Domowe ogrzewanie CO i CWU z pomocą akumulatora ciepła

Każdy z nas lubi, kiedy woda użytkowa jest naprawdę ciepła, a kaloryfery przyjemnie ogrzewają cały dom, chroniąc nas przed niekorzystnymi warunkami z zewnątrz. W tym celu potrzebne są jednak odpowiednie urządzenia grzewcze, które pomogą za niewielką opłatą utrzymać pełen komfort w domu. Właśnie takimi rozwiązaniami są nowoczesne akumulatory ciepła.

Nadwyżki prądu łatwe do wykorzystania

Klasyczne elektrownie pracują najbardziej wydajnie, kiedy produkują stale taką samą ilość prądu – pracują więc z taką samą szybkością. Nie oznacza to jednak, że prąd ten jest zawsze zużywany w takim samym stopniu. Zimowe wieczory i poranki oznaczają duże zapotrzebowanie energetyczne. Jednak w środku dnia potrzeby te zazwyczaj są niższe, a najniższe wówczas, gdy nadchodzi sobota i niedziela, czyli czas, kiedy nie pracują największe zakłady przemysłowe.

Właśnie wtedy powstają nadwyżki prądu, które warto wykorzystywać. Do takich celów służą akumulatory ciepła, które czerpią prąd i z jego pomocą ogrzewają wodę tylko wówczas, gdy produkowane są nadwyżki energii. Tak zgromadzona gorąca woda może być wykorzystywana nawet przez kilka kolejnych dni, ponieważ gromadzona jest w zbiorniku buforowym o bardzo wysokim stopniu izolacji.

Dlaczego korzystanie z akumulatorów ciepła jest tak korzystne?

Koszty ogrzewania domu, a także wody użytkowej, mogą być niekiedy bardzo duże. Aby je obniżyć, stosujemy różne nowoczesne technologie, w tym szczelne drzwi i okna, a także ocieplenia. Jednak oprócz tego warto zainwestować w jak najlepszy system grzewczy, taki jak właśnie akumulator ciepła. Pozwala on bowiem na zgromadzenie ciepłej wody i jej dawkowanie zgodnie z potrzebami, bez potrzeby wykorzystywania “drogiego” prądu.

Samo ogrzewanie wody następuje wyłącznie w czasie obowiązywania II taryfy, czyli wówczas, gdy prąd jest tańszy. W efekcie opłaty za prąd są więc niższe, niż gdyby ogrzewanie było włączone cały czas lub w sposób losowy. Specjalny sterownik kontroluje cały proces, dbając o to, by energia była pobierana tylko w II, tańszej taryfie.

To nie tylko rozwiązanie obniżające koszty domowego ogrzewania, ale też przyjazne środowisku. Woda jest ogrzewana raz i magazynowa, bez potrzeby ciągłego jej dogrzewania. Dzięki temu rozwiązanie korzystnie wpływa na atmosferę, zmniejsza emisję gazów cieplarnianych i sprawia, że nie następuje zbyt wiele strat ciepła.

Proste, łatwe rozwiązanie

Warto przy tym zwrócić uwagę także na samą prostotę instalacji oraz jej obsługi. Dzięki wykorzystaniu automatycznych sterowników nie mamy potrzeby ręcznego kontrolowania pracy urządzeń, a co za tym idzie, wymagają one od nas minimalnej opieki. Co równie ważne, oferowane przez https://shop.energianowa.pl/ akumulatory ciepła są łatwe w instalacji i wymagają tylko minimalnej ilości elementów konstrukcyjnych.

Dla wielu osób zaletą będzie też brak pieca wykorzystującego ekogroszek, węgiel, drewno, olej czy inne materiały palne do ogrzewania wody. Dzięki zastosowaniu akumulatora ciepła zasilanego wyłącznie prądem nie musimy martwić się o zapasy paliwa w domu, kupować ekogroszku za wysoką cenę lub inwestować w kolejne piece z podajnikami, które miałyby ułatwić nam ogrzewanie domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here