Home » INNE » Jak dobrać styropian do ocieplenia budynku – akcja edukacyjna PSPS na targach BUDMA 2016
Sty
29

Podczas targów BUDMA 2016 Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) prowadzić będzie akcję edukacyjną w ramach Programu „Gwarantowany Styropian”. Na stoisku Stowarzyszenia (nr 44 w Pawilonie 4) konsumenci uzyskają informacje na temat prawidłowego doboru i zastosowania styropianu oraz samodzielnej wstępnej weryfikacji jego jakości przed zakupem.

– Jako patron merytoryczny targów BUDMA 2016 czujemy się zobligowani do przekazania odwiedzającym tę branżową imprezę rzetelnej wiedzy o tym, jak ocieplać budynki, by skutecznie obniżyć wydatki na ich ogrzewanie. – mówi prezes PSPS Kamil Kiejna. – Dla celów Programu „Gwarantowany Styropian” opracowaliśmy wytyczne dotyczące właściwego doboru styropianu do poszczególnych aplikacji oraz metodę wstępnej oceny jego jakości. Mottem Programu jest hasło „Jakość musi ważyć!”, ponieważ waga styropianu w dużym stopniu determinuje jego cechy izolacyjne i wytrzymałościowe. To bardzo istotna informacja dla konsumentów.
Goście stoiska PSPS otrzymają materiały informacyjne zawierające m.in. wskazania prawidłowych parametrów styropianu oraz, opracowane wspólnie z Instytutem Techniki Budowlanej, minimalne wagi różnych odmian białego i szarego styropianu.
– Stosując się do tych zaleceń i ważąc paczkę styropianu, można jeszcze przed zakupem wstępnie sprawdzić, czy jakość wyrobu jest zgodna z tym, co podaje jego etykieta. Zainteresowani zobaczą, jak łatwo jest to zrobić – zaprasza szef branżowej organizacji.
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 wystawiać się będzie w Pawilonie 4, stoisko numer 44.
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu (PSPS)
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, powołane w 2009 roku, zrzesza wiodących na polskim rynku producentów izolacyjnych płyt styropianowych stosowanych w budownictwie. Organizacja współtworzy normy techniczne i przepisy prawne dotyczące produkcji i zastosowań styropianu do termoizolacji w budownictwie. Stowarzyszenie współdziała z krajowymi i zagranicznymi organizacjami branży budowlanej, instytucjami naukowo-technicznymi, organami administracji państwowej i samorządowej na rzecz rozwoju produktów styropianowych oraz ich zastosowań. PSPS podejmuje liczne działania na rzecz jakości styropianu dla budownictwa na polskim rynku, wspiera i upowszechnia zasady uczciwej konkurencji oraz dobre standardy na rynku budowlanym. Kluczową inicjatywą organizacji w tym zakresie jest pro konsumencki Program „Gwarantowany Styropian”, wdrożony w 2010 roku. Dalsze informacje: Producencistyropianu.pl, Gwarantowanystyropian.pl

Comments are closed.