Szmaragd

Szmaragd to kamień kochany przez wiele kobiet na całym świecie. Zachwyca swoim unikatowym wyglądem, zieloną, niepowtarzalną głębią. Kamień powszechnie wykorzystywany jest w jubilerstwie już od czasów starożytnych. Pierścionki ze szmaragdem bardzo chętnie wybierane są na zaręczyny lub inne ważne okoliczności. Przyjrzyjmy się z bliska szmaragdowi, jego znaczeniu, właściwościom oraz cenie. Ciekawi? Zaczynamy! 

Szmaragd: kamień szlachetny

Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa smaragdos i oznacza ” zielony klejnot”. To kamień szlachetny, który zachwyca swoim oryginalnym wyglądem. Charakteryzuje go niezwykłe znacznie oraz moc. Był ukochanym klejnotem królowej Kleopatry. Jest jedną z odmian berylu, należącego do grupy krzemianów. Jonom chromu zawdzięcza swoją unikatową zieloną barwę. Każdy pierścionek ze szmaragdem wygląda wyjątkowo okazale i unikatowo. Przypisuje mu się związek z księżycem oraz płodnością. Jego potoczna nazwa to kamień miłości. Szmaragd zawiera w sobie kosmiczną energię pochodząca z planety Wenus, ponadto symbolizuje piękno i harmonię. Podarowanie pierścionka ze szmaragdowym oczkiem umocni uczucie pomiędzy parą, przyniesie im szczęście i chroni przed zdradą. Starodawna legenda głosi, że jeśli kamień rozpadnie się w podarowanej biżuterii, oznacza to, że jeden z partnerów nie jest szczery i dopuszcza się kłamstw. 

Zielona barwa jaką charakteryzuje się szmaragd ma działanie uspokajające. Pierścionki ze szmaragdem koją nerwy i stanowią wytchnienie dla naszej duszy. Zobacz najpiękniejsze propozycje na siudek.com.pl.

Osiągnięcie harmonii i wewnętrznego spokoju, to klucz do osiągnięcia sukcesu i pokonywania postawionych przed nami wyzwań. Wykazuje więc zbawienne właściwości dla naszej psychiki. Noszenie biżuterii z tak drogocennym kamieniem, pozwala zerknąć na niego o każdej porze dnia, wyciszyć myśli i uspokoić duszę. Szmaragd potrafi złagodzić wszelkie negatywne emocje. Co więcej, kamień obdarowuje swojego właściciela energią, siłą witalną a także wzmacnia w posiadaczu wiarę w siebie i swoje możliwości. Jego właściwości są zatem bardzo praktyczne i cenione przez wiele ich użytkowniczek.

Kamień wykazuje również właściwości lecznicze. Przede wszystkim, noszenie szmaragdu zaleca się przy przewlekłym nadciśnieniu oraz chorobach serca. Ponadto kamień pomaga walczyć z uciążliwą dolegliwością jaką jest bezsenność. Polecany także przy wszelkich chorobach żołądkowych, taki jak wzdęcia, zgaga, problemy z woreczkiem żółciowym czy jelitami, wątrobą i żołądkiem. Nic więc dziwnego, że pierścionki ze szmaragdem cieszą się tak ogromną popularnością, która od kilku tysięcy lat nie gaśnie na sile.

Ile kosztuje pierścionek ze szmaragdem? 

Szmaragd to z całą pewnością unikatowy i niepowtarzalny kamień szlachetny. Nie dość, że pierścionki ze szmaragdem wyglądają przepięknie, to jakby tego było mało, mają szerokie właściwości korzystne dla naszej psychiki oraz zdrowia. Obdarowana osoba, która otrzyma biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem szlachetnym, prócz pięknego dodatku zdobiącego jej ciało, otrzyma również wsparcie zdrowotne i psychiczne. Połączenie piękna szmaragdu z właściwościami, jakie wyskakuje, podbiło serca wielu kobiet. Cena pierścionków ze szmaragdami jest zróżnicowana, w zależności od wielkości kamienia a także surowca, z którego wykonana jest biżuteria. Wysokiej klasy sklep z asortymentem jubilerskim oferuje przepiękne wyroby w szerokiej rozpiętości cenowej. Każdy znajdzie produkt idealny na swoją kieszeń. Pierścionki ze szmaragdem możemy nabyć już od około 1400zł. Najdroższe i najbardziej okazałe modele potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości klienta. Zielony kamień, znany i ceniony od czasów starożytnych to jakość, prezencja i klasa, za którą użytkownicy są w stanie zapłacić wiele, a cena jest adekwatna to prezentowanej przez nie jakości. 

Pierścionki ze szmaragdem będą stanowiły idealny wybór na wyjątkową okazję jaką są zaręczyny, ale nie tylko. Wspaniałe by obdarować swoją żonę na jedną z rocznic ślubu, mamę, babcię, czy inną ważną w naszym sercu kobietę, która obchodzi urodziny lub inne ważne święto. Można go także podarować bez okazji, aby zobaczyć uśmiech na ustach naszych najbliższych. Pierścionek z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, a my, decydując się na jego zakup, mamy gwarancję udanego prezentu dla naszych najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here