Home » Technologie » Wielkie pranie po wakacjach może być łatwiejsze!
Wrz
11

Wakacje – dni pełne słońca, relaksu, zwiedzania i wspomnień. Z pewnością takie mamy skojarzenia z okresem letnim, kiedy po kilku miesiącach wytężonej pracy udajemy się na zasłużony odpoczynek. Wakacje kojarzą się nam jeszcze z jedną rzeczą – walizkami pełnymi ubrań.

Po powrocie z wojaży, poza wspomnieniami, zostaje nam więc także sterta prania. Przez kilka dni nasza pralka chodzi więc na najwyższych obrotach. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci wracające z kolonii lub obozów, które musimy niebawem wyprawić do szkoły. Co więc zrobić, by uniknąć kilku dni spędzonych nad pralką? Prezentujemy najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Końca nie widać
Analizując fora internetowe, można z pewnością stwierdzić, że powakacyjne pranie nie należy do ulubionych zajęć Polaków. Niestety dla wielu z nas jest koniecznością, gdyż gros rzeczy zabieranych na urlop nosimy także na co dzień. Pourlopowych chwil z pralką przybywa, jeśli wyjeżdżamy z dziećmi, które podczas wakacyjnych zabaw wymagają częstego przebierania odzieży. Na początku czeka nas zatem segregacja ubrań. To kwestia spędzenia kilku minut na dzieleniu ubrań zazwyczaj na 3 grupy: białe, kolorowe, ciemne. Później pozostaje nam włożenie odzieży do bębna, po praniu jego opróżnienie i wywieszanie ubrań. I tak często kilka razy. Co zatem zrobić, by powakacyjne pranie za bardzo nas nie zmęczyło?
Jak sprawić, by wakacyjne pranie stało się łatwiejsze, czyli jaką pralkę wybrać?
Żeby pranie nie kojarzyło nam się z małym koszmarem, należy wybrać pralkę dostosowaną do naszych potrzeb. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na jej pojemność, zwłaszcza jeśli mamy kilkuosobową rodzinę. Możliwość uprania większej ilości ubrań za jednym razem to zarówno oszczędność prądu i wody, jak i czasu. Kolejną ważną cechą tego sprzętu powinny być programy specjalne, które pozwalają na usunięcie trudnych zabrudzeń w krótkim cyklu, czyli takim poniżej godziny. Warto sprawdzić też czy dany produkt zapewnia najwyższe standardy efektywności, przy możliwie najniższym zużyciu zasobów. A na koniec należy upewnić się, że urządzenie jest bezpieczne. Czy jeden model może zawierać wszystkie te cechy? Przykładem takiego urządzenia może być nowa pralka marki Hotpoint. Jej wyróżnikiem jest innowacyjny cykl, który usuwa ponad 100 najbardziej uporczywych plam już w 20°, przez co chroni tkaniny. Ponadto posiada 45-minutowy cykl Turbo, a zastosowana w wybranych modelach technologia Eco Rain daje sporą oszczędność – o 50% zmniejsza zużycie energii, a o 20% wody. Bezpieczeństwo zapewnia natomiast specjalna antybakteryjna powłoka zapobiegająca powstawaniu osadu i rozwojowi bakterii aż do 99,9%.

Sprawdzone „babcine” sposoby na trudne plamy zamiast pralki?
Po wakacjach musimy liczyć się z tym, że kilkudniowe „przyschnięte” plamy (np. te z trawy, ketchupu, wina, sosu BBQ) mogą być szczególnie trudne do wyeliminowania. Ale, wnioskując na podstawie porad naszym mam i babć, na każdą trudną plamę jest sposób. Wszystkie uporczywe plamy możemy zatem usunąć za pomocą nowej pralki Hotpoint lub skorzystać z którejś ze sprawdzonych, domowych metod. Od 16 września sprytne rady dotyczące usuwania uporczywych zabrudzeń, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.sposobnaplamy.pl.

Dodatkowe informacje
Hotpoint to marka, która tworzy ergonomiczne, intuicyjne i bezpieczne sprzęty gospodarstwa domowego. Charakteryzuje je nowoczesny design, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Produkty wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem, łatwością obsługi oraz najwyższą jakością.

Marka Hotpoint stawia sobie za cel tworzenie unikatowych rozwiązań technologicznych. Zastosowana w sprzętach technologia High Definition, opiera się na zaawansowanych systemach, które usprawniają nasze codzienne życie. Na przykład piekarniki z systemem Dual Flow zapewniają równomierną dystrybucję ciepła wewnątrz urządzenia, co sprawia, że pieczenie staje się prostsze i szybsze. Natomiast lodówki z funkcją Active Oxygen pozwalają utrzymać świeżość produktów nawet przez 9 dni od dnia zakupu.

Nienaganna skuteczność połączona z najwyższej klasy designem – ta ambitna wizja stała się rzeczywistością, dzięki zapoczątkowanej w 1968 roku i wciąż kontynuowanej współpracy z japońskim architektem Makio Hasuike, świetnym interpretatorem emocji marki Hotpoint i projektantem m.in. lodówki czterodrzwiowej i pralki Aqualtis. Ta ostatnia oferowała programy dopasowane do wszystkich rodzajów ubrań i była owocem wielu lat studiów i badań w dziedzinie prania, wzmocnionych kreatywnością Hasuike.

Koncentracja marki na aspektach dbałości o bezpieczeństwo środowiska ma także ogromne znaczenie w procesie projektowania urządzeń, które zapewniają najwyższe standardy efektywności i niższe zużycie zasobów, co potwierdza znak Ecotech na pralkach, zmywarkach, pralko-suszarkach, lodówkach i piekarnikach. Jest on gwarancją zrównoważonego zużycia energii bez uszczerbku dla efektów działania każdego z urządzeń.

Innowacyjne podejście do każdego produktu to najważniejszy cel przyświecający marce Hotpoint. Jej produkty trafiają w potrzeby konsumentów, ponieważ stanowią idealne połączenie technologii, estetyki i oszczędności energii. Potwierdza to m.in. linia Luce, której motywem przewodnim jest połączenie szkła i stali. Gwarantuje to trwałość i wytrzymałość sprzętów, nadając im jednocześnie innowacyjny i elegancki wygląd.

Hotpoint jest marką wchodzącą w skład Whirlpool Group.

Więcej informacji na stronie www.hotpoint.pl

Comments are closed.