Baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe są wybierane rzadziej niż ich natynkowe odpowiedniki. Mimo to pod wieloma względami wydaje się wyborem zdecydowanie lepszym. Główną korzyścią wynikającą z montażu baterii podtynkowych jest niezwykle estetyczny wygląd całego zestawu. Większość elementów ukryta jest pod powierzchnią ściany, wewnątrz jej struktury. Ponad jej poziom wystają jedynie element korpusu z wylewką oraz uchwyt uruchamiający upływ wody. Wszelkie przyłącza, wężyki oraz inne niezbyt estetyczne elementy pozostają ukryte. Poniżej wgramy się w temat baterii podtynkowych oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto je stosować. 

Baterie podtynkowe – od A do Z 

Modele podtynkowe należą do armatury łazienkowej i mogą być wykorzystywane w montażu różnych urządzeń sanitarnych. Najczęściej baterie podtynkowe obsługują ujścia wody znajdujące się przy umywalce lub wannie. Rzadziej stosowane są także do bidetów, kabin prysznicowych oraz potencjalnie innych urządzeń. Niekiedy też stosuje się deszczownice montowane z baterię podtynkową. 

Baterie podtynkowe wybiera się najczęściej do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour, nowoczesnym lub minimalistycznym. W porównaniu do baterii natynkowych zdecydowanie mniej rzucają się w oczy oraz są bardziej eleganckie. Ich minimalistyczna konstrukcja pasuje do rozmaitych stylów aranżacyjnych,w tym także do coraz częściej obecnego w naszym kraju stylu loft. 

Ponadto baterie podtynkowe wykorzystywane są w łazienkach niedużych rozmiarów lub tych o nieregularnych kształtach. Także w przypadku umywalek o niewielkich rozmiarach misy stosuje się rozwiązania podtynkowe. Pozwalają zaoszczędzić cenne centymetry wolnej przestrzeni. 

Korzyści z wyboru baterii podtynkowych 

Prostsze i łatwiejsze sterowanie to podstawowa korzyść, której doświadczają właściciele baterii podtynkowych. Wystarczy wspomnieć, że baterie podtynkowe rzadziej ulegają awariom, a dzięki ograniczonej ekspozycji na promienie UV, wilgoć oraz uszkodzenia typu mechanicznego – są także bardziej żywotne. Wytrzymałe i objęte wieloletnią gwarancją baterie podtynkowe znajdziesz pod linkiem: https://elazienki.pl/grohe/k/baterie/podtynkowe/

Baterie podtynkowe ułatwiają także czyszczenie całej strefy sanitarnej. Niezależnie czy zamontujesz je w kabinie prysznicowej, wannie czy umywalce – urządzenia te wymyjesz szybciej i łatwiej, niż gdyby były wyposażone w baterie natynkowe. Mniejsza ilość rowków, wgłębień oraz odstających elementów pomoże Ci uporać się z zabrudzeniami szybko i sprawnie. 

Baterie podtynkowe oferują też rozbudowane możliwości aranżacyjne. Świetnym pomysłem jest montaż pokręteł lub dyszy w niewielkim odstępie od samej wylewki. W ten sposób uzyskasz oryginalny efekt aranżacyjny, który wpłynie także na przyjemność korzystania z danego urządzenia. Rozwiązanie to jest wybierane szczególnie w przypadku wanien. 

Na koniec warto podkreślić, że montaż baterii podtynkowej jest bardziej wymagający niż baterii natynkowej. Dlatego wszystkie osoby pragnące zastosować je w swojej łazience powinny upewnić się co do możliwości ich wprowadzenia w strukturę ściany. O wiele łatwiej wygląda sprawa w przypadku osób remontujących lub dopiero wykańczających łazienkę. Masz wówczas możliwość swobodnego wyboru miejsca, w którym bateria podtynkowa zostanie zamontowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here