Home » Imprezy » Już dziś pomyśl o lecie
Lut
08

Już dziś pomyśl o lecie

Do wakacji jeszcze wprawdzie daleko, ale jeśli chcemy połączyć swój urlop z udziałem w dodatkowych atrakcjach, warto już teraz sprawdzić kalendarz wydarzeń w regionie do którego zamierzamy się wybrać.

Cieszące się ogromną popularnością wśród wczasowiczów Mazury są gospodarzem najstarszej plenerowej imprezy hip-hopowej w Polsce. W tym roku w Giżycku odbędzie się jubileuszowa, 15 edycja Mazury Hip-Hop Festiwal. Co roku przyjeżdżają na niego najlepsi raperzy z całej Polski, ale spotkać można także gości z zagranicy. Wśród dotychczasowych wykonawców znaleźli się m.in. M.O.P. (USA), Molesta, O.S.T.R., Tede, Peja, oraz Pezet. Cały festiwal trwa łącznie trzy dni i jest prawdziwym świętem dla wszystkich fanów hip-hopu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-23 lipca w giżyckiej Twierdzy Boyen. Znani są już pierwsi wykonawcy, znaleźli się wśród nich Tede oraz Sokół i Marysia Starosta. Fanom gatunku z pewnością nie trzeba przedstawiać tych artystów.
Jeszcze przed wakacjami dobry pretekst żeby połączyć spotkania biznesowe z wypoczynkiem znajdą przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej. W dniach 13-14 maja w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się I edycja „Mazury HoReCa festiwal smaków”. Jak podają organizatorzy wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami oraz trendami gastronomicznymi i hotelarskimi. Będzie to również świetna okazja do porównania ofert handlowych i zawierania nowych kontraktów. Organizatorzy planują pozyskanie licznych wystawców, wśród których znajdą się producenci żywności oraz jej dystrybutorzy, eksporterzy i importerzy, producenci wyposażenia hotelu i gastronomii, architekci, firmy związane z branżą IT, firmy świadczące usługi dla hoteli oraz media. Odwiedzający (Profesjonalni Kupujący – Hosted Buyers) to głównie właściciele hoteli, restauracji, dyrektorzy hoteli, dyrektorzy techniczni obiektów, kierownicy działów oraz szefowie kuchni.
Jak twierdzi Marek Klamut z firmy Treeneo, która zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości gruntowe na Mazurach, w tym regionie cały czas drzemie ogromny potencjał turystyczny. – Stale rozwijająca się oferta hotelowa, liczne inwestycje, których celem jest zapewnienie coraz większej liczby atrakcji oraz plany samorządowców na poprawę infrastruktury transportowej na Mazurach napawają optymizmem. Przykładem jest niedawno otwarte lotnisko w Szymanach, dzięki któremu nasi zachodni sąsiedzi będą mogli bez przeszkód odwiedzać jeden z najpiękniejszych regionów Polski.- Podsumowuje Marek Klamut z Treeneo.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Comments are closed.