuki barmańskiej nie odmierza proporcji na oko czy też z pomocą kieliszków. Używa bowiem do tego specjalnych nalewaków. W przypadku modeli z elastycznego propylenu kołnierze uszczelniające dostosowują się kształtem i rozmiarem do szyjki butelki. To pozwala na nalanie dokładnie takiej ilości alkoholu, jaką wskazano w przepisie. Taki gadżet przyda się zwłaszcza przy drinkach wielowarstwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here