Home » INNE » Kosmetyka buta – jak dbać o obuwie trekkingowe?
Paź
20

Dobre buty zasługują na dobre traktowanie. Regularna konserwacja ma wpływ na ich żywotność oraz utrzymanie pierwotnych właściwości przez wiele lat.
Firma AKU przygotowała dla swoich klientów filmik instruktażowy – pokazujący jak wyczyścić obuwie po wycieczce.

Zobacz film:

Fiorella Poloni, dbająca o wysoką jakość obuwia w firmie AKU, zaleca:

Zmyj zabrudzenie wodą i szczotką, następnie wysusz buty w temperaturze pokojowej. Pamiętaj przy tym, że suszenie butów przy kominku nie jest najlepszym pomysłem. Przy ognisku, podczas trekkingu, rób to tylko w awaryjnych sytuacjach! Przed następną wycieczką warto swoje ulubione buty zabezpieczyć przed wnikaniem wilgoci specjalnym preparatem impregnującym w sprayu. A na sam koniec – zastosuj krem do pielęgnacji butów, nakładając go delikatnie gąbką. Po tych zabiegach obuwie będzie wyglądało jak nowe!

Powyższe czynności są kluczowe w przypadku butów trekkingowych, ponieważ są one szczególnie narażone na trudne warunki w terenie: nierzadko muszą poradzić sobie z błotem, ostrymi kamieniami czy skałami, wodą, jak również upałem, kiedy to pot powinien zostać odprowadzony na zewnątrz. W dbaniu o doskonałą wodoodporność oraz oddychalność pomagają dedykowane kosmetyki, które posiada w swojej ofercie firma AKU: Shoe Care Cream oraz Shoe Care Spray.

http://www.aku.it/en/product/catalogo_en/accessories/care-and-maintenance?resetFilters

Bazują one na naturalnych komponentach, są łatwe w aplikacji oraz – przede wszystkim – idealnie dbają o skórzane i tekstylne elementy obuwia, nie zmieniając ich wysokiej jakości.

O marce:
Włoska firma AKU to przeszło 30 lat doświadczenia na rynku obuwia outdoorowego. Jako pierwsi wprowadzili innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. AKU to również synonim najwyższej jakości. Buty produkowane są wyłącznie w Europie i wykańczane ręcznie przez najlepszych specjalistów. Każdej parze przypisany jest indywidualny kod, pozwalający zidentyfikować szewca. Dystrybucja w Polsce: Raven S. J., Kraków, www.ravenoutdoor.com.

Comments are closed.