Home » Pozostałe » KARTY NA STÓŁ ! CZYLI CO ZNAJDZIEMY W MONOPOLY KRAKÓW
Lis
11

Premiera Monopoly Kraków już za nami!

Przedstawiamy więc najciekawsze miejsca z planszy.

Najdroższym polem jest…

Zamek Królewski na Wawelu i krakowska huta są najdroższymi miejscami na nowej planszy Monopoly – edycja Kraków. Wawel został wybrany w głosowaniu, przez słuchaczy Radia Kraków spośród pięciu innych miejsc, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta. Zamek, wcześniej uznany za pomnik historii, dzisiaj może się szczycić wyjątkowym miejscem na światowej grze planszowej.

Na planszy nie zabrakło również znanej na świecie perły architektury – Kościoła Mariackiego. To przecież miejsce symboliczne, z którego od 600 lat, co godzinę, rozlega się hejnał grany na cztery strony świata. Trąbka z hejnalistą widnieją również na pudełku gry.

To nie wszystkie niespodzianki. Na zaszczytne miejsce zasłużył sobie także Kopiec Kościuszki. To właśnie on zajmuje błękitne, każdemu dobrze znane, pole.

Przechodząc przez planszę krakowskiej edycji, zaczynamy od Nowej Huty i Podgórza, spacerujemy dalej przez Błonia, Planty, Sukiennice a kończymy w punkcie będącym sercem miasta – na Wawelu. Piękno Miasta Królów Polskich udało się zamknąć więc na jednej planszy.

Powtarzając za twórcami gry:

Ty także zatrzymaj się na moment. Wsłuchaj się w dźwięki hejnału płynące z wieży Kościoła Mariackiego, zachwyć się pięknem Sukiennic i odkryj uroki krakowskiego Kazimierza. Nie czekaj, rzuć kostką, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej krakowskiej edycji klasycznej gry Monopoly!

 

Informacje szczegółowe:

Marta Milewczyk

Winning Moves – Wydawca Monopoly

tel: 792 299 622

email:  marta@winningmoves.co.uk

 

Anna Wrzesińska

Lucky Monday PR&Events

tel. 691 769 463

e-mail : awrzesinska@luckymonday.pl

 

 

Comments are closed.