Maszyna do szycia sporadycznego i regularnego – jaką warto wybrać?

0
1974

Zakup pierwszej maszyny do szycia to sytuacja, przed którą prędzej czy później stanie każda amatorka szycia. Dostęp do własnej maszyny jest dużym ułatwieniem. Możesz samodzielnie poddawać obróbce ubrania, robiąc to wtedy gdy masz na to ochotę lub czas. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi dla osób przygotowujących się do swojego pierwszego zakupu. Dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak dobrać maszynę dostosowaną do twoich zamiarów i aspiracji.

Maszyny do szycia – najważniejsze rodzaje i dostępne funkcje

Wśród dostępnych maszyn do szycia, z pewnością zauważysz wiele różnorodnych modeli. Podstawowym podziałem są: maszyny mechaniczne oraz elektroniczne. Oprócz nich znajdziesz także maszyny komputerowe, które stanowią trzecią kategorię tych urządzeń.

Maszyny mechaniczne wyposażone są w manualny mechanizm sterowania. Maszyny elektroniczne są bardziej rozbudowane – często posiadają wyświetlacze oraz inne pomocne elementy. Maszyny komputerowe posiadają natomiast wbudowaną pamięć, w której znajdują się sekwencje wzorów dedykowane do konkretnych ściegów oraz inne informacje.

Wybierając swoją pierwszą maszynę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące kwestie. Ilość ściegów to pierwsza z nich. Każda maszyna powinna umożliwiać wykonanie ściegu prostego oraz dodatkowych. Często są to ściegi do obrzucania, ścieg elastyczny (dedykowany do dzianin), zygzak.

Możliwość regulacji ściegu – jego szerokości oraz gęstości – to kolejna ważna sprawa. W zależności od modelu poszczególne maszyny mogą pozwalać na płynną lub skokową regulację ściegu.

Warto też zwrócić uwagę na położenie igły i możliwość jej regulacji. Najbardziej podstawowa regulacja obejmuje możliwość przesunięcia od centrum stopi do lewej. Płynna regulacja w większym zakresie będzie również miło widziana i z pewnością się przyda.

Ponadto, warto pamiętać o dodatkowych funkcjach, w które maszyna może być wyposażona. Są to: nawlekanie igły, obecność nożyka w obudowie, wyposażenie w płytkę ściegową, regulacja poziomu docisku stopy.

Jakie urządzenie warto wybrać? Kilka porad zakupem

W sklepach znajdziesz wiele maszyn pochodzących od różnych producentów. Pragniemy polecić szczególnie maszynę do szycia Janome DC6100, o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Jest to urządzenie dedykowane zarówno dla osób zajmujących się szyciem sporadycznie, jak i półprofesjonalnie, chałupniczo lub zawodowo. jest to urządzenie wyposażone w komfortowe rozwiązania technologiczne i jednocześnie bardzo łatwe w obsłudze.

W pamięci maszyny znajduje się 100 różnych programów ściegowych, w tym ściegi do „zadań specjalnych”. Ponadto, maszyna oferuje automatyczne funkcje, takie jak obcinanie nitek, ryglowanie, pozycjonowanie igły. Jest to duże ułatwienie zarówno dla osób zajmujących się szyciem sporadycznie i amatorsko, jak i profesjonalistów.

Dużym atutem jest zastosowany wyświetlacz LED, informujący o aktualnie używanych ściegach oraz udzielający wskazówek w zakresie: jaką dobrać długość i szerokość oraz jaką użyć stopkę. Ponadto, w budowie maszyny Janome znajduje się składana tabliczka z wizualizacjami numerów, regulacja docisku stopki oraz inne pomocne lub niezbędne akcesoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here