PROJEKT: Romantyczny domek dla dwojga

Chcecie kupić domek letniskowy i urządzić w taki sposób, aby stał się Waszą bezpieczną przystanią? Miejscem, w którym odpoczniecie od miejskiego zgiełku? Trafiliście w dobre miejsce! Tu opowiemy o architekturze inspirowanej uczuciem i odpowiemy na pytanie: jak stworzyć romantyczny domek dla dwojga?

INTYMNOŚĆ

Odpowiednie zagospodarowanie powierzchni to podstawa i nie mowa tutaj o dalekowschodniej sztuce planowania przestrzeni, która kryje się pod nazwą feng shui, a o zadbaniu o intymną atmosferę. Oczywiście warto mieć na uwadze praktyczne wykorzystanie każdego metra kwadratowego tak, aby Wasz romantyczny domek był jak najbardziej funkcjonalny. Ale praktyczność powinna iść w parze z intymnością.

Pomocne w budowaniu takiej atmosfery mogą się okazać grubsze zasłony, które jednocześnie sprawią, że wnętrze będzie wyglądać przytulniej. Łóżko warto umieścić przy oknie, z którego widok roztacza się na zieleń krzewów, a nie na działkę sąsiadów.

Istotnym elementem jest także zagospodarowanie ogrodu. Warto przy wykorzystaniu odpowiednich roślin wydzielić kawałek powierzchni niedostępnej dla oczu sąsiadów.

NASTRÓJ

Romantyzm to pojęcie względne, jego definicja może różnić się w zależności od gustu. Jednej osobie nastrojowe mogą wydać się poranne promienie słońca delikatnie zaglądające do pomieszczenia przez cienkie firanki. Dla kogoś innego utożsamieniem romantyzmu będzie girlanda ledowych lampek dekorujących wezgłowie łóżka.

Wasz Romantyczny domek dla dwojga może być wypełniony ciepłymi barwami, ale równie dobrze może w nim królować biel. Wszystko zależy od Waszego upodobania.

DUSZA

Zadbajcie o to, aby domek odzwierciedlał Wasze osobowości. Stwórzcie komfortową przestrzeń, w której będziecie mogli dzielić się swoimi pasjami.

Lubicie filmowe wieczory? Pomyślcie o projektorze do ich wyświetlania. Jesteście fanami literatury? Koniecznie umieśćcie na półkach kilka ciekawych pozycji. Wspólnie gotujecie? Niech w Waszej kuchni nie zabraknie niezbędnych naczyń.

Wyposażeni w powyższe wskazówki możecie śmiało postawić pierwszy krok i zacząć wprowadzać w życie projekt: Romantyczny domek dla dwojga. Nie pozostaje zatem nic innego, jak życzyć Wam powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here