Home » Dziecko, Gry, Imprezy, Kultura i rozrywka » PREMIERA GRY MONOPOLY KRAKÓW
Lis
05

PREMIERA GRY MONOPOLY KRAKÓW

Kraków jest wyjątkowym miastem, które jako jedno z nielicznych na świecie będzie mogło pochwalić się własną edycją gry Monopoly. Już 7 listopada br. nastąpi długo oczekiwany moment – premiera Monopoly Kraków. W Bonarka City Center zostanie oficjalnie odsłonięta wielka plansza krakowskiej edycji, na której odbędą się rodzinne rozgrywki. Dla dzieci z tej okazji przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z Panem Monopoly.

Monopoly to legendarna marka, bestseller w świecie gier planszowych, bijący rekordy popularności już od 80 lat! Właśnie z okazji osiemdziesiątych urodzin tej gry jej wydawcy zdecydowali, iż Kraków otrzyma własną edycję kultowej planszówki. Do udziału w tworzeniu jubileuszowej wersji Monopoly zaproszono wszystkich Krakusów, którzy decydowali o tym, co znajdzie się na kluczowych polach gry. Słuchacze Radia Kraków postawili na Wawel jako najdroższe pole. Natomiast w głosowaniu Gazety Wyborczej wytypowano Nową Hutę, która zajęła na planszy pierwszą pozycję.
Finał wszystkich decyzji będzie można zobaczyć w trakcie premiery Monopoly Kraków, która będzie miała miejsce w sobotę, 7 listopada br. w Bonarka City Center (od godziny 11.00 do 18.00). W tym dniu, zostanie zaprezentowana olbrzymia wersja krakowskiej planszy Monopoly, na której toczyć się będą całodniowe rozgrywki. Wydawca gry zaprasza do udziału w nich nie tylko dzieci, ale całe rodziny! W rolę pionków wcielą się sami gracze, a do wyrzucania liczby oczek, które należy pokonać na planszy, posłużą wielkie piankowe kostki do gry. W programie przewidziano również inne atrakcje: konkursy (do wygrania m.in. gra Monopoly Kraków), zabawy z nagrodami dla dzieci, a także spotkanie z uroczym gentlemanem – Panem Monopoly, który przyjedzie specjalnie na sesję zdjęciową z mieszkańcami Krakowa!
Prezentacja gry odbędzie się także w niedzielę 8 listopada br. w Parku Handlowym Zakopianka.
Przed krakowską premierą rąbka tajemnicy uchyla Bartłomiej Sikorski – przedstawiciel wydawcy: Na planszy Monopoly Kraków pojawią się na pewno takie obiekty jak: kościół Mariacki, ICE Kraków i Politechnika Krakowska. Właściwie znaleźć się tam może każdy obiekt nawet… dorożki krakowskie!
Czy zobaczymy je na polu w najnowszej edycji gry?
Sprawdzić to można tylko w jeden sposób. Trzeba wziąć udział w premierowym pokazie 7 listopada i przekonać się osobiście!

Informacje szczegółowe:
Marta Milewczyk
Winning Moves – Wydawca Monopoly
tel: 792 299 622
email: marta@winningmoves.co.uk

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
tel. 691 769 463
e-mail : awrzesinska@luckymonday.pl

Comments are closed.