Home » Biznes, Handel, Internet » Divante z kontraktem na obsługę ZloteWyprzedaze.pl
Wrz
06

Spółka Divante z Grupy OEX, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach dla e-commerce, przejęła opiekę techniczną nad serwisem należącym do firmy Złote Wyprzedaże SA.

Współpraca obejmuje zapewnienie ciągłości działania platformy klienta w trybie 24/7, rozwój oprogramowania oraz zarządzanie projektem.

Realizacja kontraktu przez spółkę Divante rozpoczęła się od przeniesienia dedykowanej aplikacji z technologii .NET do Magento. W proces zaangażowani byli także specjaliści z firm ORBA i BI Architects. Kluczowym elementem migracji serwisu był czas, podstawową wersję prac udało się ukończyć w ciągu 4 tygodni. Wymiana silnika systemu przebiegła bez konieczności zmiany interfejsu użytkownika. Dodatkowo uruchomiono dwie nowe wersje językowe serwisu: bułgarską i rumuńską.

Dużym wyzwaniem w projekcie były zagadnienia związane z wydajnością, ponieważ ze względu na swój charakter serwis Zlotewyprzedaze.pl musi obsługiwać duże skoki oglądalności. W tym celu zastosowano autorską architekturę systemową, opierającą się na wykorzystaniu replikacji baz danych, systemu cache Redis, systemu proxy Varnish, load balancingu oraz rozproszonego systemu plików. Dzięki takiej architekturze możliwa jest pozioma skalowalność aplikacji wraz ze wzrostem ruchu. Dodatkowo uzyskano rozwiązanie o wysokiej wydajności w modelu 2N, co oznacza, że nie występują pojedyncze punkty awarii na żadnej z warstw systemu.

W projekcie realizowanym dla Złotych Wyprzedaży wykorzystaliśmy nasze doświadczenia z pracy przy serwisach o dużej oglądalności. Wcześniej mieliśmy przyjemność współpracować z topowymi ekspertami Magento, z którymi wspólnie opracowaliśmy zastosowaną tutaj architekturę – mówi Paweł Szreder, dyrektor działu hostingu Divante z Grupy OEX.
W ramach współpracy z marką Złote Wyprzedaże Divante zapewnia SLA realizowane w trybie 24/7 za pomocą tzw. Grupy Uderzeniowej. To unikalna na rynku usługa, której celem jest zagwarantowanie ciągłości funkcjonowania aplikacji e-biznesowych, także stworzonych poza Divante.

Czas reakcji na potencjalne problemy z działaniem serwisu wynosi poniżej 30 minut. To pozwala zapewnić stabilność działania, także w wypadku aplikacji stworzonej przez wielu dostawców, jak w przypadku platformy należącej do Złotych Wyprzedaży – dodaje Paweł Szreder.

ZloteWyprzedaze.pl to serwis internetowy oferujący ubrania i dodatki najlepszych światowych marek oraz znanych projektantów w promocyjnych cenach. Sprzedaż odbywa się w ramach kilkudniowych wyprzedaży, o których zarejestrowani użytkownicy są informowani poprzez newsletter. Wśród oferowanych przez serwis marek znajdą się m.in. Calvin Klein, Armani, Versace, Diesel, Gucci, Guess, Adidas i wiele innych.

więcej informacji na www.divante.pl

, ,

Comments are closed.